Новини для українців всього свту

Monday, Oct. 26, 2020

Митрополита Антонія вітали з 70-літтям

Автор:

|

Лютий 02, 2017

|

Рубрика:

Митрополита Антонія вітали з 70-літтям

Митрополит Антоній та архієпископ Даниїл у співслужінні великого числа священиків

В Українській православній церкві св. Андрія Первозванного у Савт-Бавнд-Бруку (штат Нью-Джерзі) 28 січня було урочисто відзначено 70-ліття митрополита Української православної церкви (УПЦ) США і діаспори Антонія, єпископа Константинопольської православної церкви, митрополита Ієрапольського.

Архієрейську Літургію відслужили митрополит Антоній і архієпископ Даниїл (Зелінський) у співслужінні великого числа священиків. На торжество прибули голова Констисторії української автокефальної православної церкви у Великій Британії митрофорний протоієрей о. Богдан Матвійчук та о. Віталій Дерев’янко з Бельгії, генеральний консул України в Нью-Йорку Ігор Сибіга з дружиною та донькою, дипломат із консульської служби Міністерства закордонних справ України Костянтин Ворона.
Наставницьку проповідь виголосив о. Стефан Гутник. Органічним продовженням Служби Божої стало вітання митрополита Антонія з 70-річчям. Слово про нього виголосив архієпископ Даниїл. Владика Антоній подякував за вітання усім присутнім і, зокрема, хорові церкви, спів якого, на його думку, перевищує за рівнем виконання духовні співи великих і відомих храмів.
Після Служби Божої відбувся урочистий обід, на якому Владиці Антонію були вручені численні подарунки. Ведучий о. Василь Заверюха розповів про життєпис і церковне служіння владики Антонія. Митрополит Антоній (в миру Іван Щерба) народився 30 січня 1947 року в Шароні (штат Пенсільванія) в родині Івана та Дорофеї Щербів. Вчився в Українській семінарії св. Андрія та в університеті Вінніпеґу. 1 жовтня 1972-го був висвячений у сан диякона, а 26 листопада 1972 року — в сан священика. 29 травня 1985-го прийняв чернецтво з іменем на честь Антонія Великого, засновника християнського чернецтва, пустельництва й монашого життя у християнстві.
Свячення Антонія на архієпископа Нью-Йоркського очолив митрополит Мстислав (Скрипник). 11-12 березня 1995 року разом із усією УПЦ США був прийнятий під омофор Константинопольського патріарха з визнанням за ним архієрейського сану і архієпископської гідності. Після кончини митрополита УПЦ США Костянтина (Багана) був обраний місцеблюстителем митрополичого престолу, а 14 листопада 2012-го став митрополитом УПЦ США.
Коли владику Антонія вітали представники парафій, українських установ і громадських організацій, то дарували переважно вироби місцевих мистців — картини, вишивки й інші речі. Михайло і Наталя Капелюхи, брат і сестра, подарували велику ікону Ісуса Христа, виготовлену з маленьких фотографій дітей православних закордонних українців. Фінансовий директор Української національної федеральної кредитової спілки Зенон Галькевич прийшов із грошовою пожертвою від кредитівки, інші принесли квіти, підготували музичні подарунки. Олександр Павликівський грав на саксофоні. Студенти Семінарії св. Софії під керівництвом о. Тараса Науменка співали коляд, а також виконали жартівливу пісню, присвячену владиці Антонію. З піснею Олександра Білаша «Ясени» вийшов на сцену о. Богдан Калинюк, настоятель парафії св. Трійці у Бенсенвілі (штат Іллінойс). Разом із ним приїхав із цієї парафії танцювальний ансамбль «Горлиця» (керівники — В’ячеслав і Тетяна Тихонові), який посів друге місце у нещодавньому конкурсі українського танцю, у якому брали участь гурти з п’яти штатів. Гості виконали танець із традиційним привітанням хлібом і сіллю на українському рушникові. Обід приготувало Сестрицтво св. Покрови Матері Божої під проводом Лесі Сівко.

Ларіон Костенко

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply