Посилках з США в Україну

Новини для українців всього свту

Wednesday, Feb. 20, 2019

Марґарет Спеллінґс — помічниця американського президента

Автор:

|

Грудень 01, 2016

|

Рубрика:

Марґарет Спеллінґс — помічниця американського президента

Марґарет Спеллінґс

Марґарет Спеллінґс — американський політичний діяч українського походження, помічник президента з питань внутрішньої політики, міністр освіти при Адміністрації Президента США Джорджа Буша-молодшого.
Вона народилася 30 листопада 1957 року в місті Енн-Арбор (штат Мічиґан). Походить із родини українських еміґрантів. Коли вона була в третьому класі, сім’я переїхала до м. Г’юстон (штат Техас). 1975-го Марґарет закінчила середню школу. 1979 року вона здобула ступінь бакалавра у галузі політичних наук в Університеті Г’юстона і працювала в комісії з питань реформи системи освіти при Вільямі Клементсі, губернаторі Техасу, а також як виконавчий директор асоціації шкільних рад штату Техас.
До свого призначення в Адміністрацію президента Джорджа Буша-молодшого п. Спеллінґс була політичним директором у першій губернаторській кампанії Буша 1994-го, а пізніше стала старшим радником під час його перебування на посаді губернатора штату Техас із 1995-го по 2000 рік.
У листопаді 2004-го п. Спеллінґс отримала призначення на посаду міністра освіти, підтверджене сенатом США 2005 року, на початку другого президентського терміну п. Буша, та згодом приведена до присяги. Вона стала другою жінкою-міністром із питань освіти в історії США. Марґарет Спеллінґс була одним із головних прихильників закону 2001-го No Child Left Behind, спрямованого на реформування початкової та середньої освіти. 2005 року вона скликала Комісію з питань розвитку вищої освіти, яка мала за мету впровадження реформи у випускних класах середньої школи. Марґарет Спеллінґс націлила роботу Комісії як природного продовження реформ у вищій освіті, що проводяться згідно зі законом.
Після звільнення 2009 року з посади міністра п. Спеллінґс заснувала консалтингову фірму у сфері освіти «Марґарет Спеллінґс & Компанія» у Вашинґтоні, а також вона працює старшим консультантом у Бостонській консалтинговій групі.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply

Loading...