Новини для українців всього свту

Sunday, Sep. 15, 2019

Концерт всесвітньо відомої співачки

Автор:

|

Жовтень 23, 2014

|

Рубрика:

Концерт всесвітньо відомої співачки

Оксана Дика

Наукове товариство імені Шевченка в Америці (НТШ-А) оголосило 2014-й Роком Тараса Шевченка. Протягом року товариство влаштовувало наукові конференції, презентації видань про Шевченка, виставки видань Шевченкових творів, підтримувало Майдан. З ініціативи НТШ-А виникла ідея завершити ювілейний рік Тараса Шевченка концертом класичної музики, під час якого звучали б улюблені поетом оперні арії та пісні на його слова. Ідею НТШ-А підтримали Український інститут Америки (УІА) й Українська вільна академія наук (УВАН).
Отже, Наукове товариство імені Шевченка в Америці й УІА за сприяння УВАН у США запрошують на концерт, присвячений 200-річному ювілею Тараса Шевченка (1814-2014). Участь у цьому заході візьмуть: всесвітньо відома співачка (сопрано) Оксана Дика, скрипалька Соломія Івахів і піаністка Анджеліна Ґаделія.
«Оксана Дика, молода українська співачка-сопрано, — ніщо інше як сенсація», — писав про неї Йоран Форслінґ. Вона отримала схвальні відгуки публіки та критиків за виступи у новій постановці Джеймса Конлона «Євгенія Онєґіна» у Лос-Анджелесі, у «Мефістофелі» у Монте-Карло, «Тосці» у Франкфурті, Дрездені та Валенсії, «Аїді» і «Тосці» в «Ла-Скала», «Балі-маскараді» в Турині. Нещодавно Оксана Дика співала в опері «Князь Ігор», яку було поставлено у Нью-Йорку, в операх «Князь Ігоря» і «Тоска» — у Маріїнському театрі, у «Військовому реквіємі» Бріттена в Бреґенці (Австрія). Наступні виступи Оксани Дикої на світових сценах включатимуть «Тоску» в берлінській Німецькій опері, «Аїду», «Тоску» і «Дженуфу» — у «Метрополітен-опері», «Тоску» та «Мадам Баттерфляй» в Опері Бастилії.
Виступ Оксани Дикої у програмі концерту, присвяченому 200-річчю Тараса Шевченка, — це перший і єдиний концерт співачки цього сезону в Нью-Йорку. Вона виконуватиме арії з опер Моцарта, Белліні, Россіні та Данкевича, пісенні твори Лисенка, Мусорґського, Рахманінова, Сильвестрова, Скорика, Стеценка й інших композиторів.
Світова прем’єра «Епізоду із життя поета» — завершальної частини для скрипки і фортепіано опери українського композитора Олександра Щетинського «Недописаний лист» (2014) — відбудеться у виконанні неперевершених Соломії Івахів (голови відділу струнних інструментів Університету Коннектикат) і Анджеліни Ґаделія (Університет Колорадо) у Віденському Konzerthaus 18-20 червня 2015 року.
Організатори концерту запрошують українську громаду достойно відзначити завершення Року Тараса Шевченка!
Виступ Оксани Дикої відбудеться у неділю 7 грудня 2014-го, о 7:00 вечора, у концертній залі Merkin Concert Hall за адресою: 129 W. 67th Street, New York, NY. Квитки на концерт можна замовити за тел.: 212-501-3330; VIP — $75, звичайні — $50, для студентів — $25; Merkin Hall Box Office; електронна пошта: boxoffice@kaufmanmusiccenter.org
Ґала-прийняття — Український інститут Америки за адресою: 2 East 79th Street, New York, NY 10075. Квитки — за тел.: 212-288-8660.
Додаткова інформація: Ukrainian Institute of America, тел.: 212-288-8660; електронна пошта: mail@ukrainianinstitute.org, або Shevchenko Scientific Society, тел.: 212-254-5130; електронна пошта: info@shevchenko.org.
Прес-служба НТШ-А

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply

Loading...