Новини для українців всього свту

Friday, Dec. 13, 2019

Іванку Заяць нагородили за відданість Україні

Автор:

|

Травень 12, 2016

|

Рубрика:

Іванку Заяць нагородили за відданість Україні

Іванка Заяць

Іванка Заяць, голова нью-йоркського відділення Українського конґресового комітету Америки (УККА), удостоєна нагороди за її самовіддану та беззастережну працю щодо надання допомоги борцям за свободу України з початку конфлікту з Росією. У присутності колег і друзів, активістку відзначили низкою нагород, в т. ч. престижним орденом «Святої Варвари» за її невтомні зусилля з мобілізації коштів для забезпечення українських вояків, котрі зараз боронять свободу та територіальну цілісність України.
Робота п. Заяць розпочалася ще в липні 2014 року, коли вона познайомилася в Нью-Йорку з Іваном Родиченком, активним учасником Майдану. З того часу п. Заяць стала янголом-хоронителем для 25-го батальйону територіальної оборони «Київська Русь». Вона організувала постійний збір коштів на придбання засобів медичного призначення, військової техніки, одягу та харчів для забезпечення 40 осіб ротації 25-го батальйону. Станом на сьогодні активістка спрямувала в Україну вже понад 60 тис. USD.
Але її робота не обмежилася підтримкою 25-го батальйону. Іванка Заяць також взяла під свою опіку 24-ту механізовану танкову бригаду, 59-ту бригаду і грузинський національний леґіон, перший підрозділ із іноземців, що приєднався до української армії та частину 25-го батальйону «Київської Русі».
Для того, щоб подякувати жінці за її зусилля, Іван Родиченко, тепер близький друг УККА (відділення Нью-Йорк), прибув із України до Нью-Йорку зумисне, щоб вручити ці нагороди п. Заяць.
Передаючи орден «Святої Варвари», найвищу нагороду для жінок, запроваджену патріархом Київським і всієї Руси-України Філаретом, п. Родиченко сказав: «Маю честь вручити цю нагороду Іванці Заяць. Важко оцінити на словах величезний обсяг роботи, яку вона зробила для України. Іванка дала нам надію, що є реальні люди, котрі піклуються про нас і не залишать у важкі часи». Іван Родиченко також заявив, що він вдячний Віталію Матящуку за розповідь про візит п. Заяць до патріарха, котрий постановив нагородити активістку.
Іван Родиченко також вручив представниці діаспори нагороду «Сильна духом» за її внесок у військове зебезпечення 25-го батальйону, а також нагороду від 59-ї бригади.
На завершення церемонії нагородження, гість із України передав Іванці Заяць від імені борців за свободу України український національний прапор на знак вдячності за зусилля всієї української громади. З дірками від куль, прапор, що вижив у битві за Дебальцеве, стояв на бойових машинах, що вивозили поранених із поля бою. Після отримання нагороди, п. Заяць, зворушена до сліз, подякувала всім тим, хто зібралися для її вшанування. «Ми зробили те, що мали зробити. Вся громада американців українського походження готова виконати наш борг перед нашими братами в Україні», — сказала вона.
Виконавча рада УККА хотіла б висловити свої щирі вітання Іванці Заяць за її незмінну підтримку борців за свободу України. «Вона — яскрава зірка всередині нашої спільноти, і ми так пишаємося всіма своїми досягненнями від імені тих, хто бореться за свободу України», — наголосила Тамара Олексій, президент УККА. Слава Україні!
Прес-служба УККА

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply