Новини для українців всього свту

Saturday, Nov. 28, 2020

Готуємося до відзначення важливих історичних дат

Автор:

|

Вересень 06, 2017

|

Рубрика:

Готуємося до відзначення важливих історичних дат

Акція «Вісла»

Українці Америки, як і весь український народ, цього року гідно згадують три важливі річниці в історії України: 70-ліття акції «Вісла» — ганебний злочин польського комуністичного режиму проти власних громадян, українців за національністю, котрих примусово виселили з їхніх етнічних земель; 75-ліття створення Української повстанської армії, яка відіграла величезну роль у боротьбі за Українську державу і 70-ліття Великого рейду УПА на Захід, який маніфестував цілому світові прагнення українського народу до волі, його боротьбу з поневолювачами за відновлення незалежної Української держави, а для прийдешніх поколінь встановив дороговказ до великої мети.
В Україні ці дати відзначаються на державному рівні. В містах і селах організовують наукові конференції, круглі столи, навчально-виховні, культурно-мистецькі заходи, тематичні виставки архівних документів, довідкових та інших видань. У навчальних закладах відбудуться виховні заходи, спрямовані на інформування про історичні події періоду Другої світової війни та перші повоєнні роки, виховання патріотизму й інтересу молоді до героїчних сторінок історії боротьби українського народу за свою незалежність.
Урочисте вшанування жертв трагічної акції «Вісла» вже відбулося в багатьох українських громадах Америки. До відзначення ювілею створення УПА також готуються. Крайове відзначення вище поданих трьох річниць відбудеться в жовтні ц. р.. Велику підготовчу роботу провів Крайовий всегромадський комітет, який очолює Зеня Ковальчин-Брожина, голова Товариства вояків УПА у США. Багато праці вклала в цю справу Марійка Дупляк, почесна голова Організації оборони Лемківщини в Америці, заступник голови Крайового всегромадського комітету.
Заходи розпочнуться 13 жовтня. На пропозицію Аскольда Лозинського, Крайовий всегромадський комітет у співпраці з фундацією Українського вільного університету запрошує всіх на доповідь Володимира Сергійчука, професора Київського університету, «Українські жертви ХХ віку», яка буде виголошена 13 жовтня в Українському народному домі за адресою 142 2-га Авеню, Нью-Йорк, о 7-й год. вечора. Вхід — вільний.
Цікавою і змістовною буде наукова конференція «Вшанування трьох визначних річниць ц сучасній історії України», яка відбудеться 29 жовтня в приміщенні Наукового товариства ім. Шевченка в Нью-Йорку за адресою: 63 4th Ave. Доповідачами будуть історики: Мирослав Іваник (Канада), Роман Дрозд (Польща) і Петро Содоль (США). Заключне слово «В пошані воякам УПА і жертвам акції «Вісла» виголосить Зеня Ковальчин-Брожина.
Заплановано провести 14 жовтня й пам’ятний концерт, тобто на саму річницю створення УПА і свято Покрови Пресвятої Богородиці. Концерт відбудеться в Українсько-американському культурному центрі у Виппані (штат Нью-Джерзі). Запрошені відомі музичні колективи з України — гурт «Піккардійська терція» та Тарас Чубай, заслужений артист України. Танцювальний ансамбль «Іскра» з Виппані представить глядачам оригінальну хореографічну композицію на тему визвольних змагань, а осередок Спілки української молоді зі Стемфорду (штат Коннектикут) виконає інсценізацію на тему акції «Вісла» під назвою «Скорботна доля». Під час концертної програми будуть висвітлюватися архівні світлини з депортації українців під час акції «Вісла» та світлини визвольних дій УПА. При вході до концертної залі можна буде оглянути виставку стягів УПА.
Кожен свідомий українець має взяти участь хоча б в одному зі згаданих заходів. Адже це добра нагода дізнатися про правдиві історичні події, які мали місце, ознайомитися зі справжньою історією України. Бо не одне покоління в СРСР виховувалось на фальсифікованій історії. Настав час повернутися до своїх предвічних коренів, до славного героїчного минулого, до діянь українських державних, політичних, військових діячів, більше про них дізнатися.

Лідія Слиж

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply