Новини для українців всього свту

Thursday, Sep. 24, 2020

Магія бандури та слова Кобзаря

Автор:

|

Квітень 16, 2015

|

Рубрика:

Магія бандури та слова Кобзаря

На концерті

Тривалими оплесками та вигуками «Браво» аудиторія дякувала Українській капелі бандуристів Детройта під керівництвом Олега Маглая за душевний концерт «Брати, будемо жити». Концерт, що відбувся нещодавно у концертній залі музичної школи Гокстайн, збадьорив дух усіх присутніх, наповнив енергією та залишив слід у пам’яті на довгі роки. Захід був організований Українською федеральною кредитною спілкою м. Рочестера з метою збору коштів на надання гуманітарної допомоги Україні. Спочатку планувалося зібрати 50 тис. USD, але завдяки масовій підтримці спонсорів — як окремих осіб, так i підприємств — мети було досягнуто та перевершено.

Участь у заході взяли учні Школи українознавства імені Т. Шевченка й танцювальна група Української творчої фундації м. Рочестера. Укотре учні, вчителі, танцюристи й інструктори продемонстрували свою майстерність у виконанні пісень і танців, читанні віршів.
Було очевидним, що душа кожного виконавця болить за нашу Україну та її народ, які переживають скрутні часи. У артистичній формі юні серця сказали ще і ще раз: «Наша дума, наша пісня, Не вмре, не загине».
Основна частина концерту, у виступила Капела бандуристів та xор, не залишила байдужим нікого з присутніх, серед яких були не лише українці, а й особи інших національностей, котрі у тяжку хвилину прийшли підтримати своїх побратимів. Особлива подяка — литовській і польській громадам, котрі пліч-о-пліч ідуть з нами у боротьбі за свободу та відверто, щиро й по-братньому підтримують нас.
Впродовж концерту звучали твори найвидатнішої постаті великого українського народу – пророка, поета, художника Тараса Шевченка. Кожна струна душі була торкнута могутніми, проникливими та вишуканими голосами виконавців. Звук бандури наповнив концертну залу магічністю, одночасно додаючи сили у боротьбі за правду та щасливе майбутнє народу, який протягом віків мирно й терпляче шукає кращої долі.
Високу майстерність, талант і професійність продемонстрував кожен бандурист та співак хору, а хист керівника та дириґента Олега Маглая приємно вражав та дивував. Його енергія, відчуття кожної ноти твору передавалися аудиторії щосекунди, що призвело до фантастичного успіху капели та заходу загалом.
Від імені громад м. Рочестера, м. Сиракуз, м. Бафало й околиць щиро дякуємо Українській федеральній кредитній спілці, іншим спонсорам та усім причетним за ідею проведення, організацію, участь, фінансову підтримку, внесок у успіх й усі інші досягнення, пов’язані з концертом Капели бандуристів та вагому допомогу, зібрану для України! Для підтримки духу та продовження щоденної праці завжди пам’ятаймо слова Кобзаря:
Свою Україну любіть,
Любіть її… Во время люте,
В останню тяжкую минуту
За неї Господа моліть!

Таня Дашкевич

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply