Новини для українців всього свту

Thursday, Oct. 22, 2020

Олега Сенцова підтримали одноденним голодним страйком

Автор:

|

Червень 21, 2018

|

Рубрика:

Олега Сенцова підтримали одноденним голодним страйком

Українська діаспора у США провела одноденний голодний страйк на знак солідарності з Олегом Сенцовим. З ініціативою виступив Український конґресовий комітет Америки (УККА). Акцію підтримали й інші організації — не лише в США, а й по всьому світу.
Зокрема підтримати вимоги Олега Сенцова до російської влади вирішив Союз українських організацій в Австралії (СУОА), й українці також долучися до одноденного голодування. «Незаконне ув’язнення п. Сенцова є ще одним прикладом порушення прав людини, що суперечить міжнародним стандартам і принципам, проте світові уряди залишаються байдужими, натомість даючи росіянам можливість провести такий міжнародний захід, як Чемпіонат світу», — заявив Стефан Романів, голова СУОА.
За словами п. Романіва, австралійські українці долучилися до ініціативи УККА, яку провели за підтримки СКУ, щоб привернути увагу міжнародної спільноти до українських політв’язнів, котрі перебувають у російських в’язницях.
Крім голодування, австралійські українці звернулися з листами до місцевих і федеральних членів парламенту, а також міжнародних організацій із метою посилення тиску на російську владу у справі визволення українських політичних в’язнів.
Акції на підтримку Олега Сенцова та його вимог розпочалися в Австралії ще у травні ц. р. з показу фільму «Кіборги» у Канберрі, а завершаться у рамках Фестивалю українського кiно, що на День конституції України пройде у Джилонґу (штат Вікторія). Своєю чергою, Наталія Каплан, сестра режисера розказала, що 13 червня Олега забрали в реанімацію.

Євген Клен

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply