Новини для українців всього свту

Tuesday, Dec. 1, 2020

Гуманітарна допомога Україні зі США

Автор:

|

Серпень 20, 2015

|

Рубрика:

Гуманітарна допомога Україні зі США

На зборах

Нещодавно у головному бюро українсько-американської федеральної кредитової спілки «Самопоміч» відбулася зустріч провідників українських та американських релігійних і громадських установ із представниками американської організації Save Ukraine Now. На зустрічі обговорювалися сфери діяльності організації й її подальші плани.
На початку зустрічі Володимир Тюн, керівник відділу маркетингу та зв’язків із громадськістю розповів, що українські громади у Чикаґо та по всьому світу всіляко допомагають українцям на Батьківщині, особливо тепер, у часи воєнних дій. Але організація Save Ukraine Now має тісні зв’язки не тільки з українцями, а й іншими впливовими людьми світу, не байдужими до чужого горя, котрі готові надати допомогу постраждалим на сході України. Засновником і президентом Save Ukraine Now є Ґері Келлнер.
Хочеться зазначити, що вже понад 15 років, ще до заснування організації, д-р Келлнер працював як місіонер Міжнародного об’єднання християнських лідерів на теренах США і за кордоном, зокрема в Україні, втілюючи в життя різні соціальні програми та заснувавши першу в Україні освітню програму для студентів із лідерськими здібностями. Користуючись цією програмою, більш ніж 10 тис. осіб мали змогу розширити свій кругозір, відвідуючи численні конференції та лекції. Із початком воєнних дій в Україні, використовуючи свій багаторічний досвід та зв’язки з представниками уряду України та конфесійними громадами, д-р Келлнер втілює у життя свої ідеї щодо виходу з гуманітарної кризи, що склалася в Україні.
У своїй промові Ґері Келлнер висловив щиру подяку дирекції та всім працівникам кредитівки «Самопоміч» у сприянні цій зустрічі, а також подякував усім представникам українських та американських релігійних і громадських установ, що знайшли час узяти участь у цій події. Науковець охоче поділився спогадами та враженнями, які залишилися в нього після знайомства з Україною. 1999 року він уперше відвідав Україну як місіонер, приїхавши з промовою на конференцію лідерів, що зібрала разом провідників різних конфесій. Діяч мав змогу багато спілкуватися, налагоджувати тісні стосунки з багатьма впливовими людьми, відвідувати релігійні установи, університети у Львові, Києві, Чернігові, Донецьку й Одесі. Ця поїздка справила неабияке враження на д-ра Келнера. Країна мусіла змінюватися, полишаючи усі пострадянські устрої, та вчитися жити самостійно та вільно. Це були часи великих змін і великих сподівань. І саме тоді у Ґері Келлнера з’явилося велике бажання допомогти Україні, яка зачарувала своєю внутрішньою красою та потребувала нових підходів і поглядів, аби піднятися з посткомуністичної розрухи та розквітнути сильною, вільною та незалежною.
2014 року, усвідомлюючи всю жахливість ситуації, що склалася в Україні у зв’язку з воєнними діями на Донбасі — брак харчів, медикаментів, масові руйнування, збільшення кількості сиріт, мільйони біженців, що залишилися без даху над головою і без засобів до існування — д-р Келлнер вирішив втілити у життя переконання всіх віруючих світу, незалежно, яку віру вони сповідують, коли «Люди, об’єднані заради певної мети, є сильнішими, ніж кожен поодинці». Отже, порадившись із своїм близьким приятелем, колишнім командувачем силами НАТО в Європі Веслі Кларком, Ґері Келлнер заснував організацію Save Ukraine Now і розпочав компанію зі збору харчів, медикаментів, засобів першої допомоги тощо, залучаючи до співпраці відомих релігійних лідерів, політиків, бізнесменів, привертаючи увагу до кризи в Україні.
Д-р Келлнер був довголітнім партнером Mariner Group, відомої міжнародної стратегічної компанії, що має великий досвід в організації та забезпеченні гуманітарної допомоги багатьом країнам і багато впливових міжнародних зв’язків. Крім того, активіст намагається у США давати правдиву інформацію про те, що насправді діється в Україні, беручи участь у телеефірах і радіопередачах, і бореться за те, щоб в американських засобах масової інформації з’являлася виключно об’єктивна інформація про події в Україні.
Перед тим, як пригоститися смачними українськими стравами, від імені усіх релігійних конфесій виголосив молитовну промову настоятель парафії св. Андрія, керуючий справами вікаріату Київського патріархату в США та Канаді, секретар вікаріату, Митрофорний Протоієрей Віктор Полярний, просячи у Всевишнього, щоб Той благословив кожного, хто з добрим наміром несе свою нелегку ношу — Сполучені Штати, Україну й увесь український народ, та дарував їм мир і спокій.
Другу частину своєї промови Ґері Келлнер присвятив розповідям про реальних людей, особливо тих, хто не є українцем, але знає, що біда ніколи не може бути чужою, відгукнувся на українську кризу, співпрацюючи з Save Ukraine Now. Серед них, зокрема, були політичні діячі, бізнесмени, лідери християнських, мусульманських, єврейських, протестантських та інших релігійних громад і просто окремі люди, хто не залишився байдужим до чужого горя. Крім того, д-р Келлнер розказав про майбутні кроки діяльності організації, заплановані зустрічі та конференції, а також представив присутнім своїх колег по організації: Ленні Барда, виконавчого директора Save Ukraine Now; Сергія Шахова, директора зі зовнішніх зв’язків; Девіда Бреннена, директора матеріально-технічного забезпечення, котрий нещодавно зумів організувати переправку 17 контейнерів гуманітарної допомоги.
Однією зі запланованих частин зустрічі був показ відеоуривків про реальну ситуацію на сході України та про гуманітарну допомогу, яку Save Ukraine Now організовує, щоб подолати кризову ситуацію.
Також під час зустрічі з промовою виступав Едвард Пічер, настоятель Chicago Embassy Church, котрий, як і багато інших релігійних провідників, співпрацює з Save Ukraine Now по збору різноманітної гуманітарної допомоги.
Аби краще зрозуміти, чим насправді є організація Save Ukraine Now і чим вона займається, присутнім було запропоновано провести живу дискусію. Тож кожен міг ще раз задати запитання Ґері Келлнеру й іншим представникам організації на тему, яка хвилює найбільше.
На закінчення хотілося б від імені усієї української спільноти подякувати всім, хто доклався і продовжує докладатися до справи доброчинності заради миру та справедливості в Україні та по всьому світу.
Прес-служба кредитівки «Самопоміч»

До слова
Нещодавно українська діаспора Америки зібрала та відправила до Дніпропетровська новий контейнер із медобладнанням оціночною вартістю 673 тис. USD. Про це повідомила спільнота Support Hospitals in Ukraine. «Ми зуміли поставити найнеобхідніше медобладнання та витратні матеріали — для рентгену й електрохірургії, монітори та ліжка для відділень реанімації й інтенсивної терапії, ларингоскопи та безліч інших надзвичайно корисних речей, які були спеціально запитані лікарями», — йдеться у повідомленні у Facebook. Медичне обладнання передали Дніпропетровській обласній лікарні імені Мечникова та Дніпропетровському військовому госпіталю. За словами волонтерів, уже готується ще один контейнер, який планують відправити у лікарні Запоріжжя та Дніпропетровська цієї осені. «Як завжди, ми сподіваємося на вашу підтримку», — заохочують благодійники.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply