Новини для українців всього свту

Tuesday, Oct. 15, 2019

Евеліна Наривська: «Мені важко було реалізуватися в Україні»

Автор:

|

Грудень 27, 2012

|

Рубрика:

Евеліна Наривська: «Мені важко було реалізуватися в Україні»

Гадаю, кожен, хто хоч раз побував у США, змінив своє уявлення про цю країну. А той, хто переїхав жити в Америку, назавжди змінив своє життя. Але як саме відбуваються такі зміни? Пропонуємо до вашої уваги розмову про це із 26-річною українкою Евеліною Наривською, яка недавно переїхала до Нью-Йорка.
— Евеліно, чому та як саме ви ухвалили рішення про переїзд до США?
— Я народилася на півдні України, у Бердянську. Навчалася в Києво-Могилянській академії за спеціальністю «Соціологія». Також училася в аспірантурі після університету. Працювала у сфері маркетингових досліджень, згодом – менеджером ціноутворення в компанії, яка займається виробництвом пива в Києві. У якийсь момент я отримала пропозицію працювати в глобальному офісі в Нью-Йорку. І вирішила, що це для мене можливо. Зараз я дуже багато часу приділяю своїй роботі й цим задоволена.
— А як підтримуєте зв’язки з батьками, родичами?
— Спілкуюся з ними через скайп. Батьки планують приїхати сюди погостювати.
— Що вас захоплює в «новому» американському житті?
— Найперше – те, що тут можна все купити значно дешевше, знайшовши вигідну пропозицію. Життя американців зосереджене на обговоренні вигідних дешевих пропозицій купівлі товарів і послуг. Я також захоплена самим Нью-Йорком, який переповнений модними трендами. Цікаво, що тут можуть бути дільниці, де квартири є дорогі тільки тому, що цей район проживання — модний, а не тому, що там – міцна будівля чи гарне розташування. Поступово я до цього звикаю.
— Чи знайшли вже друзів, людей, близьких вам?
— Маю тут друзів. Коли сюди приїхала, познайомилася з однією дівчиною-українкою, яка живе тут разом із чоловіком. У них — багато українських друзів, із якими я поступово знайомлюся та спілкуюся.
— Чи є серед ваших друзів американці?
— Так. Проте я переконана, що американці — прихильники творення штучних зв’язків. Мені важко адаптуватися до сприйняття дружніх стосунків лише за спільними інтересами. У нас, українців, розуміння дружби — протилежне. Адже в нас найперше ми — друзі, а потім, якщо комусь, скажімо, цікава музика, то ми можемо піти разом на концерт. Звісно, я розширюю своє коло спілкування з американцями, але не роблю цього цілеспрямовано, тому що, по-перше, у мене є тут друзі-українці, а по-друге — багато колег з України, Росії приїжджає сюди у відрядження. У мене немає браку спілкування.
— Чи хотіли би ви залишитися в США?
— Для мене це — відкрите питання, адже я не розглядала цієї поїздки як можливості залишитися тут. Я приїхала сюди насамперед працювати. Усвідомлюю, що в Україні мені тяжко було би повністю реалізуватися, а тут я зможу втілити свої професійні мрії в життя. Питання моєї подальшої професійної реалізації в Україні також є відкритим. Потрібно врахувати те, що там мені останнім часом було важко. Це також стосується моєї ситуації в особистому житті. А тут, здається, звільнилася від усіх тих негараздів.
— Але ж це, свого роду, – утеча…
— Так. А з іншого боку, я розумію те, що професійно реалізуватися в Україні я би не змогла. Наразі моє життя в США — це своєрідна комбінація з утілення професійних мрій і втечі від особистих проблем.
— Як розпочинається ваш день?
— Так, як і в Україні: снідаю й гайда на роботу. Американці зазвичай удома не снідають, а, ідучи на роботу, дорогою купують каву та булочку. Це все вони їдять на роботі. Мені це – чуже, адже для мене такий сніданок є незручним.
— А що вам найбільше не подобається у вашому житті в США?
— Нью-Йорк — це нетипова Америка. Дуже інтернаціональне місто, і я почуваюся тут комфортно. Якщо говорити про типову Америку, то мені не подобається їхній традиційний уклад, який полягає в тому, наприклад, що ввечері, коли всі повертаються з роботи, вони просто лежать на дивані. Також не подобається те, що, приміром, коли я йду в гості до знайомих американців, бачу в них дуже багато речей: може бути весь дім напханий непотребом.
— А що вас приваблює в такому стилі життя?
— Багатство вибору. Банально, але коли я йду в обід по салат в Україні, то мені буде запропоновано п’ять-шість варіантів. У США, натомість, я можу сама скомбінувати салат із різної зелені, навіть із 20 різноманітних інгредієнтів. І так тут — у кожній галузі життя.
Розмовляла Руслана Ткаченко, «Навігатор»

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply

Loading...