Новини для українців всього свту

Tuesday, Oct. 20, 2020

Казки й оповідання на кожну пору року

Автор:

|

Лютий 16, 2017

|

Рубрика:

Казки й оповідання на кожну пору року

Нова дитяча книжка «Казки й оповідання на кожну пору року», видана Союзом українок Америки (СУА), відділ 88, Філадельфійської округи, була представлена в Українському освітньо-культурному центрі у Дженкінтавні (штат Пенсільванія).
Христина Швед, голова Педагогічного комітету СУА з 2005-го по 2011 рік, зібрала й упорядкувала колекцію оригінальних гарних розповідей, базованих на підставі українських народних переказів і традицій. У книжці також можна знайти послідовні вправи до виконання для розвитку мови й інших навиків у маленьких дітей. Оповідання оригінально побудовані і свого часу служили для збагачення навчального плану «Світличок», які СУА організувало при своїх відділах. Казки були написані різними авторами і раніше виходили у місячному журналі СУА «Наше життя», й у «Веселці», яку видавав Український народний союз у 1947-1962 рр. Ось декотрі з багатьох авторів тих казок: Ганна Чорнобицька, Іван Керницький, Ніна Мудрик-Мриц, Ніна Наркевич, Роман Завадович, Іванна Савицька. Вони писали ці цікаві оповідки у 1944-1972 рр., аби розвеселити і навчити дітей українських скитальців після Другої світової війни і прищеплювати в них українські традиції.
«Казки і вправи у цій книжці допоможуть дітям розвинути кращі розумові навички логічного мислення та природних здібностей. Подані матеріали можуть також служити наочними посібниками для дошкільнят — кольори, числа, рахунки, звірятка та птиці, ярина й овочі, всесвіт, частини тіла, почуття та дружба. Оповідання також віддзеркалюють наші чудові українські традиції», — розповідає п. Швед.
До того ж Христя Швед оживлює казки мальовничими сторінками і так спонукає дітей переглядати ілюстрації та читати оповідання. Батьки, бабці-дідусі та приятелі можуть разом із дітьми насолоджуватися цією новою збіркою казок в одній україномовній книжці. Вона також зацікавити колекціонерів, котрі тішиться та зберігають друковане дитяче слово тепер і в майбутньому.
За дотацію в сумі $15 для СУА (відділ 88) жертводавець отримає примірник книжки «Казки й оповідання на кожну пору року». Увесь прибуток призначений для воїнів антитерористичної операції (АТО), сиріт і родинам потерпілих через аґресію російського окупанта у східній Україні.
Зацікавлені можуть виписувати чеки на UNWLA, Branch 88 на $19 ($15 дотацію на АТО та $4 за поштовий переказ) і висилати на адресу: UNWLA-Branch 88, c/o Olya Jakubowska, 711 East Marwood Rd., Philadelphia, PA 19120. За додатковою інформацією звертайтеся до Уляни Процюк за тел.: 1- 215-235-3709 (вечорами).
Петруся Савчак, переклад із англійської — Оксани Тарасюк

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply