Новини для українців всього свту

Wednesday, Aug. 5, 2020

Фірташ пожертвував гроші на меморіал Голодомору

Автор:

|

Жовтень 17, 2013

|

Рубрика:

Фірташ пожертвував гроші на меморіал Голодомору

Упродовж кількох останніх років Крайовий комітет США для визнання Голодомору Ґеноцидом 1932-1933 рр. наполегливо працював над поширенням у американському суспільстві інформації про одну з найменш знаних світових трагедій — Великий Голод-Ґеноцид 1932-1933 рр. в Україні, або Голодомор. Ушановуючи 80-ту річницю українського Голодомору цього року, Крайовий комітет США для визнання Голодомору продовжуватиме важливу справу інформування світової громадськості впродовж 2013 року.

Серед найважливіших досягнень українсько-американської спільноти в кампанії поширення інформації про Голодомор є отримання федеральної землі у Вашинґтоні (округ Колумбія) для спорудження меморіалу в пам’ять про жертв Голодомору. Під проводом Українського конґресового комітету Америки зусилля української спільноти в США увінчалися успіхом: федеральний уряд США схвалив надання землі у Вашинґтоні, а 2006-го президент Буш підписав закон, що дозволив Крайовому комітету США для визнання Голодомору в співпраці з посольством України в Вашинґтоні, Службою національних парків та архітектурною фірмою «Гартман-Кокс» розпочати роботу над розробкою та схваленням концепції дизайну меморіалу. 1 жовтня ц. р. посольство України отримало від Служби національних парків дозвіл розпочати будівництво меморіалу Голодомору у Вашинґтоні за проектом «Поле пшениці» архітектора Лариси Курилас.
Це досягнення було би неможливим без підтримки президента України Віктора Януковича та співпраці всіх сторін, а особливо відомого українського підприємця Дмитра Фірташа. Пан Фірташ погодився надати щедру пожертву розміром 2,5 млн USD для виконання фінансових зобов’язань, пов’язаних із спорудженням меморіалу Голодомору. Окрім схвалення Федерального уряду для отримання дозволу на будівництво було потрібно створити тривалий фонд на суму повної вартості спорудження меморіалу. Пожертва Дмитра Фірташа допомогла повністю виконати це зобов’язання.
Ентоні Фішер, представник п. Фірташа, відвідав місце, виділене під меморіал, у червні 2013-го. Він був вражений і місцем майбутнього меморіалу, і наполегливістю та посвятою, із якими дизайнер, архітектори, посольство України та Крайовий комітет США для визнання Голодомору працювали задля досягнення спільної мети.
Пояснюючи свою підтримку меморіалу Голодомору, Дмитро Фірташ сказав: «Крайовий комітет США для визнання Голодомору Ґеноцидом 1932-1933 рр. відіграє ключову роль у тому, що люди в усьому світі знають про Голодомор. Завдяки роботі комітету, зусиллям багатьох небайдужих людей у Вашинґтоні з’явиться меморіал. Він стане нагадуванням нинішнім і майбутнім поколінням про трагічний етап у історії України. Багато українців, які пережили голод, еміґрувало до США. Ця країна стала для них домівкою. Меморіал пам’яті жертвам Голодомору є даниною поваги цій великій країні, що відчинила свої двері великій кількості українців. Їхні діти — наші співвітчизники — є великою, квітучою та цінною частиною американського суспільства».
Михайло Савків, голова Крайового комітету США для визнання Голодомору, так прокоментував надзвичайно щедрий дар п. Фірташа: «Ми дуже вдячні п. Фірташу за його щедрість і розуміння важливості спорудження меморіалу у Вашинґтоні. Цей меморіал інформуватиме тисячі людей про забуту сторінку світової історії. Маючи багаторічний досвід праці в цій справі, можу з певністю сказати, що без глибокого розуміння та посвяти п. Фірташа цей проект не увінчався б успіхом. Наша спільнота висловлює свою подяку та глибоку повагу п. Фірташу за цей жертовний крок і доброчинний акт».
Коментуючи пожертву Дмитра Фірташа й отримання дозволу на будівництво, Тамара Олексій, президент Українського конґресового комітету Америки (УШКА), сказала: «Ми дуже пишаємося тим, що УККА ініціював створення Крайового комітету США для визнання Голодомору Ґеноцидом 1932-1933 рр. і радіємо з усього, чого досягли. Упродовж останніх років ми доклали чимало зусиль до того, щоб у столиці нашої держави з’явився меморіал жертвам Українського Голодомору-Ґеноциду, і нарешті бачимо результати нашої праці. Нарешті світ матиме правдиве уявлення про жахливий злочин, спрямований проти української нації. Ми щиро дякуємо Дмитрові Фірташу за фінансування цього проекту та розуміння важливості викриття цієї чорної сторінки в нашій історії, аби такі злочини ніколи не повторилися в майбутньому».
Завдяки пожертві п. Фірташа спорудження меморіалу почнеться вже в перші місяці 2014 року, а наразі на середину листопада 2013-го планується врочиста церемонія початку будівництва у Вашинґтоні. Детальнішу інформацію про цю врочистість буде подано пізніше.

Прес-служба Крайового Комітету США для визнання Голодомору Ґеноцидом 1932—1933 рр.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply