Посилках з США в Україну

Новини для українців всього свту

Thursday, Sep. 20, 2018

Фестиваль український, 31-й, рекордний, у Йонкерсі

Автор:

|

Червень 23, 2016

|

Рубрика:

Фестиваль український, 31-й, рекордний, у Йонкерсі

Український фестиваль

У Йонкерсі (штат Нью-Йорк) відбувся 31-й Український фестиваль, який провела церква св. Архистратига Михаїла. Упродовж трьох днів — п’ятниці, суботи та неділі — на церковному терені вирувало свято. Цьогорічною його особливістю стало те, що до підготовки доєдналася Спілка української молоді, відтак фестиваль став рекордним за чисельністю гостей. Усіх привабили українська музика, пісні та танці, й, звісно, українська кухня.
У мистецькому дійстві взяли участь творчі колективи не тільки з Йонкерсу, а й із довколишніх, ближчих і дальших місцин — штатів Коннектикут і Нью-Джерзі, а також із Лонг-Айленда. А наші національні страви вабили до себе не лише українців, а й багатьох американців. Як розповідали, дехто з них цілий рік чекає на українські вареники, голубці, борщ і смажену капусту з ковбасками. Тож фестиваль став чудовим представленням нашої культури, традицій і серед самих українців, і серед представників інших націй.
«Такий фестиваль єднає церковну громаду, яка була заснована далекого 1899 року, — розповідає о. Кирило Ангелов, парох церкви св. Архистратига Михаїла. — Наша парафія є активним учасником руху Української греко-католицької церкви «Жива парафія». Крім фестивалю, проводимо різноманітні парафіяльні свята, при церкві діє дитяча школа українознавства, яка охоплює понад сто учнів, а в Народному домі — музично-танцювальні гуртки. Завдяки новоприбулим парафіянам за останні п’ять років кількість христин тут значно переважає кількість похоронів, а зараз цим може похвалитися далеко не кожна парафія». Цікаво, що за походженням о. Кирило є македонцем, як сам каже, «стовідсотковим македонцем із українським серцем».
Цього року активну участь у фестивалі взяла й компанія Meest-America. Виявляючи творчий підхід до кожної справи, за яку беруться, її представники залучили до свого намету художницю Оксану Ізбянську, котра невтомно розмальовувала личка дітям і дорослим.
Оксана Ізбянська прибула у США разом із батьками шість років тому з Тернополя, тут закінчила коледж. Захоплення малюванням у неї розпочалося ще в Україні, а проявився талант уже в Америці впродовж трьох останніх років. Різноплановість цієї юної мисткині вражає. Оксана працює у стилі абстракції, бере участь у художніх виставках і мала свою персональну в Мангеттені, виставляє написані картини на аукціонах, бере участь у благодійних акціях, спрямованих на допомогу дітям-сиротам в Україні, працює маркетологом українського театру Івана Бернацького. Розмальовка личок (face paint) для неї одна з улюблених справ, і це — вже четвертий фестиваль, в якому взяла участь як художниця.
А ще компанія Meest-America традиційно дарувала гостям торбинки, горнятка та практичні сувеніри з логотипом Meest-America, тижневик «Міст» й провела розіграш призів. Зокрема, безкоштовну авіапосилку виграв Марк Хованський, посилка морем дісталася Богдану Угрину, а головний приз — відеокамера GoPro —усміхнулася Ользі Березовській. В Америку Оля приїхала з батьками майже 17 років тому. Тепер у неї своя сім’я — чоловік Саша і маленький синочок Матвійко, котрому скоро виповниться рочок. Тож, зрозуміло, що відеокамера для них буде дуже в нагоді.
Загалом того дня на фестивалі до компанії Meest-America була постійна увага. Ми здобули багатьох нових друзів. А о. Кирило наголосив, що знає цю компанію вже 26 років, тобто від початку своєї священичої служби в Америці, й висловив середечну подяку не лише за участь у фестивалі, але й за професійну діяльність.

Іван Бескид

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply

Loading...