Новини для українців всього свту

Thursday, Nov. 21, 2019

«Михайлівка» розширює обрії

Автор:

|

Червень 07, 2018

|

Рубрика:

«Михайлівка» розширює обрії

Козацький куліш

На території для сімейного дозвілля «Михайлівка», що належить парафіяльній громаді церкви Святого Архістратига Михаїла, що в Дженкінтавні поблизу Філадельфії, відбувся традиційний щорічний фестиваль «Душа України». Цього року він вирізнявся відразу кількома новаціями.
Вперше фестиваль тривав не два, а три дні поспіль, від п’ятниці до неділі 1-3 червня. Особливістю п’ятниці стало те, що традиційне для українців США фестивальне дійство розпочалося зі спортивних змагань. Маючи в своєму розпорядженні чудове футбольне поле, організатори свята провели під гаслом «Здоровий дух — у здоровому тілі» футбольний турнір за участю чотирьох команд, у якому футбольна «Михайлівка» в завзятій спортивній боротьбі здобула друге місце, пропустивши вперед команду «Буковина» з Тризубівки. Ще однією новизною стала молодіжна дискотека, яку на завершення першого фестивального дня провів відомий діджей Аладін із Нью-Йорку і на яку був запрошений спеціальний гість VovaZIL’Vova (Володимир Парфенюк) із дружиною.

Стенд Meest-America

У суботу організатори фестивалю запропонували знайомство з новозбудованим парафіяльним духовним катехитичним центром, який має просторі класи, коридори та гарну велику залу. Саме там відбувся святковий концерт. У ньому взяли участь багато артистів і творчих колективів як із Філадельфії, так і з інших округ. Серед учасників були школа «Волошок», танцювальний ансамбль «Волошки», «Червоні маки» з Трентону, Юля Ступінь, Вікторія Фицик, Ігор Сипень. Глядачі з нетерпінням очікували на виступ спеціального гостя цього концерту, який прилетів в Америку лише на кілька днів, щоб узяти участь саме у фестивалі. І відтак були захоплені віртуозною грою на скрипці Олега Кульчицького, народного артиста України.
А який народний фестиваль може бути без української кухні та національних страв? Відомо, що вони смакують не лише українцям, а й представникам інших націй. До того ж смачна михайлівська кухня завжди має свої особливості. Однією з них є приготування кулешу хлопцями в козацьких строях, що привертає загальну увагу та бажання сфотографуватися разом із ними. Завершенням суботнього фестивального дня стала вечірня забава на дворі під гарну українську музику.
Неділя на «Михайлівці» традиційно розпочинається двома Службами Божими, на першій співають усі парафіяни, на другій — церковний хор, який складається з понад 40 осіб. Парафія церкви Святого Архістратига Михаїла належить до Української католицької церкви й живе за Юліанським календарем, літургії тут завжди відправляються українською.

Олег Кульчицький

А далі знову був концерт, під час якого знову лунали чарівні мелодії скрипки Олега Кульчицького та чудова музика гурту «Небокрай» з Нью-Йорка. Настоятель церкви Архістратига Михаїла о. Володимир Костюк зазначив, що з кожним роком фестиваль стає все більшим. Священик наголосив, що його парафія має велику та гарну історію, згадуючи про те, що цю посілість, яка має понад 4 га, благословив Блаженнійший патріарх Йосип Сліпий, котрий 21 вересня 1976 року, на Різдво Пресвятої Богородиці відслужив тут Святу Літургію і в своїй проповіді виголосив пророчі слова, що тут постане велика християнська громада. Парох також наголосив, що як дерево не може бути без коріння так і людина — без історії свого народу і його традицій.
У фестивалі на «Михайлівці» взяла участь і компанія Meest-America. Її представники, репрезентуючи послуги компанії, дарували гостям набір нових практичних сувенірів разом із свіжим числом тижневика «Міст», а також провели розіграш призів. Камеру GoPro поталанило виграти Лілії Мельничук, годинник Fitbit дістався Марії Панчак, а навушники Bose Headphones виграла Людмила Зелінська. Вітаємо переможців!

Іван Бескид

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply

Loading...