Посилках з США в Україну

Новини для українців всього свту

Saturday, Sep. 22, 2018

«Міжнародні авіалінії України» розширяють горизонти

Автор:

|

Червень 30, 2016

|

Рубрика:

«Міжнародні авіалінії України» розширяють горизонти
Юрій Мірошников, президент компанії «Міжнародні авіалінії України» (праворуч) зі стюардесами

Юрій Мірошников, президент компанії «Міжнародні авіалінії України» (праворуч) зі стюардесами та капітаном екіпажу

У Постійному представництві України при Організаії Об’єднаних Націй (ООН) відбувся прийом із нагоди 25-ї річниці встановлення прямого авіасполучення між Україною та США. У святі взяли участь Юрій Мірошников, президент компанії «Міжнародні авіалінії України» (МАУ), екіпаж українського літака на чолі з командиром Дмитром Лохмановим, Микола Кравець, засновник МАУ, дипломати, журналісти, представники української діаспори й іноземні гості.
Учасників прийому привітав Володимир Єльченко, Постійний представник України в ООН. Присутнім було цікаво дізнатися про історію та сьогодення МАУ. Зокрема, командиром того першого історичного авіарейсу з України до США був батько Дмитра Лохманова, нинішнього командира екіпажу. Тоді Дмитрові було сім років і ніхто й подумати не міг, що мине час і син повторить шлях батька.
Сама ж авіакомпанія була заснована 1992-го як спільне закрите акціонерне товариство. Контрольний пакет акцій МАУ належав Фонду державного майна України, а свої частки мали «Австрійські авіалінії», «АерКап» та Європейський банк реконструкції та розвитку. Під час прийому в Представництві ООН в щирих обіймах зустрілися п. Кравець (саме він придумав коротку назву компанії «Міжнародні авіалінії України») та Володимир Козіцький, палкий прихильник створення авіакомпанії, котрий потай від дружини офірував тоді на цю справу 25 тис. USD — суму, яка, як каже сам п. Володимир, тепер прирівнююється до 100 тис. USD.
Зараз 100 % акцій МАУ перебувають у приватній власності. Основною діяльністю компанії є не тільки пасажирські, а й вантажні перевезення. До складу її флоту входить 36 авіалайнерів різних модифікацій, серед яких — далекомагістральні широкофюзеляжні та середньомагістральні літаки Boeing. Базовим летовищем є Державний міжнародний аеропорт Києва «Бориспіль».
Згідно зі статистикою концерну Boeing, МАУ — єдина авіакомпанія на пострадянському просторі, яка проводить повне технічне обслуговування власного флоту, а також літаків інших авіакомпаній, зокрема, зарубіжних. Українські туристичні агенції й Українська асоціація журналістів неодноразово нагороджували МАУ в номінаціях «Найкраща авіакомпанія в Україні з продажу», «Найкраща українська авіакомпанія» та «Найкращий український авіаперевізник».
У компанії пишаються тим, що 2001 року МАУ обрали офіційним перевізником Папи Івана Павла ІІ під час історичного візиту Його Святості в Україну. А 2008-го — офіційним перевізником Вселенського патріарха Варфоломія.
Юрій Мірошников наголосив, що компанія є відкритою та демократичною для всіх, водночас він звернув увагу на те, що при плануванні авіарейсів тут враховують, в яких реґіонах компактно проживає українська діаспора, її зв’язки з Батьківщиною. На відміну від інших авіакомпаній, МАУ пропонує україномовних бортпровідників, українську пресу, харчування за українськими рецептами. Президент компанії також зазначив, що «Міжнародні авіалінії України» перевозять велику кількість гуманітарних вантажів, продуктів харчування, медикаментів, які передає українська діаспора для бійців антитерористичної операції, а також організовує для громадян перельоти на лікування за кодоном.
«МАУ — надійний авіаперевізник, що постійно розширює свою географію, — каже п. Мірошников, — зокрема, завдяки угодам із провідними авіакомпаніями на всіх континентах планети. «Міжнародні авіалінії України» пропонують понад 3 тис. напрямків зі зручними стикуваннями і за конкурентоспроможною ціною. У найближчих планах авіакомпанії — відкриття нових авіарейсів до Нью-Йорку, а також до Чикаґо та Торонто».

Іван Бескид

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply

Loading...