Новини для українців всього свту

Monday, Nov. 30, 2020

На Лонґ-Айленді відзначили ювілейний рік Івана Франка

Автор:

|

Листопад 10, 2016

|

Рубрика:

На Лонґ-Айленді відзначили ювілейний рік Івана Франка

ООЧСУ

27 серпня виповнилося 160 літ із дня народження великого українського генія. Тому 2016-й проголошений в Україні роком Івана Франка. Українська громада і члени 42-го відділу Організації оборони чотирьох свобод України (ООЧСУ) на Лонґ-Айленді нещодавно організували чудовий святковий вечір, присвячений цій славетній даті. Свято розпочалося з привітання та благословення священиком усіх присутніх. Потім громада пригощалася смачними наїдками, які роздавали чарівні дівчата в національних фартушках і хустинках. У барі кожен міг скуштувати улюблені напої. Особливу атмосферу створювала сцена, прикрашена портретом Франка, над яким дбайливо повісили величезний вишитий рушник. Колориту додавали також лавки, вкриті українськими килимами, кошики та вази з маками і соняхами.
Перед громадою виступила Галина Фенченко, голова 42-го відділу ООЧСУ, котра розповіла цікаві факти про життя і творчість Каменяра та нові дослідження його біографії. Якщо в радянські часи наголошували, що він затятий революціонер і соціаліст, то насправді Франко був борцем за рідну Україну, жив її болем і сподіваннями, наголосила п. Галина. З короткою доповіддю перед громадою також виступила Катерина Мицьо, екс-голова 42-го відділу ООЧСУ, котра присвятила цій організації 50 років.
Відтак почався святковий літературно-мистецький вечір. Його учасники переглянули короткий фільм про життя та творчість Франка. У цьому сюжеті Святослав Вакарчук, фронтмен українського гурту «Океан Ельзи», представив відомі та невідомі факти з життя поета.
Вела програму Роксолана Левинець. Виступили учні школи українознавства при УГКЦ св. Володимира з Юніондейлу, скрипалі Інеса Тимочко-Дикайло з синочком Ігорчиком, хор УПЦ св. Михаїла з Юніондейлу і танцювальний колектив «Горлиця» при УГКЦ Святої Родини з Ліндерхусту. Безсмертний твір Франка «Каменярі» вразив усіх присутніх у талановитому виконанні Тараса Павлюка.
Мистецька частина свята завершилася виконанням пісні Франка «Не пора, не пора, не пора», яка стала революційним гімном українських націоналістів. Вся зала підхопила мелодію і стоячи співала цей гімн свободі та незалежності.
Після виступу розпочалася весела українська забава з танцями і співами, яка тривала до вечора. Дуже приємно було бачити сім’ї з дітками у барвистих вишиванках. Люди спілкувалися, розважалися, танцювали і чудово гаяли час.

Іван Бескид

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply