Новини для українців всього свту

Saturday, Jun. 6, 2020

Форум волонтерів у Нью-Йорку

Автор:

|

Жовтень 23, 2014

|

Рубрика:

Форум волонтерів у Нью-Йорку

1. Учасники форуму волонтерів

На форум волонтерів, який відбувся 19 жовтня в приміщенні станиці «Пласт» на Другій авеню в Нью-Йорку, зібралося понад 60 представників різних організацій і просто небайдужих українців, котрі за покликом серця вносять свою частку в перемогу в Україні. На зустріч прибули учасники з Вашинґтона та Нью-Йорка, Нью-Джерзі та Гартфорда (штат Конектикут), Каліфорнії й Лондона (Велика Британія).

Улаштувала форум громадська організація «Разом for Ukraine». Ії голова Люба Шипович, відкриваючи цей важливий захід, ознайомила присутніх із історією організації, яка постала наприкінці минулого року для підтримки Майдану.
Усього за десять місяців близько 300 молодих активістів стало ядром одного найактивніших нині на теренах Північної Америки громадського об’єднання. Їхня діяльність спрямована передусім на надання допомоги українським захисникам і їхнім родинам. Серед завдань проекту також — поширення правдивої інформації про нашу Батьківщину у світі, юридичні консультації тощо.
Програму форуму було розбито на чотири блоки з перервами, протягом яких учасники мали нагоду познайомитися й обмінятися контактами. Оксана Литвин, ведуча форуму, у першому блоці надала слово Віталію Дубелю з Вашинґтона й Ігореві Макару з Лондона. Розпочинаючи презентацію, Віталій розповів, що народився в Дніпропетровську й саме туди, у військовий шпиталь, розпочав пересилати медичне обладнання кілька місяців тому. Вантажу відправили вже більш як на 1,2 млн. USD і не тільки до Дніпропетровська, але й до військового шпиталю у Києві та Харкові. Наступний контейнер із вживаним обладнанням, отриманим з американських лікарень, готується до відправки у середині листопада. Вартість одного контейнера — 20 тис. USD. Уже зібрано 13 тис. USD. Тож Віталій до співпраці над цим проектом запросив й інших волонтерів.
Вражаючі суми грошей, на які надіслано допомогу в Україну, назвав і Ігор Макар. Організація Ukraine Сhаrety, яку він представляв, за сім років своєї діяльності здійснила понад 40 проектів на підтримку дітей, дитячих будинків і лікарень. Для кількох дитячих медичних закладів і реабілітаційних центрів для підлітків, котрі потрапили в алкогольну чи наркотичну залежність, доставили нове медичне обладнання. У 14 сиротинців в Україні завезено комп’ютери, пральні машини, відремонтовано приміщення, а в Запорізькій області збудовано два дитячих будинки сімейного типу.
Організація має понад тисячу донорів, і в більшості це – не українці. А серед відомих українців, котрі співпрацюють з Ukraine Сhаrety, — Оксана Забужко, Сергій Жадан, Василь Князевич та інші. Ігор згадав і про те, як вони розпочали співпрацю з організацією «Разом» у 17-й лікарні міста Києва, допомагаючи постраждалим на Майдані.
Цікавий проект для дітей-сиріт організація проводить на Тернопільщині, навчаючи хлопчиків і дівчаток самостійності, готувати їжу, скласти свій бюджет, просто вміти жити й радіти життю.
Варто зазначити, що серед учасників форуму було чимало людей родом із східних областей України. Наприклад, Наталя Стельмах із Луганська, яка активно працює над антикорупційним проектом повернення коштів Клюєвих, Азарових і інших корупціонерів в Україну. А це — майже 40 млрд USD, які при взаємодії з українським урядом можна повернути в країну. Разом зі своєю подругою Іриною Вушко Наталя організувала тур документального фільму про Майдан, більшість показів якого відбулося у студентських аудиторіях, в тому числі в Єльському та Гарвардському університетах.
«Донести до людей правду про Україну, на противагу тій брехливій інформації, яку поширює Russia Todаy, а також вибудовувати дружні стосунки з політиками майбутнього, котрі ще сидять за студентськими партами», — окреслила мету цього проекту п. Стельмах. Вона закликала також до ширшої співпраці з конґресменами, котрі лобіювали б українські питання в Конґресі США й до активнішої відсічі брехливій антиукраїнській пропаганді Кремля.
Колишня харків’янка Елен Беденко розповіла про допомогу біженцям зі зони Антитерористичної операції (АТО). Завдяки організації «Станція Харків», яку вона представляла, створено 24 центри, де люди можуть уже на вокзалі отримати одяг, їжу, засоби гігієни та дитячі речі. Спільно з новоствореною організацією Nova Ukraine із Сaн-Франциско й у взаємодії з українськими організаціями «Територія миру» та «Долоні» вони активно працюють і в багатьох інших проектах, як-от допомога неповносправним дітям із синдромом Дауна та ДЦП, переправляючи обладнання, яке зміцнює їх фізично, висилають іграшки, що розвивають у них необхідні навички та вміння.
Науковець Вікторія Курченко, котра теж родом із Харкова, розповіла про свої враження від рідного міста, яке відвідала нещодавно. Вона переконана, що там живуть патріоти України й щонайменше 80 % харків’ян є такими. Вона поділилась досвідом роботи над проектами, у яких російською розповідається про українських класиків, а також про точки дотику на художніх магістралях українських і російських письменників із тим, аби якнайширше різними мовами поширювати інформацію про Україну.
Аліна Гас, котра приїхала з Каліфорнії, представляла разом із Михайлом Корнієнком Армію-SOS USA. Аліна розказувала про співпрацю з організацією «Клівленд-Майдан», яка відправила три контейнери взуття, теплого одягу, медикаментів для наших вояків, про закупівлю речей на аукціонах, а також про те, як удалося придбати безпілотник. Аліна та Михайло закликали всіх зггуртуватися для закупівлі саме таких важливих апаратів спостереження, які допомагають отримувати інформацію про розташування ворога й, найголовніше, зберегти життя нашим захисникам.
Ігор Редзай, представник «Правого сектору» в США, ділився досвідом щодо того, де можна придбати чи отримати безкоштовно берці, що особливо важливо для добровільних загонів, які забезпечуються хіба що волонтерами, бо держава досі не надала їм статусу учасників військових дій.
Корисною для багатьох присутніх була інформація від Фіми Каца, котрий сам переслав уже багато приладів нічного бачення і може дати консультації стосовно того, які з них є найкращими. Номер його телефону — 718-909-1834.
Зворушливі історії розповідали волонтери про те, як вони знаходили одні одних, аби спільними зусиллями зробити ще більше. Валерія Балакірєва, котра представляла групу Our Hearts Go Out To Ukraine із Нью-Джерзі, говорила про молоду сім’ю свого колеги – батька двох дівчаток, котрий разом із дружиною всі заощаджені на автомобіль для родини гроші (а це — 20 тис. USD) віддав на придбання Селоксу, аптечок для 72-ї бригади й інших необхідних речей. Валерія додала, що хоч і її колега, і вона сама є російськомовними, але почуваються частинкою великої української нації, тому не шкодують ні часу, ні грошей для перемоги над окупантом.
Конектикутських волонтерів представляли Majdan United із Гартфорда, Емілія Котик і Роман Станіславський із Бріджпорта, котрі також, як і більшість учасників форуму, мають волонтерський досвід і щедро ділилися ним із колегами. Емілія Котик, котра із чоловіком самотужки розпочинала збирати кошти та відправляти необхідні речі в батальйон «Прикарпаття» й полк «Азов», наголосила на необхідності координації дій волонтерів, щоб і допомога була дієвішою, і початківці могли навчатись у досвідченіших колег.
Майже всі промовці стверджували, що діють у співпраці з волонтерами з України. Від них, власне, й отримують замовлення. Цю важливу річ підкреслила у своєму виступі директор компанії “Міст” Наталія Брандафі, яка дає великі знижки на оплату за вантаж, що направляється у зону АТО.” Мене вражає і надихає та велика допомога, яку надає укранська діаспора військовим і волонтерським батальйонам в зоні АТО. Ми щоденно отримуємо дзвінки запитаннями про те, як відправити допомогу в АТО у нашому бюро” сказала вона.
Підтримка волонтерського руху, що став потребою для сотень небайдужих українців, зараз є дієвим внеском не просто в перемогу, а в згуртованість нації, і цеглиною у побудову держави. «Допомагаючи тим, хто не шкодує здоров’я, життя, захищаючи територіальну цілісність нашої Батьківщини, ми всі стаємо сильнішими, — сказала український консул Олена Брежнєва. Вона розповіла про п’ятьох наших поранених, котрі прибули на лікування до США за сприяння Генерального консульства України в Нью-Йорку. Роман Огурківський і Едуард Масько перебувають на лікуванні у Бріджпорті, а Максим Ільченко та Вадим Бабій — у Філадельфії. Ними добре опікуються, але для них є дуже важлива моральна підтримка, а також і матеріальна допомога їхнім родинан, що перебувають у скрутному становищі. Про це розповів, зокрема, і Роман Станіславський.
Головний підсумок зустрічі волонтерів — створення сайту, на якому можна буде знайти адреси добровольців, контактну інформацію, дізнатися про головні напрямки роботи й потреби наших воїнів у зоні АТО. Та не менш важливо створити і координаційний центр — раду волонтерів, яка б об’єднала і спрямовувала цей патріотичний рух для допомоги Україні, визначаючи пріоритетні потреби та першочергові завдання, не розпорошуючи сили, єднаючи усіх українців. Більшість волонтерів — це люди від 20 до 40 років. Ми у діаспорі маємо прекрасну зміну, а Україна має майбутнє.

Мирослава Роздольська

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply