Новини для українців всього свту

Monday, Sep. 28, 2020

«Міст» став спонсором вечора допомоги сиротам України

Автор:

|

Червень 18, 2015

|

Рубрика:

«Міст» став спонсором вечора допомоги сиротам України
Під час показу ювелірних виробів промовляли Алла Корж та Олена Василевська

Під час показу ювелірних виробів промовляли Алла Корж та Олена Василевська

В Українському інституті Америки в Нью-Йорку 10 червня ц. р. відбувся вечір «Свято життя», який влаштувала редакція часопису InLove з метою презентації видання і збору коштів для благодійної організaції Sublimitas, що допомагає в розвитку знедолених дітей України.
Назва некомерційної організації Sublimitas, яка займається дослідженням і здійсненням в Україні програм, що забезпечують освітні послуги для дітей, котрі мешкають у сиротинцях і безпритульних, у перекладі з латини означає «піднесення». Розташована в Нью-Йорку, вона розширює партнерство з некомерційними організаціями, що переймаються такими ж питаннями. В Україні тепер є понад 150 тис. безпритульних дітей, 24 тис. із них закріплені за дитячими будинками, а інші — живуть на вулицях.

Директор компанії «Міст» Наталя Брандафі на вечорі в Українському інституті Америки

Директор компанії «Міст» Наталя Брандафі на вечорі в Українському інституті Америки

На вечорі було представлено вироби Класичного ювелірного дому «Лобортас», зібрання вишиванок із Музею Трипілля в Нью-Йорку, колекції одягу українських модельєрів Оксани Караванської та Роксолани Богуцької, арґентинське танго у виконанні Антона Доманського та Марії Цеви. Грали на скрипці Інеса Декайло, на чельо — Ая Текрі з Японії, а також виступив піаніст Маріель Майз. Гостей частували грузинські кухарі з ресторану «Пепела» та польські — із «Корчми».

На захід прийшли активістки 137-го відділу Союзу українок Америки

На захід прийшли активістки 137-го відділу Союзу українок Америки

Єгор Пивоваров, ведучий програми і другий секретар Постійного представництва України при Організації Об’єднаних Націй (ООН), надав слово Олені Василевській, головному редакторові часопису InLove, котра розповіла про своє видання й показала відеофільм про його контент.
Відеофільм також супроводжував показ вишиванок з орнаментами Трипільської культури, які давно увійшли в українське народне життя. Експонати Музею Трипілля в Нью-Йорку (засновники — Ірина Форостян і Алла Куцевич) доводять спорідненість трипільської й української культур.

Показ вишиванок за мотивами Трипілля

Показ вишиванок за мотивами Трипілля

Ігор Лобортас заснував свою компанію з виробництва біжутерії 15 січня 1991-го, а вже наступного року почав творити ювелірні вироби, а також став ініціаторам першої національної виставки сучасного ювелірного мистецтва України. 1997-го постало ювелірне ательє «Лобортас», яке швидко завоювало світове визнання, було відзначене на виставці у Парижі, коли часопис The Wall Street Journal Europe назвав виставку «Лобортаса» «найромантичнішою», а європейське ювелірне видання Dreams відзначило провідний вплив дому «Лобортас» на розвиток європейського ювелірного мистецтва.

Срібні електромеханічні шахи

Срібні електромеханічні шахи

На вечорі серед інших ювелірних виробів п. Лобортас показав витвір «Царівна Лебідь», занесений до Книги рекордів Ґіннеса – 2 525 діамантів в одному персні, а головний інженер компанії Олег Запорожець демонстрував срібні електромеханічні шахи, фігури яких на каменях-самоцвітах відтворюють запорожців і турків.

Демонстрація української моди

Демонстрація української моди

Під час показу ювелірних скарбів виступили п. Корж, директор доброчинної компанії Sublimitas, і п. Василевська. Алла Корж заохотила присутніх до пожертв для бідних дітей України, про які можна дізнатися на інтернет-сторінці: www.sublimitaschildren.org; електронна пошта: contact@sublimitaschildren.org; адреса: Sublimitas Inc., 1633 Broadway, Floor 31, New York, NY 10019.

Мотиви Трипілля

Мотиви Трипілля

Олена Василевська подякувала спонсорам вечора, у числі яких були компанія „Міст” (директор Наталія Брандафі прийшла на свято), Українські міжнародні авіалінії, Hudson Valley Resort (головний управитель курорту Орест Федаш із дружиною Аріадною також були присутні) й іншим. Допомагали провести захід Постійне представництво України при ООН (були присутні посол Юрій Сергеєв із дружиною Наталею Івашиною), 137-й відділ Союзу українок Америки (голова — Валентина Табака), Марта Кокольська, Квітка Семанишин та інші особи.
Класичний ювелірний дім «Лобортас» провів лотерею своїх виробів. Усі гості отримали подарунки від організаторів вечора, а також два числа журналу InLove.

Ларіон Костенко

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply