Фільм засвідчив єдність білорусів із українцями

Настоятель церкви о. Зіновій Жолобак та автори фільму Людмила Вороненко та Павло Ащеулов
У Білоруській автокефальній православній церкві Жировицької ікони Божої Матері у Гайланд-парку (штат Нью-Джерзі) 11 лютого відбувся перший громадський перегляд нового документального фільму «Життя парафії». На початку настоятель о. Зіновій Жолобак розповів (він також промовляє у фільмі) про ідею створення кінострічки й її виконавців. Цю ідею подала Людмила Вороненко, котра підготувала інформацію про історію церкви та написала сценарій. Режисер Тіна Розе і молодий, обдарований оператор Павло Ащеулов фільмували та монтували стрічку. Валентина Тригубович переклала текст білоруською мовою, а Олександр Хомченко озвучив його. Спонсорами стали Якуб Сапєжинський, о. З. Жолобак, Євген Ґудз, Анна Стаханович, Л. Вороненко та Ігор Проць. Приваблює мистецьке і музичне оформлення стрічки.
У фільмі гармонічно поєднані білоруська й українська тематика церковного та світського життя. Фільм розповідає, що Білоруська автокефальна православна церква заборонена в Білорусі, де господарює Московський патріархат. Церкву прийняв під духовну опіку Київський патріархат, а патріарх Філарет благословив цю парафію. Кіномистці показали на екрані відзначення у храмі провідних християнських свят і парафіяльних подій. Окремі розділи безпосередньо присвячені Україні, зокрема, освяченню прапора України, який привезло з Києва подружжя Тамара і Віталій Минків. На екрані з’являється й тижневик «Міст», який систематично висвітлює життя парафії. Показано, що на Святі вишиванки не бракувало й українських строїв. Урочисто відзначає парафія День незалежності України. Молоді парафіяни Аня Караневська, Дмитро Жолобак та Андрій Тимчишин на тлі краєвидів Києва прочитали у фільмі українською молитву за мир і спокій у Білорусі й Україні. Автори стрічки докладно розповіли про допомогу парафії воїнам України, які протистоять російській аґресії на Донбасі, про підтримку марафону ветеранів-інвалідів у США.
Думками про життя парафії з екрану поділилися Я. Сапєжинський, Ганна Войтенко, Тамара Колба та Микола Саганович. Фільм завершується словом архієпископа Святослава Логіна, котрий говорить про єдність білоруського й українського народів і просить Всевишнього благословити їх тепер і на майбуття.
Ларіон Костенко
Кобзар Валерій Харченко просить допомоги
Звернення кобзаря, волонтера, патріота України Валерія Харченка до всКобзар Валерій Харченко просить допомоги
APPELL von Kobsaspieler, Freiwilliger, Patriot der Ukraine Valeriy KhaЧому ніхто не знає про князя, котрий розбив перший наступ на Київ московитів?
Минуле якого не знаємо. Чому українська історія є витвором сусідськихПутін продовжує бавитися в «морський бій»
*** В небі чистім високім сяє золотом Сонце, Над Дніпром синьооким від