Новини для українців всього свту

Friday, Jan. 22, 2021

Нью-Йорком їздив «Майданобус»

Автор:

|

Січень 16, 2014

|

Рубрика:

Нью-Йорком їздив «Майданобус»

Українці в Нью-Йорку 12 січня ц. р. проїхали революційним автобусом через усе місто, щоби сповістити американській громадськості про протестні події в Україні. Свій транспорт мітинґувальники назвали «Майданобусом», прикрасили українською символікою та протестними плакатами й, голосно демонструючи свою підтримку Майдану в Києві, вирушили у двогодинний тур містом. Кошти, зібрані за проїзд на революційному автобусі — 714 USD, — організатори планують передати на підтримку київського Євромайдану.

А українська молодь у Чикаґо вирішила заколядувати просто посеред міста. Для цього в його центрі зібралися дівчата-красуні — учасниці та переможниця конкурсу «Міс Українська діаспора-2013».
Львів’янка Уляна Сидор приїхала до США на навчання, їй уперше довелося зустрічати Різдво далеко від дому та сім’ї: «Різдво — це найбільш сімейний період, коли хочеться справді бути разом, коли хочеться Святу Вечерю провести в колі сім’ї. Тому я познайомилася тут з українцями, тут зібралися українські дівчата – і ми можемо поколядувати й нагадати традиції, які залишилися в Україні, і саме так провести час у Америці».
Колядувати на Різдвяні свята було та є традицією у родині Анастасії Радюшиної, яка приїхала до Чикаґо з Калуша: «Для мене це є дуже важливе особисто: проспівати, провіншувати, запалитися тим усім духовним, душевним і українським».
Софія Ільчук додає: «Усе ж таки, якщо це – українське Різдво, то України не вистачає. Але загалом є тут прекрасна українська діаспора, яка зберігає ці всі традиції».
Серед туристів і мешканців Чикаґо, котрі слухали українські колядки, був присутній і Михайло, котрий навчається в одному з американських університетів: «Я побачив красивих дівчат, то чому б і не підійти? Я – із Дніпропетровська з України». Скуштувавши куті й поколядувавши в центрі Чикаґо, Михайло зізнався, що так навіть удома не співав. Традиційна українська різдвяна страва припала до смаку й іншим відвідувачам парку.
Як і діаспора в усьому світі, українці Чикаґо святкували Новий рік і Різдвяні свята з Майданом. Лілія, мешканка Чикаґо, запевняє: «Звісно, ми дивилися, коли на наш Новий рік співали гімн України. Гадаю, ніде у світі такого гарного святкування Нового року, як у нас на Майдані, не було».

Наталія Фігель, Vidia

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply