Посилках з США в Україну

Новини для українців всього свту

Monday, Jan. 21, 2019

Коляда з Карпат — у Нью-Йорку

Автор:

|

Листопад 29, 2012

|

Рубрика:

Коляда з Карпат — у Нью-Йорку

У грудні мистецька група «Яра» представить свої нові роботи з карпатськими колядниками. Коляда — це старовинний дохристиянський зимовий ритуал, що став частиною Різдвяних свят і який дотепер живий на Гуцульщині. Люди вірили, що весна не прийде й доброго врожаю не буде, якщо колядники не заколядують у кожній хаті. «Береза» вибирає коляду, що підходить певній особі та називає її ім’я під час співу. Решта колядників співають лише приспів після кожної строфи, наче підтверджуючи слова «берези». Слова пісні набувають магічної сили: що висловлено, так і станеться.
Іван Зеленчук — «береза» колядників у Криворівні, а його син Микола — трембітар. Вони співпрацювали з мистцями «Яри» з 2003 року. Микола Ілюк є скрипалем і грає на дуді. Він – керівник гурту «Гуцули» у Верховині, має свій музей інструментів і гуцульського побуту. Василь Тимчук грає на цимбалах і вчить дітей грати в школі у Верховині. Остап Костюк — із космацького роду, він грає на флейтах, бубні та дуді. А ще він — керівник ансамблю «Бай», що виграв перше місце цього року на фестивалі у Верховині.
У суботу 8 грудня, о 7.30 вечора, й у неділю 9 грудня, о 2-й пополудні, «Яра» представить програму «Коляда та музика з Карпат» в Українському музеї в Нью-Йорка за адресою: 222 East 6th St, New York. Квитки за ціною $15 можна замовити телефоном: 212-228-0110, або через Інтернет за адресою: www.ukrainianmuseum.org.
Колядники будуть співати коляди з Криворівні та Верховини. Також буде звучати гуцульська троїста музика. Скрипаль Валерій Жмуд і бандурист Юліян Китастий виконають церковні коляди. Також буде співати Ева Салінас-Примак.
У суботу 15 грудня, о 7.30 вечора, «Яра» представить свою програму в Українській лізі Філадельфії за адресою: 800 N 23 Street, Philadelphia. Квитки по $20 можна замовляти телефоном: 215-656-8521 (з 7 am до 3 pm), або електронною поштою: isbilynsky@comcast.net. До колядників приєднається Філядельфійський хор «Аколяда».
Театралізованим святкуванням коляди буде вистава «Зимова ніч» з 26 по 30 грудня (четвер, п’ятниця та субота, о 7.30 вечора, а в неділю — о 2.30 пополудні) у театрі «Ла-МаМа» за адресою: 66 East 4th St, New York. Квитки по $25 замовляйте телефоном: 212-475-7710, або в Інтернеті: www.lamama.org.
Вірляна Ткач ставить виставу з колядниками, із мистцями Яри та музикантами «Лемон Бакет» із Торонто. Музичний керівник — Юліян Китастий, відеопроекції Михайла Шраґи та Володимира Клюзка.
Мистецька група «Яра» розпочала співпрацю з мистцями з Карпат 2003 року та показувала свої вистави в Києві, Філадельфії та Нью-Йорку, у театрі «Ля-МаМа». Також «Яра» підготувала виставки фотографій, відео й інсталяцій на теми коляд у «Галереї РА» в Києві, в Українському музеї в Нью-Йорку, Українському інституті Америки та «Спрінґ-стріт Ґалері» в Саратоґа-спрінґс.
Аби колядники у вас заколядували, телефонуйте: 212-475-6474. Точніші дані: www.brama.com/yara. Спонсори: «Самопоміч Нью-Йорк», Coca Cola Company, Public Funds From New York State Council On The Arts, New York City Department Оf Cultural Affairs і приятелі мистецької групи «Яра».

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply

Loading...