Новини для українців всього свту

Friday, May. 29, 2020

Христина Козюк: художниця з великим і добрим серцем

Автор:

|

Березень 13, 2019

|

Рубрика:

Христина Козюк: художниця з великим і добрим серцем

Христина Козюк народилася на заході України, в Чорткові. Чудова природа, річки, озера та гори, старовинні замки, барвисті вишивки, різьблені речі народних умільців — такими є спогади її дитинства. Першим учителем дівчинки став дідусь, він навчав онучку малювати коней — дівчинка сиділа на його колінах, коли той малював. Талант Христини проявився ще у дитинстві, мама дозволяла їй малювати фрески на кухонних стінах — вони були предметом гордості сім’ї впродовж років.
У шкільну пору юнка брала участь у багатьох конкурсах під пильним оком вчителя Володимира Криницького. Найбільш значущою для неї стала перемога в міжнародному дитячому конкурсі в Польщі. Участь у майстер-класах викладачів Краківської академії мистецтв та відвідини багатьох провідних галерей і музеїв міста під час тижневого перебування в Кракові — що могло бути кращою нагородою для юної художниці! Саме ця подія виявилася вирішальною та вплинула на подальший вибір дівчини зв’язати своє життя з мистецтвом. Христина вступила в Національний лісотехнічний університет України на факультет дизайну.
2005-го, після закінчення університету, Христина переїхала до США. Перші роки були роками вивчення англійської мови та накопичення коштів, щоб купити необхідні для малювання речі. Проте на саме малювання часу не залишалося. Згодом дівчина вступила в Triton College на факультет «Дизайн інтер’єру». І тут наполеглива праця дала свої результати — 2009 року художниця продала свою першу картину.
А вже 2012-го Христина вирішила присвятити своє життя мистецтву. З того часу її креативність не має меж, часто нові ідеї не дають мисткині заснути. Своїм завданням художниця бачить зцілення людського життя від стресу за допомогою мистецьких засобів — через картини та художню терапію, творенням і трансформацією холодного простору шляхом мішаних технік і матеріалів.
Зараз картини Христини Козюк є як у приватних, так і в корпоративних колекціях — у Франції, Італії, Іспанії, Польщі, найбільше у США — в штатах Іллінойс, Мічіґан, Нью-Йорк, Коннектикут, Теннесі, Джоржія, Індіана, Атланта, Флорида, Техас, Аризона, Каліфорнія. У квітні 2017 року художниця виграла міжнародний грант, який забезпечив їй місячну художню резиденцію в Chateau Orquevaux (Франція). Тут талановита українка мала свою приватну студію, чудову мистецьку атмосферу та безмежне натхнення французькою весною. Результатом перебування у Франції стала велика колекція олійних картин майстрині.
Христина Козюк брала участь і перемагала у багатьох виставках реґіону Midwest Америки. Мала особисту виставку в Українському національному музеї в Чикаґо, неодноразово виставляла свої колекції в Польському музеї Америки (Чикаґо). Художниця є активною членкинею багатьох художніх організацій. Нещодавно брала участь у відомій виставці «Спектрум» у Маямі (штат Флорида). А тепер запрошує вас відвідати міжнародну виставку «Експо» в Нью-Йорку, яка відбудеться 4-7 квітня на Pier 90.
Важливою частиною життя Христини є її громадська робота. Вона — одна зі засновниць 140-го відділу Союзу українок Америки (СУА) в Чикаґо, також активно співпрацює з 137-м відділом СУА в Кліфтоні (штат Нью-Джерзі). Для мистецьких аукціонів, які проводили підчас доброчинних вечорів, організованих нашим відділом, союзянка подарувала свої картини. Тож поранені воїни, котрі перебувають у шпиталях, діти-сироти війни на Донбасі, інші отримувачі гуманітарної допомоги в Україні вдячні художниці з великим і добрим серцем.
Новим проектом 137-го відділу СУА є виставка її творів Khrystyna Kozyuk Solo Exhibition в Українському американському культурному центрі Нью-Джерзі (60 N Jefferson Rd, Whippany, NJ 07981). Відкриття виставки-продажу відбудеться 7 квітня о шостій годині вечора. В програмі — зустріч із художницею, легка перекуска. Частину коштів від проданих картин передадуть потребуючим в Україні.
Запрошуємо всіх відвідати цю виставку, адже картини Христини Козюк приносять тепло і радість, творять світ більш гостинним і чудовим місцем для нас усіх.

Оксана Коник, Орися Сорока

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply