Посилках з США в Україну

Новини для українців всього свту

Sunday, Nov. 18, 2018

Компанія Meest-America на українському фестивалі в Нью-Йорку

Автор:

|

Травень 21, 2015

|

Рубрика:

Компанія Meest-America на українському фестивалі в Нью-Йорку
Співає «Ватра»

Співає «Ватра»

Уже 39-й раз у Нью-Йорку відбувся щорічний Український фестиваль церкви Св. Юра. Упродовж трьох днів — із 15 по 17 травня — у самому серці Америки, у Мангетені, вирувало свято української культури, свято музики, танцю та кухні.

Український фестиваль церкви Св. Юра має давні традиції, його знають і люблять. Тож цілком закономірно, що й цьогоріч свято відвідали тисячі українців, які мешкають у Нью-Йорку й околицях. На час проведення дійства 7-му вулицю від початку й до кінця заповнили намети, які перетворилися на крамнички з найрізноманітнішими українськими товарами, що представляли нашу національну культуру, одяг і кухню.
Цього року у цьому національному ряду можна було придбати не тільки українські товари, а й послуги. Активну участь у фестивалі взяла компанія Meest-America. Представники компанії, репрезентуючи її послуги, дарували гостям горнятка й торбинки із символікою Meest-America, а також свіже число тижневика «Міст».
Приємно зазначити, що біля намету Meest-America було завжди людно. Він ніби став місцем зустрічі давніх друзів — постійних клієнтів компанії, котрі щиро дякували за добру роботу. Причому це були не тільки українці, а й представники інших країн, що цілком закономірно з огляду на те, що зараз ця компанія з більш як 25-річним досвідом роботи на поштовому ринку має понад 500 агентів і представництв на чотирьох континентах. Варто також зауважити, що завдяки цій акції Meest-America набула чимало нових друзів.
Сам же фестиваль традиційно був багатий на концертні виступи. Глядачів тішили своїм мистецтвом співаки й танцюристи зі США, Канади й України.
Публіка захоплено зустрічала запальні танці ансамблю «Сизокрилі» під керівництвом Орландо Пагана (до слова, ансамбль було запрошено до участі в телевізійному шоу «Америка має таланти»), танцювальних колективів «Явір» (художній керівник — Тамара Татух), «Барвінок» (керівник — Григорій Момот), «Іскра» (керівник — Андрій Цибик) і «Веселочка» (керівник — Григорій Момот). Своїми голосами зачаровували присутніх Оля Фриз, Наталія Крутовська, Софія Найда, Наталя Блищак, Христина Шафранська, Василь Чорний і Максим Лозинський.
Чудовою «родзинкою» фестивалю став виступ відомого львівського ансамблю «Ватра», який зараз перебуває у США з концертами. Торік цьому колективу, заснованому народним артистом України, композитором і співаком Ігорем Білозіром, виповнилося 35 років. А 2015-й у Галичині оголосили роком Ігоря Білозіра — із нагоди 60-ліття від дня його народження й 15-х роковини його трагічної загибелі.
Зараз гурт «Ватра» під керівництвом Андрія Кучерепи, одного з найближчих побратимів Ігоря Білозіра, гідно продовжує справу, розпочату понад 35 років тому засновником «Ватри». На фестивалі прозвучали пісні Ігоря Білозіра, які вже фактично стали народними. А після закінчення виступу учасники гурту поділилися з кореспондентом тижневика «Міст» своїми враженнями від фестивалю.
Андрій Кучерепа, керівник гурту:
— Нам було приємно долучитися до цього свята. Пісенним полум’ям «Ватри» розігріти нарід, коли почав падати дощ. Було радісно, що люди разом з нами співали пісні Ігоря Білозіра. Це свідчить про те, що його пісні живуть скрізь, де є українці.
Роман Ліщинський, гітарист:
— Гарно, що в Америці є така велика українська діаспора, відчувається, яким сильним є потяг цих людей до України, української культури. «Ватра» радо відгукнулася на запрошення приїхати до Америки й готова звеселити душу і серце своїми піснями.
Роман Олійник, вокаліст (довгий час працював разом із Ігорем Білозіром):
— Колосальні враження від участі у цьому фестивалі. Радію, що своєю творчістю ми можемо підтримати українців тут, в Америці, а вони не забувають про рідний край, тягнуться до української культури, зокрема пісні.

Іван Бесяда

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply

Loading...