Новини для українців всього свту

Monday, Sep. 28, 2020

Фестиваль української культури повертається на «Союзівку»

Автор:

|

Червень 27, 2013

|

Рубрика:

Фестиваль української культури повертається на «Союзівку»

Щоліта протягом уже семи років «Союзівка», центр української спадщини, розташований у Кергонксоні (штат Нью-Йорк), нагадує нам усім про те, що український народ має багату культуру. Музика, танці та звичаї, як і рідна мова, об’єднують українців в один народ, не залежно від того, де вони живуть. Цьогоріч на цій культурній події, яка відбудеться 12-14 липня, спеціальним гостем буде Віка Василевич. Ця співачка, композитор і автор понад 200 пісень домоглася успіху та слави не тільки в Україні, а й на американській музичній сцені. Віка виступатиме в суботу на вечірньому концерті в супроводі свого бенду.

Віка
У квітні ц. р. вона стала першим виконавцем з України, чию пісню було представлено в голівудському кінофільмі. Її композиція Want You стала саундтреком до стрічки Arthur Newman — Golf Pro за участю всесвітньовідомих акторів Коліна Ферта, Емілі Блант і Анни Геч. Крім того написана нею пісня «Чаклунка» є саундтреком у стрічці Chernobyl Diaries.
Віку часто запрошують як головну гостю на різні українських фестивалі в Америці, Канаді й Україні. Її пісенні твори лунали в ефірі національного радіо та телебачення, а також зі сцени Національного палацу «Україна». Віка виступала на Карибських островах і брала участь у всеукраїнських телевізійних шоу. Її другий альбом пісень «Грішні сни» вийшов трьома мовами: українською, російською й англійською. Пісня «Не обманюй себе» зайняла першу позицію в гіт-параді Київського радіо. З грудня 2009-го Віка є патроном і обличчям відомої міжнародної організації Camps For Children of Chernobyl.

Василь Попадюк і Papa Duke Band
Знаменитого скрипаля-віртуоза Василя Попадюка називають лицарем скрипки та сучасним Паганіні. Цього року він повертається на «Союзівку» зі своїм оркестром Papa Duke Band. Здається, що музикант так і народився – зі скрипкою в руках і тризубом у серці. Його талант дивує світ.
Кар’єра Василя Попадюка почалась, коли йому було всього шість років, у Київській музичній школі для обдарованих дітей імені Миколи Лисенка. Музикант грає на 15 різних інструментax, виконує музику та відомі пісні в сучасній інтерпретації, створив свій власний стиль, об’єднавши класичну, слов’янську, фольклорну, циганську, популярну музику та джаз.
Зі своєю концертною групою музикант працює нині над новим творчим проектом, що буде своєрідним поєднанням гуцульських ритмів із латиноамериканськими.

Хори
Чудовий хор «Думка» з Нью-Йорка під керівництвом маестро Василя Гречинського — один із небагатьох українських творчих колективів у діаспорі, які існують уже понад шість десятиліть. А з прибуттям нової хвилі імміґрантів хор переживає період піднесення.
Хор «Думка» є одним із символів української громади США та послом української культури. У суботу колектив приєднається до вечірнього концерту під відкритим небом на головній сцені. А в неділю хор «Думка» представить власний концерт у залі «Веселка».
Чоловічий хор «Дзвін» із Філадельфії долучиться до концертної програми в суботу. Цей чоловічий колектив під керівництвом Нестора Kузимишина, без сумніву, зачарує слухачів своїми багатими та розмаїтими голосами та репертуаром.

Танцюристи й не тільки
Звісно, «Союзівка» пишається тим, що на фестивалі буде представлена Школа танцю Роми Прийми-Богачевської під керівництвом Ані Богачевської-Лонкевич, доньки прима-балерини, яка була знаменитістю українського танцю. Ці студенти відточують власну майстерність протягом усього літа й порадують фестивальну публіку чудово виконаними танцями. Вони завершать концерт гопаком-спектаклем.
Також прибуде танцювальний гурт із Канади «Дунай» — група 15 молодих енергійних танцюристів під керівництвом Каміли Остапович-Аллен. Вони продемонструють особливості народних танців багатьох реґіонів України. А ще слухачі насолодяться грою та співом відомої бандуристки Алли Куцевич, випускниці Львівської консерваторії, і виступом солістки опери Людмили Грабовської.

Чого очікувати?
Із вечора 12-го до 14 липня «Союзівка» змінюється — музика та спів відлунюють по горах і танці, які характеризують український народ, закликають глядачів до участі. Харчовий майдан і станки української народної та художньої промисловості відкриваються щоранку, о десятій годині. Унікальні предмети українського мистецтва — вишиванки, писанки, різьба, тканини, кераміка, біжутерія та сувеніри – зацікавлять гостей. Без сумніву, усім припаде до смаку широкий вибір традиційних страв і напоїв — вареники, голубці й багато іншого.
А ввечері в п’ятницю буде показано документальний фільм «Квітка — голос в єдиному екземплярі» про життя Квітки Цісик виробництва телеканалу «Інтер». Алекс Ґутмахер коротко розповість про стрічку. Протягом суботи та неділі різноманітні фільми будуть представлені в залі «Веселка». Після денних різнопланових концертів і виступів щовечора відбуватимуться забави з популярним оркестром «Грім».
Прес-служба Української народної фундації

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply