Новини для українців всього свту

Saturday, Aug. 8, 2020

Мецената привітали з 90-літтям

Автор:

|

Грудень 18, 2014

|

Рубрика:

Мецената привітали з 90-літтям
Генерал Андрій Таран передає Іванові Буртикові пам’ятний знак від генерала-полковника Віктора Муженка

Генерал Андрій Таран передає Іванові Буртикові пам’ятний знак від генерала-полковника Віктора Муженка

Із поздоровленнями з нагоди 90-ліття Івана Буртика, відомого громадського діяча і мецената, почесного доктора Українського вільного університету (УВУ), 13 грудня до Кліфтона (штат Нью-Джерзі) прибули Постійний представник України при Організації Об’єднаних Націй, Посол Юрій Сергеєв із дружиною д-ром Наталею Івашиною-Сергєвою і представник Міністерства оборони України генерал-майор Андрій Таран із дружиною Вікторією та своїм заступником, третім секретарем представництва Ігорем Дзерою.

Юрій Сергеєв вручив ювілярові вітання та подарунки, а генерал Таран передав пам’ятний знак від генерал-полковника Віктора Муженка, начальника генерального штабу Збройних сил України. Ректор-президент Стемфордської католицької семінарії св. Василія о. Роман Малярчук озвучив привітання від єпископа Стемфордської єпархії Павла Хомницького, єпископа-емерита Василя Лостена, від семінарії та від Апостольського легата Української греко-католицької церкви у Казахстані о. Василя Говери.
Ювіляра також щиро вітали екзекутивний секретар Українського конґресового комітету Америки (УККА) Марія Дупляк, голова Фундації УВУ Аскольд Лозинський, надіслали привітання голова Асоціації українців Казахстану Михайло Парипса, головний редактор газети «Українські новини» Тарас Чернега з Казахстану, генерал-лейтенант Леонід Голопатюк, письменник-історик Євген Голибард, д-р Олександр Панченко з Полтавщини, директор Міжнародного інституту освіти, культури та зв’язків з діаспорою Національного університету «Львівська політехніка» Ірина Ключковська, Ольга Бурда з Казахстану і парафіяни церкви Рівноапостольної княгині Ольги у Сантпаєві, численні представники громади. Промовці відзначили високу громадську активність п. Буртика, його численні добрі справи в служінні Україні
Ще з юних літ Іван Буртик приєднався до підпільної боротьби проти поневолювачів України, після Другої світової війни пройшов у Німеччині випробування таборовим життям біженців, у США здобув освіту, працював на державній посаді, але постійно організовував допомогу для окупованої України. Він був засновником Фундації УВУ для збереження та розвитку українського університету за кордоном, очолював Раду оборони й допомоги українцям УККА, яка відзначилася численними благодійними акціями.
Більшовики вивезли усю родину Івана в Казахстан, на багато років позбавили волі його брата Петра. Коли не стало СРСР, п. Буртик зосередив свою увагу на долі українців у Казахстані, відвідував їх та організовував постійну допомогу. Завдяки його зусиллям в Казахстані постали українські церкви, було створено музей страждань каторжан у таборах біля Караганди. Він привіз бандури для ансамблю бандуристів, сприяв виходу української преси, а також привернув увагу закордонної громади до східної діаспори. Про це переконливо розповів на святі д-р Лозинський, котрий, як він сам зазначив, раніше не замислювався над тим, що українці живуть поза рідним краєм не лише на Заході, а й у колишньому СРСР. Іван Буртик повіз його до Казахстану, після чого Аскольд Лозинський як президент Світового конґресу українців відвідав 39 держав, де зустрічався з українськими громадами та сприяв їх єднанню.
Приклад п. Буртика наслідують й інші закордонні українці. На святі розповіли, що лікар-офтальмолог Северин Палидович побував у Львові, де в лікарні імені Митрополита Андрея Шептицького виконав 42 складні операції з відновлення зору хворих і подарував привезене із собою обладнання на 100 тис. USD.
Івана Буртика вітали також його доньки Люба й Ірена, син Роман, онучки Кіяра, Дарія, Ніна та Юлія. Грали музики Роман Радзіх і Володимир Габура (гурт «Черемош»).

Ларіон Костенко

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply