Новини для українців всього свту

Tuesday, Jun. 25, 2019

Патріарх Йосиф Сліпий — покровитель науки

Автор:

|

Березень 30, 2017

|

Рубрика:

Патріарх Йосиф Сліпий — покровитель науки

Емблема Благодійної літньої школи англійської мови (автор — Юрій Шабанов)

У рамках відзначення ювілею 125-ліття від дня народження слуги Божого патріарха Йосифа Сліпого (1892-1984), нещодавно у Філадельфії відбулася презентація на тему «Патріарх Йосиф Сліпий — покровитель науки». У заході, який організували Релігійне товариство українців католиків «Свята Софія» США (ТСС-А) та Філадельфійський осередок праці Наукового товариства ім. Шевченка, взяли участь Леонід Рудницький, голова ТСС-А, та Ірина Іванкович, директор Центру студій спадщини патріарха Сліпого.

Доповідає Леонід Рудницький (світлина Стефана Фартушка)

Академік Рудницький, довголітній співпрацівник патріарха Йосифа, розповів про історію ТСС-А та про наукову діяльність Філадельфійської філії Українського католицького університету, яка цьогоріч відзначає своє 40-ліття. Він, зокрема, підкреслив незаперечну роль ТСС-А у збереженні спадщини Блаженнійшого на американському континенті, а також проаналізував головні напрямні його сучасної діяльності.

Доповідає Ірина Іванкович (світлина Стефана Фартушка)

У доповіді п. Іванкович подала основні моменти біографії патріарха, у яких чітко простежується його замилування до науки та сприяння розвитку наукових установ. Цитуючи «Спогади» Йосифа Сліпого та фрагменти з книги Ярослава Пелікана «Ісповідник між Сходом і Заходом. Портрет українського кардинала Йосифа Сліпого», доповідачка наголосила, що наукова спадщина Й. Сліпого містить понад 100 робіт, зібраних у 20 томах Opera Omnia. Завдяки зусиллям патріарха постали такі осередки науки, як Богословське наукове товариство, Львівська богословська академія, Український католицький університет у Римі, а завдяки саме вагомій підтримці Блаженнійшого довший час існував Український вільний університет.
Релігійне товариство українців католиків «Свята Софія» у США зберігає та реалізує заповіт патріарха, яким він настановляв сучасників і наступні покоління плекати та зберігати науку. Саме за ініціативи ТСС-А у родинному селі Йосифа Сліпого Заздрість на Тернопільщині уже втретє відбудеться благодійна літня школа англійської мови, у якій цього року візьмуть участь 29 юнаків і дівчат із семи областей України. «Віра та наука — ці дві основи є фундаментом школи, яка охоплює молодь із незахищених верств населення і має на меті не лише донести їм знання іноземної мови, але й прищепити духовні цінності й ознайомити із життєвим шляхом патріарха», — зазначила п. Іванкович.
У рамках вечора присутні мали нагоду переглянути сюжет про минулорічну школу, послухати спогади сучасників патріарха та відвідати Музейну кімнату Ісповідника віри.
Прес-служба Товариства «Свята Софія» США

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply

Loading...