Новини для українців всього свту

Tuesday, Nov. 24, 2020

Осіння пектораль в Асторії

Автор:

|

Жовтень 20, 2016

|

Рубрика:

Осіння пектораль в Асторії
Українська католицька церква Чесного Хреста в Асторії

Українська католицька церква Чесного Хреста в Асторії

У благодатну осінню пору, коли природа обдаровує всіх своїми щедротами, в українській католицькій церкві Чесного Хреста в Асторії, що в Нью-Йорку, є чудова традиція проводити український фестиваль і тішити серця та душі парафіян і гостей чарами рідної пісні, жагою рідного танцю, смаком рідного дому. Недільний день видався теплим і сонячним. Святкування розпочалося Божественною Літургією, яку очолив отець-парох церкви Чесного Хреста Кирило Іщук, ЧСВВ, у співслужінні з о. Христофором Войтиною, ЧСВВ, та о. Бернардом Панчуком, ЧСВВ. Під час урочистої Служби Божої відчувалася особлива духовна атмосфера й душевний спокій в унісон святковому дню.
Фестивальна програма розпочалася опівдні молитвою «Отче Наш», якою о. Кирило відкрив свято. Він подякував Богові за радісний і щасливий день, а також всім парафіянам, котрі завітали, щоб втішатися та насолоджуватися українським мистецтвом, музикою, танцями, смачними стравами, а також цікавим товариством. Духовний наставник попросив Божого благословення для жертводавців і помічників та обіцяв молитися, щоб Всевишній винагородив всіх за відданість і любов до своєї української Церкви, Батьківщини, рідної та прибраної, незабутньої спадщини.
Перехрестя 31-ї авеню та 30-ї стрит в Асторії, де стоїть величава церква Чесного Хреста, враз перетворилося на велелюдний український острів, куди завітали й гості різних інших національностей і народностей, котрими багатий цей колоритний район Нью-Йорка, який часто називають першим американським Голівудом.
Україно моя — це клич журавлиний
І море, і гори, і велич степів,
Моя Україна — це люди стосилі,
І предки, і пам’ять славетних часів…
Ці щемливі поетичні слова, які пролунали з уст ведучих мистецької програми, повернули присутніх думками до рідного порога, навертаючи сльози та сповнюючи серця гордістю за наше минуле й вірою в краще майбутнє. Українське свято в Асторії, немов золота пектораль переливалося всіма щедрими барвами осені та незабутньою атмосферою. На сцені панували душевність, талант і творча наснага. У глядацькій залі під відкритим небом — захоплення, співпереживання, вдячність. Справжнє мереживо з народних і сучасних пісень, танців, постановок дарували глядачам Соломія Пилипів, Людмила Джой-Васюта, Ангеліна й Ігор Мельники, Христина Шафранська, Наталія та Даниїл Лищаки, Божена Дергало, Таїсія Мачай-Кокс, Даніеля Федосів, Юлія Елітич, вокальний гурт «Промінь» під керівництвом його засновника та дириґента Богдани Волянської, танцювальний ансамбль «Горлиця» (художній керівник — Григорій Мамот). Успішному проведенню свята сприяла й велика звукорежисерська майстерність Ігоря Павлишина.
Натхненне «Многая літа» та щира молитва стали завершальним акордом свята. Організаційний фестивальний комітет щиро дякує о. Кирилу й отцям-співслужителям, спонсорам, помічникам, артистам і гостям за те, що розділили з нами радість українського свята, наповнили наші серця натхненням і бажанням працювати ще більше та сумлінніше для єдності нашої великої християнської української родини, яка гуртується під покровом католицької церкви Чесного Хреста в Асторії.

Оля Федів

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply