Новини для українців всього свту

Tuesday, Aug. 4, 2020

Ні забуття, ні прощення

Автор:

|

Листопад 21, 2013

|

Рубрика:

Ні забуття, ні прощення

Виповнюється 80 років від часу найбільшої трагедії українського народу — Голодомору. Це був ґеноцид, спланований комуністичним режимом, що не мав жодних докорів сумління за мільйони померлих людей, бо фізичне знищення всіх, хто не вписується в доктрину Леніна, є лейтмотивом його концепції будівництва комунізму.
Український хлібороб із його прагненням вільної праці на своїй землі та володіння плодами своєї праці був приречений на загибель уже самою ідеологією комунізму. Про це прямо каже Норман Неймарк, професор Стенфордського університету: «Сталін зумисне дозволив голоду винищити непомірно велику кількість українських селян і використав його, як зброю помсти за злочини, що їх нібито скоїли ці невинні люди, а отже, учинив ґеноцид». Це чітко визначив Рафаель Лемкін, засновник терміну «геноцид», під час вшанування 20-річчя Голодомору: «Радянський геноцид в Україні». Те, що відбулося в Україні 80 років тому, повністю підпадає під означення ґеноциду в Конвенції ООН від 9 грудня 1948 року, прийнятої внаслідок міжнародного визнання праць Рафаеля Лемкіна, і визнане зараз у 23 країнах світу.
Зараз в Україні через політичний союз правлячої Партії реґіонів із Комуністичною партією та заграванням «регіоналів» із Москвою йде протилежний процес: із підручників вилучаються розділи про Голодомор, Український інститут національної пам’яті уникає визнання факту, що Голодомор був Ґеноцидом. Ця політична кон’юнктурщина є зрадою інтересів українського народу й пам’яті заморених голодом українців. Вона буде засуджена історією й українським народом. Уже сьогодні в Європі сталінізм правно прирівняно до гітлеризму, і рано, чи пізно такий закон буде прийнято в Україні. Наше завдання — щоденною працею наблизити той день, коли національна пам’ять українського народу зробить неможливим повторення трагедії для майбутніх поколінь.
Міжнародна акція вшанування жертв Голодомору буде тривати в усіх країнах поселення українців. Ця акція продовжиться в майбутньому, не залежно від політичних уподобань будь-якої влади в Києві. Не озираймося на позицію офіційної влади: якщо вона захоче виправдовувати винуватців Голодомору та солідаризуватися з ними, то це буде ще одна причина того, чому український народ її відкине.
Ми висловлюємо вдячність урядам тих держав, які визнали Голодомор, й українським громадам у тих державах за їхню самовіддану працю для вшанування пам’яті жертв ґеноциду й закликаємо уряди всіх інших держав приєднатися до міжнародного визнання Голодомору, а українські громади — до нових зусиль у боротьбі за нашу національну пам’ять.
Ушанування чи замовчування Голодомору — це моральний вододіл між тими, хто почувається українцем, і тими, для кого незалежна Україна є непорозумінням історії. В Україні є достатньо легальних можливостей, аби відкрито відстоювати свою моральну позицію українців. Є Закон України «Про Голодомор», є рішення Апеляційного суду Києва про призвідників Голодомору, що прямо вказує на винуватців.
Від нашої наполегливості залежить те, чи з’являться розділи про Голодомор у підручниках, від громадянської позиції вчених залежить, що підсумовуватимуть наукові конференції — політичну кон’юнктуру чи документальну правду про смерть мільйонів. Закликаємо наукові інституції заохочувати спеціальними стипендіями дослідження молодими вченими Голодомору. Закликаємо українські музеї організовувати виставки пам’яті жертв Голодомору. Закликаємо очевидців Голодомору зафіксувати свої спогади документально.
Усіх українців закликаємо традиційно запалити свічку в пам’ять про наших предків, убієнних голодом.
Провід ОУН (б)

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply