Посилках з США в Україну

Новини для українців всього свту

Sunday, Nov. 18, 2018

Обрано нове керівництво Української спортової централі

Автор:

|

Травень 07, 2015

|

Рубрика:

Обрано нове керівництво Української спортової централі
Іриней Ісаїв вручає відзнаку управителю філії кредитівки Михайлові Козюпі

Іриней Ісаїв вручає відзнаку управителю філії кредитівки Михайлові Козюпі

В Українському американському культурному центрі Нью-Джерзі у Виппані 2 травня ц. р. відбулися загальні збори Української спортової централі Америки й Канади (УСЦАК), на яких було заслухано й обговорено звіти провідників, обрано нову управу, на чолі якої Мирон Биц змінив Іринея Ісаєва, попереднього президента УСЦАК, котрого обрали почесним президентом-емеритом.

Провідною темою розмови було 60-річчя УСЦАК. Промовляючи до присутніх, п. Ісаїв підкреслив велику роль УСЦАК у спортивному розвитку молоді закордонного українства та його єднанні у відстоюванні незалежності України. Коріння УСЦАК сягає 1907-го, коли у Нью-Йорку було засноване гімнастичне товариство «Гайдамаки». Свою історію УСЦАК може лічити від 27 липня 1915 року, коли у Нью-Йорку постав Перший відділ Українських січових стрільців, за ним виникли інші відділи, а 11 листопада 1916-го відбувся Перший січовий з’їзд. Головним отаманом був обраний Петро Задорецький. А вже 1920 року працювало понад 60 відділів, які мали понад 3 тис. членів.
Після Другої світової війни кількість українських спортивних осередків істотно зросла, і 1953-го утворився Союз українсько-американських спортових товариств, який мав дві частини: Схід — у Нью-Йорку, і Захід — у Чикаґо. 24 грудня 1955 року в Торонто відбулося єднання з канадцями – і виникла УСЦАК.
На прикладі власного життя Іриней Ісаїв пригадав молоді роки, коли молодь ще у школах долучалася до українського спортивного життя, вступала до спортивних дружин, змагалася із найсильнішими і часто їм програвала, але знала, що спорт гартує характери і дає сили для боротьби за успіх у житті.
У спорті важлива не лише техніка, а й воля до перемоги. Уся історія УСЦАК засвідчила високий професійний рівень тренерів і виховників. Тепер, зазначив п. Ісаїв, інтереси молоді зосередилися на новітніх технологіях. Юнаків і дівчат швидше можна побачити за комп’ютером, а не на стадіоні, але український спорт живе, і його розвитку активно допомагають «Пласт» і Спілка української молоді, численні спортивні товариства, які стали членами Централі та культивують копаний м’яч, відбиванку, кошиківку, плавання, теніс, лещетарство, інші види спорту.
Відчутну допомогу надає Український народний союз (УНС), в оселі якого діє щорічна спортивна школа й відбуваються важливі змагання. Іриней Ісаїв закликав присутніх йти до молоді, а також у численні громадські організації та залучаати українство до спортивного життя.
Після зборів відбулася святкова вечеря, яку розпочав молитвою та хвалебним словом спортивному життю християн митрофорний протоієрей, настоятель української католицької церкви Св. Івана Хрестителя у Виппані о. Роман Мірчук. Іриней Ісаїв і Мирон Биц вручили відзнаки активним помічникам УСЦАК. Грамотами подяки було нагороджено працівників УНС. Плакати зі словами вдячності були вручені представникам фінансових установ — Української американської федеральної спілки «Самопоміч», Федеральної кредитової спілки «Самопоміч» у Нью-Йорку, Федеральної фінансової кооперативи СУМА, Федеральної кредитової кооперативи «Самопоміч» у Нью-Джерзі.

Ларіон Костенко

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply

Loading...