Новини для українців всього свту

Saturday, Jan. 16, 2021

«Міф» — фільм про Василя Сліпака

Автор:

|

Грудень 07, 2017

|

Рубрика:

«Міф» — фільм про Василя Сліпака

Учасники перегляду

У США тривають допрем’єрні покази фільму «Міф» про Василя Сліпака, Героя України, оперного співака зі світовим ім’ям, волонтера, бійця Добровольчого українського корпусу «Правий сектор», патріота, котрий загинув, захищаючи Україну від російських окупантів.
«Міф» — це нова робота авторів фільму «Добровольці Божої чоти» Леоніда Кантера й Івана Яснія. Показ кінострічки у США триває вже місяць. Автори фільму розпочали його в Каліфорнії, проїхали все узбережжя Тихого океану, через Чикаґо та Детройт, і минулими вихідними прибули в Нью-Йорк і Нью-Джерзі. Демонстрація фільму відбулася в Лонґ-Айленді, Перт-Амбої та Виппані.
У Перт-Амбої показ розпочався з хвилини мовчання, якою присутні вшанували пам’ять Василя Сліпака й усіх героїв, котрі віддали життя за Україну. Як зазначив Леонід Кантер, за час, упродовж якого знімався фільм, а це трохи більше року, на російсько-українській війні загинули кілька героїв цієї кінострічки, а один хлопець втратив обидві ноги.
Віддано працюючи над втіленням свого задуму, автори фільму по крихтах збирали архівні матеріали, зустрічалися з друзями Василя Сліпака у Франції, родичами у Львові та побратимами на фронті. Не здавалися навіть тоді, коли було дуже важко та довелося довший час знімати власним коштом, аж доки створення цього твору підтримали доброчинці з усього світу. У фільмі поєднано два жанри: кіно та концерт. Використано безліч архівних відео, які показують героя у повсякденні та на сцені. Також переплітаються дві сюжетні лінії, які подібні настільки, що не впізнаєш, де вигадка, а де реальність. Відтак народився прекрасний мистецький твір, який одночасно є художнім і строго, можна сказати, страшно документальним.
Про сам фільм, про його героя Василя Сліпака та про значення жертовності в житті людини сказав чудові слова у своїй проповіді під час Служби Божої о. Іван Турик, парох церкви Успіння Пресвятої Богородиці, яка стала організатором цього показу в Перт-Амбої. А після перегляду фільму своїми думками поділився Орест Сліпак, старший брат Василя, котрий звернув увагу на те, що за життя брата сталося багато знакових подій. Так, Василь став першим добровольцем російсько-української війни, визнаним на офіційному рівні. Його було нагороджено орденом «За мужність», а потім присвоєне звання Герой України.
«Тільки після цього добровольців прирівняли до воїнів у цій війні, — зазначив п. Орест. — Але ще треба дуже багато зробити, щоб їх визнали на належному державному рівні й одержували всю необхідну від держави допомогу».
Орест Сліпак живе у Києві й є виконавчим директором Фудації Василя Сліпака (The Wassyl Slipak Foundation — таку назву має сторінка у Facebook). Серед завдань цієї організації — два основних. Перше — вшанування пам’яті героя. Зокрема, при Львівському історичному музеї розпочалося створення архіву Василя Сліпака, і це потребує значної праці, щоб впорядкувати все, що залишилося по Василеві. На річницю загибелі фундація запросила відомих музикантів й організувала у Львові впродовж трьох днів різні концерти для вшанування пам’яті співака. Один із них був на Личаківському цвинтарі, на полі почесних поховань. Були присутні й родини загиблих у цій війні героїв.
Другий напрямок діяльності Фундації — підтримка молодих талантів. Вже з 15 по 20 грудня у Львові відбудеться конкурс молодих вокалістів ім. Василя Сліпака, в якому візьмуть участь 50 талановитих юних вокалістів із усієї України, а сам конкурс оцінюватиме авторитетне журі. «У перспективі — зробити цей конкурс щорічним і міжнародним, аби він став найкращим змаганням молодих вокалістів у Європі», — повідомив Орест Сліпак.
Про перспективи самого фільму «Міф» розповіла Катерина Мізіна, його виконавчий продюсер. «Ми хочемо, щоб фільм побачили в усьому світі, — наголосила вона. — Ось чому такою важливою є його підтримка, зокрема і фінансова, тут у США». В Україні його прем’єрний показ заплановано на 25 січня, є домовленість із мережею «Кінопалац», що кінострічку покажуть по всій Україні. Фактично «Міф» починає жити своїм життям: розлітається на міжнародні фестивалі по всьому світу, готуються покази у Канаді, Італії, Франції, Новій Зеландії й інших країнах.
Над створенням фільму працювала велика група людей. Анімацію до нього створив український художник Юрій Журавель. Музику — одні з кращих композиторів сучасності Євген Гальперін, котрий співпрацював із Люком Бессоном і Баррі Зонненфельдом, а також був близьким приятелем Василя Сліпака; Роман Григорів та Ілля Разумейко, котрі представляють сучасну українську оперу у світі разом із формацією Nova Opera, й Едуард Приступа, відомий на українській сцені як Діля.
По завершенні показу фільму у Перт-Амбої Леонід Кантер висловив слова вдячності українській громаді Америки за підтримку та допомогу. Зокрема, такі слова були сказані й на адресу компанії Meest-America. Наталі Брандафі, директору компанії, режисер подарував календар на 2018 рік Юрія Журавля «Знай наших», присвячений видатним українцям, серед котрих у цьому календарі є й Василь Сліпак. А всі присутні заспівали творцям фільму «Многая літа».

Іван Бескид

Довідка:
Василь Сліпак народився 20 грудня 1974-го у Львові. Український оперний співак, соліст Паризької національної опери. Більше 19 років прожив у Франції, зробив блискучу кар’єру. Але коли почалася війна, взяв собі позивний «Міф» і поїхав боронити Україну. За неї віддав життя.

Показ фільму «Міф» у США
9.12 — New York, NY
10.12 — Bridgeport /New Haven, Connecticut
10.12 — Philadelphia, Pennsylvania
11.12 — Washington, DC
12.12 — Raleigh, North Carolina
13.12 — Huntsville, Alabama
14.12 — Birmingham, Alabama
16.12 — North Port, Florida
17.12 — Orlando, Florida
17.12 — Miami, Florida
21.12 — Cleveland, Ohio
23.12 — Chicago, Illinois
5.01 — Houston, Texas
6.01 — San Antonio, Texas
7.01 — Austin, Texas
14.01 — Dallas, Texas
20.01 — Los Angeles, California

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply