Новини для українців всього свту

Monday, Jan. 25, 2021

Нагородили переможців конкурсу «Літературні портрети»

Автор:

|

Травень 23, 2013

|

Рубрика:

Нагородили переможців конкурсу «Літературні портрети»

У приміщенні Українського освітньо-культурного центру в Дженкінтавні (штат Пенсильванія) 18 травня відбулось урочисте нагородження переможців і лауреатів конкурсу «Літературні портрети», зорганізоване осередком праці Наукового товариства імені Шевченка у Філадельфії в співпраці з Нашою українською рідною школою та за підтримки Української федеральної кредитової кооперативи «Самопоміч». 
До уваги учасників конкурсу, який цьогоріч був присвячений ювілеям видатних українських письменників і поетів Бориса Грінченка, Михайла Коцюбинського, Лесі Українки та Василя Стуса, запропонували вісім літературознавчих тем. Журі конкурсу в складі Леоніда Рудницького (голова), Уляни Процюк і Ірини Іванкович оцінювало роботи учнів 10-12-х класів за такими критеріями: вичерпність подання теми реферату, оригінальність думки, здатність до самостійної оцінки та прозорість висновків, а також уміння змістовно висловлювати свої переконання.
Відтак, лауреатами конкурсу стали Михайло Мороз (11-й кл.) і Галина Мізь (12-й кл.), а переможцями – учениці 12-го класу Анастасія Камінська (перше місце за реферат на тему «Багатогранність образу України у віршах Василя Стуса»), Зоряна Шиша (друге місце за реферат на тему «Тема страждання в творчості Лесі Українки») й Ольга Завада (третє місце за реферат на тему «Патріотичні мотиви у поезії Бориса Грінченка»).
Оголошуючи результати конкурсу та нагороджуючи найкращих, Ірина Іванкович, заступник голови осередку праці НТШ у Філадельфії, зачитала привітання від академіка Леоніда Рудницького, президента Світової ради Наукових товариств імені Шевченка: «Я радію, що ви плекаєте любов до літератури. Це дуже важливо, адже ця любов часто відіграє дуже позитивну роль у житті людини. Вона робить нас громадянами кращого й ліпшого світу — світу культури. Плекайте її ціле своє життя. Моя особлива подяка – вашим учителям, що зуміли вщепити вам зацікавлення красним письменством. Література, особливо поезія, має також цілющу силу. Коли сум чи меланхолія огортають ваше серце, читайте вголос якусь гарну поезію — вона розвіє поганий настрій. Нехай любов до літератури завжди панує у вашому житті!».Цінні нагороди переможцям і лауреатам вручила Галина Келлер, СЕО кредитівки.
Прес-служба Осередку праці НТШ у Філадельфії

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply