Новини для українців всього свту

Saturday, Sep. 19, 2020

Майбутні провідники СУМ у Вашинґтоні

Автор:

|

Травень 08, 2014

|

Рубрика:

Майбутні провідники СУМ у Вашинґтоні

Учасники семінару

У приміщенні посольства України 5-6 квітня ц. р. відбувся Провідницький семінар Спілки української молоді (СУМ). Для участі в заході комітет Провідницького семінару відібрав 13 юнаків і юначок із семи осередків Америки: Діану Середюк із Баффало, Мар’яну Пилипів із Виппані, Александра Гумена й Александра Зелеза з Гартфорда, Оксану Бігун і Станіслава Шеремету з Ґошена, Дану Бартків із Джерзі-ситі, Юрія Василишина й Андрія Шемечка з Клівленда, Ксеню Вітович і Наталію Гриців із Нью-Йорка.

Андрій Бігун, голова крайової управи СУМ, відкрив семінар, привітавши всіх учасників, і закликав присутніх ушанувати пам’ять загиблих на Майдані в Києві хвилиною мовчання. Згодом відбулася офіційна зустріч сумівців із послом України в США Олександром Моциком і першим секретарем посольства України зі зв’язків з українською громадою Орестою Старак. Пан Моцик проаналізував складну політичну ситуацію в Україні, звернув увагу на дружню підтримку уряду США та місію посольства України в Америці. Дискусія з послом у форматі питання-відповідь засвідчила широку обізнаність і небайдужість молодих сумівців Америки до подій в Україні.
Програма семінару була надзвичайно насиченою, пізнавальною та корисною для розкриття провідницьких рис юних сумівців. Так, Неля Лавриненко з України, голова Світової виховної ради, провела низку інтерактивних ігор із метою знайомства й налагодження стосунків між учасниками. Можливість висловити свої очікування від семінару сприяла активному залученню кожного учасника до роботи над пізнанням себе в динаміці спілкування зі своїми товаришами. Подальші вправи зосереджували увагу на основних рисах провідника й ефективності команди. Щоби здобути практичний досвід, учасники семінару занурилися в планування сумівських заходів, у процесі чого їм потрібно було використовувати здобуті знання та відчути командний дух.
Марія Поліщук, голова Крайової виховної ради, провела сесію «Що є СУМ?» Проаналізувавши діяльність організації та поділившись власним досвідом, подруга Поліщук зупинилася на важливості формування світогляду юнацтва. Досягнення основної мети СУМ — виховання української молоді в християнському та націоналістично-патріотичному дусі задля добра України — полягає не тільки в участі юнацтва в заходах СУМ, а найголовніше – у провідництві, в особистому зростанні в лавах СУМ, у діяльності управ осередків, референтур дружинників і Крайової управи СУМ.
Марійка Дрозд у сесії «Хто і що презентує організацію» звернула увагу на важливість як зовнішнього вигляду, так і загальноприйнятих правил поведінки молодої особи в сучасному суспільстві. Досить цікаво було згодом спостерігати, як юні сумівці втілювали теоретичні знання на практиці.
Окрім роботи в сесіях семінару юнацтво мало цікаву культурну програму. 50 років тому в столиці Америки українська громада врочисто відкрила монумент великому генію українського народу Тарасові Шевченку. На церемонії відкриття президент Айзенгавер назвав Тараса Шевченка героєм України, додавши: «Він запалить тут новий світовий рух… невпинний рух до незалежності та волі всіх народів і поневолених націй у світі». Можна тільки дивуватися, наскільки ці слова перегукуються із сучасними подіями в Україні. Прикметно, що семиметровий бронзовий монумент на Дюпон-серкл у Вашинґтоні відтоді став першою зупинкою при подорожуванні столицею кожного свідомого українця.
На одному з пагорбів столиці Америки золотиться своїми банями український греко-католицький собор Пресвятої Родини, дзвони якого закликали всіх вірних на ранкову літургію в неділю. Тож і стежина учасників Провідницького семінару пролягла до цієї святині, щоби за християнським звичаєм подякувати Господові за всі блага та попросити благословення на майбутнє.
Неповторним святом весни у Вашинґтоні є Фестиваль цвітіння сакури, який цього року збігся з нашим перебуванням у столиці. Тож надзвичайна краса оновленої природи при місячному світлі та барвистих вогнях феєрверків назавжди залишиться в спогадах наших сумівців.
Після двох днів дружнього спілкування юнакам і юначкам зовсім не хотілося прощатися, тож усі промовили: «До наступних зустрічей у СУМ!» І віриться, що кожен із них, збагатившись провідницьким досвідом, повертався у свій осередок із потаємними мріями про втілення набутих навичок у життя.

Марія Поліщук

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply