Посилках з США в Україну

Новини для українців всього свту

Monday, Jul. 16, 2018

Євангелісти прийшли до баптистів

Автор:

|

Грудень 03, 2015

|

Рубрика:

Євангелісти прийшли до баптистів
На сцені — наймолодші співаки

На сцені — наймолодші співаки

Перша руська баптистська церква в Савт-Рівері (штат Нью-Джерзі) того дня була така повна, що довелася приносити додаткові стільці та ставити у проходах. Я назвав церкву не російською, а руською, хоча насправді вона — українська. Але сто років тому, коли було засновано церкву, поширеною була саме така назва. Одна з найстаріших українських організацій — Український народний союз — також до 1914 року називався руським.
У гості до баптистів прийшла громада сусідньої Української євангельської церкви Громад Божих, аби відзначити День подяки. Свято назвали Днем жнив. У залі також були присутні численні гості з Українського села в Сомерсеті на чолі з Оксаною Лобачевською, головою управи.
Спершу була двогодинна мистецька програма, в якій виступили хор церкви, потім співала лише жіноча частина музичного колективу. На сцену виходили з піснями діти та підлітки, тріо і дуети, декламатори і навіть духовий оркестр із музикою духовного спрямування. З катедри проголошували проповіді та настанови щодо християнського життя.
Тепло зустріли гостя з України — Сергія Губеню зі старовинного козацького селища Царичанки Дніпропетровської області, котрий поділився враженнями від свого перебування в США. Значну частину виступу він присвятив служінню пастора Ричарда Вурмбранда та його дружини Сабіни, котрі справили відчутний вплив на його християнський світогляд.
Свого часу саме мені випало редагувати книжку пастора «Страждання за Христа», перекладену українською. Це була вже 40-ва мова перекладу видання, пастор Вурмбранд був зворушений таким числом. Я був причетний до видання в Україні інших його книг, на одній із яких навіть помістили світлину мого внука Іллі. Пастор провадив євангельське служіння в комуністичній Румунії і був ув’язнений за це на 14 років. Була позбавлена волі і засуджена до каторжних робіт і Сабіна, котра народилася в Чернівцях. Без батьків зростав їхній син Михай. Врешті віруючі з Норвегії й євреї-вихрести викупили обох із неволі і тоді пастор заснував місію «Голос мученика», щоб допомагати іншим потерпілим за віру в СРСР та Україні.
Згадали на святі і першопрохідців-прочан, котрі через океан дісталися Америки задля нового життя та заснували День подяки. Свято завершилося великим і щедрим обідом, який приготувало жіноцтво.

Ларіон Костенко

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply

Loading...