Новини для українців всього свту

Friday, Oct. 18, 2019

Конкурс декламації з нагоди 50-ліття виходу на волю Патріарха Йосифа Сліпого

Автор:

|

Березень 07, 2013

|

Рубрика:

Конкурс декламації з нагоди 50-ліття виходу на волю Патріарха Йосифа Сліпого

Після 18 літ тюремного ув’язнення, 27 січня 1963 року, Ісповідник Віри Патріарх Української греко-католицької церкви (УГКЦ) Йосиф Сліпий (1892-1984) вийшов на волю. Позбавлений можливості повернутись у рідну Україну, він опинився на Заході, де, усупереч пророкуванням йому швидкої смерті, розгорнув широкомасштабну духовну, просвітницьку та мирянську діяльність із метою консолідації українства на поселеннях навколо ідеї Патріархату УГКЦ. У різних куточках світу українці відзначають цю подію численними конференціями, науковими симпозіумами, мистецькими заходами.

2 березня ц. р. у Філадельфії з ініціативи Центру студій спадщини Патріарха Йосифа Сліпого, що діє при Релігійному товаристві українців католиків «Свята Софія» (ТСС-А), й у співпраці з Нашою українською рідною школою (НУРШ) й Українською федеральною кредитовою кооперативою «Самопоміч» пам’ять про Незламного Сина Вселенської Церкви й України вшанували конкурсом декламації «Per Aspera ad Astra: Через терни до зірок». Метою заходу було не лише відзначити знаменну дату — 50-ліття повернення у вільний світ Патріарха Сліпого, а й зацікавити молоде покоління стражденною історією катакомбної Церкви та долею її провідників. Саме тому конкурс був організований із розрахунку на учнів 5-12-х класів НУРШ у Філадельфії, які за допомогою учителів і батьків підготували до цієї події 12 віршів про Блаженнійшого Йосифа з «Антології поезій, присвячених Патріархові Йосифу Сліпому» (Івано-Франківськ, 1999).
Конкурс відбувся в приміщенні кімнати імені Куземського, розташованої в Українському освітньо-культурному центрі в Дженкінтавні (штат Пенсильванія). До складу журі ввійшли: Ольга Костів, директор НУРШ; Галина Келлер, СЕО кредитівки «Самопоміч»; Оксана Крилюк, учителька літератури НУРШ; Уляна Процюк, член дирекції ТСС-А. А очолив його академік Леонід Рудницький, видатний літературознавець, професор Університету Ла-Саль і Пенсильванського університету, голова ТСС-А. Журі оцінювало 12 конкурсантів за такими критеріями: плавність декламації; чіткість вимови; інтонація; артистичність виконання; драматизм декламації; постава.
Журі відзначило п’ятьох лауреатів: це – учень 11-го класу Михайло Мороз (учитель — Оксана Крилюк), учень 9-го класу Йосиф Ковків (учитель — Оксана Кобулей), учениця 6-го класу Христина Зайшла (учитель — Оксана Томаліщак), учениця 8-го класу Наталія Бабійчук (учитель — Оксана Кобулей) й учень 9-го класу Маркіян Шуст (учитель — Оксана Кобулей).
Переможцями конкурсу стали: учениця 12-го класу Анастасія Камінська — перше місце за вірш «Новітньому Мойсеєві» (учитель — Оксана Крилюк); учениця 5-го класу Анастасія Блощинська — друге місце за вірш «І Він воскрес!» (учитель — Галина Пупін); учениця 8-го класу Христина Білецька — третє місце за вірш «Народе мій! Собою стань!» (учитель — Оксана Кобулей).
Звертаючись до конкурсантів під час оголошення результатів конкурсу, академік Рудницький, зокрема, сказав: «Хочу сердечно поґратулювати й подякувати вам за те, що ви сьогодні взяли участь у конкурсі, аби вшанувати пам’ять Блаженнійшого Патріарха Йосифа. Це була справді велика людина. Його можна сміло назвати героєм, бо він був дуже відважним, мав дуже сильну віру в Бога й велику любов до своєї Батьківщини України. Ці поезії, що ви їх тут так гарно нам декламували, засвідчують це все. Я мав велике щастя знати його особисто, коли він іще був між нами, і та приязнь мала сильний і добрий вплив на моє життя. Надіюся, що ваша участь у цьому конкурсі уможливила вам глибше пізнати цю велику історичну особу та що в майбутньому ви ще повернетеся до неї у вашому релігійному, церковному та громадському житті».
Вітаючи всіх конкурсантів, Ольга Костів і Галина Келлер високо оцінили рівень підготовки учнів і відзначили професійність декламації переможців конкурсу.
Усіх учасників було нагороджено дипломами та призами, які надав Центр студій спадщини Патріарха Йосифа Сліпого, а головний спонсор конкурсу — кооператива «Самопоміч» — вручила лауреатам і переможцям цінні подарунки. Такі заходи мимоволі реалізують візію та сподівання Блаженнійшого Патріарха, який у своїй проповіді з нагоди початку нового академічного року в Українському католицькому університеті в Римі 15 жовтня 1972 року сказав таке: «Ніхто не є вічний. Старші відходять, а на їхнє місце приходять молоді… Щасливий той народ, коли в руки беруть провід люди чесні, образовані, свідомі того, що вони покликані для праці для добра свого народу і своєї Церкви. Той нарід може бути спокійний, бо він має такий провід, що забезпечує світле майбутнє».
Прес-служба ТСС-А

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply

Loading...