Новини для українців всього свту

Sunday, Nov. 17, 2019

Кобзареве свято в Клівленді

Автор:

|

Квітень 05, 2012

|

Рубрика:

Кобзареве свято в Клівленді

Неділя 18 березня видалася по-літньому теплою й сонячною, тому в залі української православної церкви Св. Трійці, що в Норт-Роялтоні, зібралася велика громада з усього Клівленда, щоби спільно віддати належну данину пам’яті славного сина України Тараса Шевченка. Усі, хто відчуває в душі свою приналежність до України, із великою вдячністю та любов’ю вшановують Великого Пророка. І хоч на сцені виступали дитячі колективи, піднесену атмосферу свята засвідчив заключний акорд, коли всі присутні до кінця заспівали «Заповіт» Кобзаря.

Захід відкрила ведуча програми Марія Іванків, запросивши до слова Ігоря Дячуна, голову Українських злучених організацій Огайо. У своєму короткому виступі п. Ігор привітав присутніх зі святом, розповів про видатного поета України, про його вічне й невмируще слово до нас, його нащадків.

У програмі взяли участь учні українських шкіл Великого Клівленда та члени молодіжних організацій. Мило й приємно було дивитися на наймолодших учасників концерту — вихованців садочка «Світличка» 130-го відділу СУА. У барвистих українських строях виступили молодші учні Школи українознавства (ШУ) ім. Т. Шевченка при соборі Св. Володимира Української православної церкви — вихованці дитячого садочка «Сонечко». Учасники молодіжної організації «Пласт» продекламували уривок із поеми «І мертвим, і живим». Цей дуже серйозний твір Шевченка особливо актуальний тепер, у наш час, для всього українства.

Учні ШУ товариства «Рідна школа» подарували присутнім удалий виступ. На основі вірша

Т. Шевченка «Гамалія» вони підготували інсценізацію з гарними декораціями. Вивчаючи творчість Шевченка, можна багато дізнатися про історію України, адже поет особливо чуттєво відтворював історичні постаті та характеризував їх, описував події з боку народного бачення й розуміння.

Цього року учні Global Village Academy вперше взяли участь у Шевченківському святі, так як школа є нова й працює перший рік. Окрім української, учні від наймолодшого віку до 5-го класу мають змогу вивчати декілька інших мов. Їхній виступ був дуже яскравим в інсценізації «Шевченкові думи». Спілка української молоді Америки потішила увагу присутніх літературно-музичною композицією «Свідок слави дідівщини».

Злагоджений виступ показали учні ШУ при соборі Св. Володимира Української православної церкви. Їхніми мистецьки підготовленими хоровим співом і декламаціями й завершився учнівський концерт.

Марія Іванків щиро подякувала спонсорам — клівлендській кооперативі «Самопоміч». Особливу вдячність висловила директорам шкіл Володимирові Боднару та Юрію Яськіву й учителям Наталії Боднар, Миросі Стасюк, Наталії Ярош, Лесі Сенів, Людмилі Сонвалд, які доклали багато зусиль до підготовки та проведення цьогорічного свята. Належне потрібно віддати й батькам, які з розумінням ставляться до питання виховання молодого українства, прагнуть, щоби діти знали свою історію, свої традиції та збагачували українську культуру.

На завершення врочистої частини ведуча запропонувала всім присутнім заспівати «Заповіт», що було дуже радо сприйнято і на всю залу залунав до болю знайомий і рідний мотив. Цей останній акорд створив надзвичайно дружну, братерську атмосферу.

Віра Іваницька

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply

Loading...