Новини для українців всього свту

Friday, Nov. 27, 2020

«Марш пам’яті» закликав молодих українців

Автор:

|

Листопад 22, 2012

|

Рубрика:

«Марш пам’яті» закликав молодих українців

Суботній ранок 17 листопада позначився великим зібранням на розі вулиць Шевченка й Сьомої в Нью-Йорку сотень молодих американських українців, які приїхали звідусіль, щоб узяти участь у «Марші пам’яті», присвяченому 80-річчю Голодомору-Ґеноциду 1932-1933 рр. в Україні. Хода почалася о 10.30 ранку від української католицької церкви Св. Юра в напрямку катедрального собору Св. Патрика по Третій вулиці. Попереду юнаки несли великий транспарант із написом про мету ходи — ушанування пам’яті жертв українського народу, знищених голодом, що став знаряддям комуністичного режиму, осуду злочинного уряду СРСР і застереження світу перед такими трагедіями. Далі рухалося авто, на якому був встановлений великий церковний дзвін, і юний грузин Нукрі Давітіяні ритмічними ударами привертав увагу людей до процесії.

На чолі ходи йшли митрополит Української православної церкви в США Антоній‚ єпарх Стемфордський Української католицької церкви Павло Хомницький. У процесії взяли участь дипломати — посол України в США Олександр Моцик, Генеральний консул України в Нью-Йорку Ігор Сибіга, консул Олена Брежнєва, віце-консул Костянтин Ворона, а також керівники провідних українських громадських організацій. Відзначення 80-річчя Голодомору-Ґеноциду організував Український конґресовий комітет Америки (УККА), зокрема його відділ у Нью-Йорку. Керівником руху від міської поліції був детектив Джеймі Гернандес.
Обабіч колони йшли школярі з Нью-Йорка, які роздавали перехожим на хідниках буклети про Голодомор, видані Комітетом США з поширення інформації про український Голодомор-Ґеноцид. Я відзначив, що люди охоче брали й читали цей документ.
О 1-й год. пополудні собор Св. Патрика заповнили українці. Людей старшого віку з багатьох навколишніх міст доставили автобуси, замовлені українськими фінансовими установами. У залі були постійний представник України в ООН посол Юрій Сергеєв‚ посол Валерій Кучинський‚ українські політичні та громадські діячі.
Церемонію розпочали діти зі запаленими свічками, які під проводом Олени Галькович із Спілки української молоді принесли квіти в пам’ять про померлих від голоду. За ними йшли свідки Голодомору — подружжя Надія й Олександр Северини, які походять із Донбасу, і Тамара Сидоряк із Кубані, де голод також викосив українське населення.
Одночасно у вівтарну частину храму вийшли ієрархи обох Церков, владики Антоній, Стефан Сорока, Павло Хомницький і Василь Лостен із почтом священиків і дияконів, а також хор «Думка», у співочому супроводі якого (дириґент Василь Гречинський) була відслужена Поминальна служба Божа. У вівтарній частині були також почесні гості церемонії. Владика Павло Хомницький завершив молитву промовою про трагедію України 1932-1933 рр.
Офіційну частину врочистості відкрила Тамара Галло-Олексій, президент УККА, яка виголосила промову та надала слово сенаторові Дейвидові Шумерові, котрий говорив про злочини комуністичного режиму на чолі з Йосифом Сталіним і, зокрема, про Ґеноцид в Україні. Прикметно, що термін «Голодомор» він вимовляв українською мовою. Також сенатор подякував українській громаді за активну участь у житті американської спільноти й запевнив, що українців він вважає найкращими громадянами США. Сенатор сказав, що США допомагали та допомагатимуть Україні в становленні демократичного суспільства, в утвердженні незалежності. Він закликав: «Збережімо пам’ять про Голодомор!».
Тамара Галло-Олексій прочитала звернення від УККА й лист від Майкла Блумберґа, мера Нью-Йорка. Вільям Поп, постійний представник США в ООН, теж виступив зі засудженням Ґеноциду українського народу, влаштованого злочинним режимом. На зібранні також промовляли посол Олександр Моцик і митрополит Антоній.
До зали було внесено сніп пшениці, яка символізувала багатство української землі й трагедію її народу. Діти у вишиванках по черзі підійшли до запалених свічок серед пшеничних колосків і віддали шану пам’яті невинних жертв Ґеноциду. За ними з такою ж місією вийшли свідки Голодомору. На завершення хор, підтриманий залою, заспівав гімн «Боже Великий Єдиний».

Ларіон Костенко

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply