Посилках з США в Україну

Новини для українців всього свту

Thursday, Dec. 13, 2018

Організація оборони чотирьох свобід України зберігає традиції

Автор:

|

Вересень 01, 2016

|

Рубрика:

Організація оборони чотирьох свобід України зберігає традиції

День батька

У 33-му числі тижневика «Міст» прочитала розповідь про відзначення Дня батька на Тризубівці й це спонукало розповісти про щорічний пікнік 42-го відділу Організації оборони чотирьох свобід України (ООЧСУ), присвячений цьому святові, що відбувся у Ґлен-Кові (штат Нью-Йорк). Цей захід відбувається вже понад 25 років на території монастиря отців святого Василія Великого й пов’язаний з історією заселення українцями Лонґ-Айленда в 1920-1940-х рр.
Цього року свято відвідали понад 300 українців. Голова 42-го відділу ООЧСУ у вітальному слові зробила короткий екскурс в історичне минуле — до перших святкувань Дня батька, який веде свою історію з 1909 року. Тепер традицію підхопила ООЧСУ. Її 42-й відділ було створено 1965 року. Осередок гідно зберігає та розвиває українство на теренах США. Особливу подяку слід висловити Катерині Мицьо, котра багато років очолювала 42-й відділ ООЧСУ і зробила неоціненний внесок у розвиток української культури на Лонґ-Айленді.
Учасники свята вшанували пам’ять членів ООЧСУ, котрі відійшли у вічність. Це, зокрема, Дмитро Трояновський, Ганна Щерба, Мирон Корнага, Михайло Якубовський і Ганна Сенчишин. Також згадали про незмінних членів організації, котрі не змогли розділити радість єднання у зв’язку зі станом здоров’я.
Присутніх привітала Галина Турко, членкиня 42-го відділу ООЧСУ, котра зазначила, що Свято батька святкують у країнах, де найбільше шанують сімейні цінності, й прочитала чудовий вірш. Також виступив Андрій Щегельський, голова 41-го відділу ООЧСУ, котрий мав честь представляти цю організацію в Україні.
На святі панувала дружня атмосфера. Радісно було бачити родини з дітками та розуміти, що наші традиції продовжуються. Кожен міг знайти заняття до смаку: молодь грала у футбол і волейбол, купалася та засмагала. Голова 42-го відділу пригощала всіх бажаючих смачною рибною юшкою. Великої втіхи дорослим і малечі завдали веселі конкурси та забави. Конкурс поїдання вареників на швидкість зібрав гурманів української кухні. Забава «Музичний стілець» згуртувала дорослих і дітей, а перетягування линви додало задоволення нашим атлетам. Усі переможці отримали веселі призи в українському стилі. Такі ж чудові сувеніри як часточку рідної Батьківщини понесли додому учасники лотереї, яку чудово провели Ірена Трояновська й Єва Єдинак. Кошти від добровільних пожертв присутніх пішли на допомогу дітям із Тернопільського центру соціальної та психологічної реабілітації дітей, а також для монастиря святих отців Василіанів.

Галина Фенченко

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply

Loading...