Новини для українців всього свту

Tuesday, Aug. 4, 2020

«Наша дума, наша пісня не вмре, не загине»

Автор:

|

Березень 30, 2017

|

Рубрика:

«Наша дума, наша пісня не вмре, не загине»

Cвою пошану Великому Кобзареві Тарасові Шевченку віддала Школа українознавства «Самопоміч» у Нью-Йорку. Щорічне свято розпочалося зверненням Івана Макара, директора школи, до учнів та гостей свята такими словами: «Тарас Шевченко — геній українського народу. Він був тим світлом, яке не дало українцям упасти у зневіру в часи московського поневолення, у часи коли українці були кріпаками на своїй землі. Тарас Шевченко був символом волі під час Революції гідності у 2013-2014 рр. Кобзар був тією провідною зіркою для героїв Майдану, коли вони своїм життям виборювали волю для України. Наш Шевченко — непоборний. Його віра та бажання бачити Україну незалежною суверенною державою передається з покоління у покоління, він є тією силою, що допомагає українським воїнам зараз у війні з Росією».
Наша дума, наша пісня
Не вмре, не загине…
От де, люди, наша слава
Слава Україні!
Святкову програму розпочали учні 6-го та 7-го класів з піснею на слова Тараса Шевченка «Думи мої». Кожен клас, від «Світлички» до 12-го, мав свій виступ. Учні декламували вірші, співали пісні та заграли виставу. Хочеться відзначити блискучий виступ 12-го, 10-го та 8-го класів з виставою «Назар Стодоля». Чарівні українські строї, до стилю прибрана сцена спонукали глядачів затамувати подих. Організатором вистави була вчителька української мови Оля Матвіїшин.
Сльози радості викликав виступ наймолодших учнів школи («Світлички») на бандурах. Діти виконали пісню «Зацвіла у долині червона калина». З учнями працювали вчителька Марія Сідляр та її помічник Аркадія Перекліта. Загалом кожен виступ школярів був прекрасним, повним пошани та любові до Кобзаря. На завершення учасники концерту урочисто виконали Шевченківський «Заповіт» і Національний гімн України.
Слова вдячності висловлюємо нашим талановитим вчителькам музики Елі Романишин, що так чудово навчила учнів співати, й учительці Анастасії Антонів за прекрасну гру на фортепіано; батьківському комітету за невтомну працю та допомогу в організації цього особливого свята; нашим спонсорам — товариству «Самопоміч» на чолі з п. Думою, котра також була присутня на концерті.

Валентина Глушак

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply