Новини для українців всього свту

Tuesday, Sep. 17, 2019

Найкраща кредитівка

Автор:

|

Квітень 17, 2014

|

Рубрика:

Найкраща кредитівка

50-ті річні збори Федеральної кредитової кооперативи СУМА

15 березня 2014 року в Йонкерсі пройшли 50-ті річні збори Федеральної кредитової кооперативи СУМА. Захід, який, згідно зі статутом, був правосильним, відкрив Володимир Козіцький, президент і виконавчий директор. Він привітав достойних гостей: преосвященного владику кир Василя Лостена, вельмишановного Генерального консула України Ігоря Сибігу та віце-консула Костянтина Ворону, представника Постійного представництва України при ООН Дмитра Кушнірука, голову ЦУКА Богдана Курчака, всечесних отців духовних і представників сусідніх українських кредитівок.

Далі президент попросив секретаря Любомира Щура зачитати імена членів кооперативи, що відійшли у вічність, опісля присутні встали та вшанували пам’ять 33 померлих членів кредитівки та полеглих героїв «Небесної сотні» хвилинним мовчанням.
Далі ведення зборів передали Андрію Горбачевському, голові Ради директорів, який попросив владику Василя розпочати збори молитвою. Після молитви п. Горбачевський оголосив порядок денний зборів, який було схвалено одноголосно. Любомир Щур прочитав протокол минулих загальних зборів, який був також прийнятий одностайно.
Опісля було представлено президіальний стіл і священиків: нашого пароха о. Кирила Ангелова з дружиною, о. Едварда Йонґа зі Спрінґ Валлі, о. Івана Мазурика й о. Олександра Двінятина з Бріджпорта, і представників сусідніх кредитівок: із «Самопомочі Нью-Йорк» — голову дирекції Стефана Качарая, членів дирекції Андрія Юзеніва та Романа Кизика, з Української національної — голову дирекції Степана Качурака та секретаря Святослава Макаренка, із «Самопомочі Нью-Джерзі» — голову дирекції Костянтина Ваньо та почесного голову дирекції Ярослава Федуна.
Далі йшли звіти. Першим звітував президент Козіцький, котрий привітав присутніх і сказав, що й не снилося йому, як одному з основоположників кредитівки, що після багатолітньої праці він зможе знову звітувати та що з маленького жолудя, посадженого ним разом із іншими співзасновниками 50 років тому, виросте такий могутній дуб.
Він розповів, що від самого початку був першим працівником і разом із покійним Святославом Коцибалою вони приймали перших членів, були першими касирами та вділяли позики. Перший фінансовий рік із вересня по грудень 1964-го закрили з 82 членами, активами $25620, позиками $11263 і виплатили 4 % дивідендів.
За півстоліття Федеральна кредитова кооператива СУМА пережила періоди зростання, стабільності, світову економічну кризу, під час якої багато фінансових установ зазнало великих втрат. Але кредитівка, незважаючи ні на що, росла, багатіла, чесно служила своїм членам, підтримувала церковні, молодіжні, культурно-мистецькі установи та допомагала братам і сестрам в Україні. Торік зростання сповільнилося, але СУМА все-таки розширилася на 185 членів, а в активах — на $11,5 млн, досягши позначки $284 млн, нових позик було виділено на рекордну суму $48 млн, що разом сктановить $177 млн. Резерви склали понад $42 млн., а чистий прибуток — $1.491.095.
Українська громада Йонкерса має дружні взаємини з міською управою. За вклад у співпрацю з керівництвом міста й жителями громади Торгово-промислова палата Йонкерса вдостоїла Федеральну кредитову кооперативу СУМА звання «Визначний лідер співдружності». Наприкінці свого виступу Володимир Козіцький подякував дирекції, співпрацівникам, а найбільше – членам, за співпрацю.
Наступним звітував скарбник-управитель Ігор Макаренко, котрий змістовно й детально представив стан і перспективи кредитівки СУМА.
За Кредитну комісію звітував голова Мирон Дашко. Комісія виділила 275 позик на суму $48.655.034. Від Контрольної комісії виступив голова Іван Оліярчик. Він запевнив, що наша кредитівка є однією з найкращих за фінансовими показниками. Дискусії не було. Іван Оліярчик вніс пропозицію схвалити звіти, яку присутні підтримали одноголосно.
Потім надійшла черга привітань. Першим склав привіт владика Лостен, о. Кирило зачитав вітання від владики Павла. Наступним був Дмитро Кушнірук; від імені Генерального консульства присутніх поздоровив Ігор Сибіга. Голова ЦУКА Богдан Курчак склав привіт як президент кредитової кооперативи «Самопоміч» у Нью-Йорку, а від кредитової кооперативи «Самопоміч» у Нью-Джерзі — голова дирекції д-р Костянтин Ваньо.
Цього року закінчили свою каденцію Іван Оліярчик, Любомир Щур і Стефан Капітула, а з кредитової комісії — Ярослав Гац і Петро Муль. Номінаційна комісія в складі Ореста Козіцького, Стефанії Шкафаровської й Івана Шматолохи запропонували переобрати уступаючих членів дирекції, у Кредитну комісію переобрати Ярослава Гаца, а на місце Петра Муля – узяти Сергія Федорова. Інших пропозицій не було, тому список кандидатів був прийнятий одноголосно.
Наступним пунктом були внески й побажання. Запитань не було.
Далі п. Козіцький від імені дирекції й усіх присутніх подякував п. Горбачевському за взірцеве проведення зборів, Номінаційній комісії й усім гостям – за участь у зборах, управі дому, менеджеру Дареку Дзвончеку – за вміло влаштоване прийняття, і запросив о. Кирила до кінцевої молитви. Відспівали молитву «Боже Великий Єдиний». Після цього учасники зборів залишилися на вечерю.
На своєму першому засіданні дирекція розподілила склад: голова — Андрій Горбачевський, перший заступник — Стефан Шульган, другий заступник — Стефан Капітула, скарбник-управитель — Ігор Макаренко, секретар — Любомир Щур, члени — Андрій Бурчак, Іван Оліярчик, Ярослав Кіцюк-мол. і д-р Орест Козіцький. Kредитна комісія: голова — Мирон Дашко, члени — Петро Барна, д-р Василь Коцур, Ярослав Гац і Сергій Федоров. Контрольна комісія: голова — Іван Оліярчик, члени — Леся Щур і Тиміш Ганкевич.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply

Loading...