Новини для українців всього свту

Saturday, Aug. 8, 2020

Колоски правди

Автор:

|

Грудень 04, 2014

|

Рубрика:

Колоски правди

Маленькі американські українці

У суботу 22 листопада українська громада Нью-Йорка відзначила 81-ту річницю Голодомору-Ґеноциду в Україні 1932-1933 рр. Із цієї нагоди учні, учителі та батьки Школи українознавства зібралися у великій шкільній залі, де коротенькою програмою відзначили цю трагічну подію історії України.

Іван Макар, директор школи, звернувся до присутніх із промовою про Голодомор, про важливість пам’ятати про мільйони українців, котрі померли голодною смертю на своїй щедрій землі, про протистояння відкритій брехні окупантів, замовчуванню та перекрученню фактів історії, про боротьбу за гідність та свободу України.
Дітям сьогодення, котрі не знають значення слова «голод», неможливо уявити й неможливо повірити в те, що сталося з мільйонами українців, котрі загинули від голоду. Це — чверть населення нинішньої України. Пік Голодомору припав на весну 1933-го. В Україні тоді вмирало 17 людей щохвилини, тисяча — щогодини, майже 25 тисяч — щодня.
Молитвою та хвилиною мовчання пом’янули присутні душі померлих голодною смертю, а також героїв «Небесної сотні» й тисячі відомих і безіменних патріотів України, котрі віддали своє життя за нашу свободу.
Учні 11-го класу підготували поетичну постановку про Голодомор під назвою «Маленька поема про велику біду». Пригравала на скрипці вчителька Анастасія Антонів, а на фортепіяно — вчителька Еля Романишин.
Діти запалили свічку пам’яті. Після спільної молитви учні школи взяли участь у поході та соборній панахиді в кафедрі Св. Патрика, де разом із живими свідками Голодомору пронесли колосочки правди.

Дарiя Козак

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply