Новини для українців всього свту

Friday, Dec. 6, 2019

Фестиваль в оселі ім. о. Ольжича

Автор:

|

Вересень 10, 2015

|

Рубрика:

Фестиваль в оселі ім. о. Ольжича
Українські американські ветерани Посту 42 ім. Джека Паленса

Українські американські ветерани Посту 42 ім. Джека Паленса

Нещодавно в оселі організації державного відродження України (ОДВУ) ім. О. Ольжича відбувся 23-й фестиваль до 24 річниці Незалежності України. На тлі золотого тризуба зовнішньої сцени оселі, фестиваль відкрила Уляна Процюк, запросивши на сцену українських американських ветеранів Посту 42 ім. Джека Паленса з Бетлегема (штат Пенсильванія) і танцювально-вокальний ансамбль «Казка», який виконав американський та український гімни й опісля — молитву.
Олександр Процюк, голова Центральної управи ОДВУ, привітав усіх присутніх, побажав приємного перебування на фестивалі та водночас репрезентував Дойол Геффлі, представника штату, котрий пообіцяв, що зробить усе, що в його силі, для добра України.
Програму фестивалю двома мовами вели Павлина Голов’як та Уляна Процюк. Мистецьку програму відкрив традиційним «Привітом» ансамбль «Казка». Після цього танцювальний ансамбль «Іскра» на високому рівні виконав в’язанку українських народних танців, а скрипалька Інеса Тимочко-Декайло своїм новим репертуаром забавляла гостей.
«Казка» виявила неабияку свою вмілість у виконанні українських народних танців та співу. В ансамблі виховуються нові таланти — такі як Софія Петула, котра дзвінким голосом заспівала дві пісні. Інші учасники ансамблю заспівали «Неспалену пісню», присвячену Україні. Суботню програму ансамблі «Іскра» та «Казка» закінчили разом традиційним «Гопаком». Ввечері відбулася забава під звуки музики Волта Сизоненка.
Наступного дня о. Володимир Баран, парох Української католицької церкви (УКЦ) св. Володимира в Палмертоні (штат Пенсильванія), в каплиці св. Андрія відслужив св. Літургію. Милозвучно співав хор УКЦ Св. Марії з Мак-Аду (штат Пенсильванія). Після св. Літургії о. Баран посвятив овочі та квіти.
Програму відкрили двома гімнами, після чого передали пожертву в сумі $500.00 Ларисі Кий, голові ЗУАДК, на допомогу потерпілим в Україні. Мистецьку програму відкрив своїм «Привітом» ансамбль «Іскра». Крім вище згаданих виконавців, виступили наймолодші танцюристи св. Марії, «Традиційні танцюристи» при Українській православній церкві св. Марії в Аллентавні (штат Пенсильванія) під керівництвом Володимира Малиничика. Малий Ігор Декайло, ідучи слідами матері, зіграв на скрипці кілька пісень. Андрій Мудрагель у козацькому одязі сказав кілька слів про козацьке життя та зброю XVII ст., і присутні могли почути про живу історію козацтва. Мистецька програма закінчилася «Гопаком» у виконанні ансамблю «Іскра».
Присутні насолоджувалися смачними харчами, мило забавлялися та спілкувалися з друзями. Запрошуємо всіх на фестиваль 20-21 серпня 2016 року.
Прес-служба ОДВУ

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply