Посилках з США в Україну

Новини для українців всього свту

Wednesday, Jan. 16, 2019

Єдина родина української церкви в Перт-Амбої

Автор:

|

Липень 07, 2016

|

Рубрика:

Єдина родина української церкви в Перт-Амбої
Біля стенду Meest-America

Біля стенду Meest-America

У місті Перт-Амбой (штат Нью-Джерзі) відбувся четвертий український фестиваль церкви Успіння Пресвятої Богородиці. Цей один із наймолодших українських фестивалів вже має свої гарні традиції, його знають і люблять. За національним синьо-жовтим прапором і великою кількістю синьо-жовтого обрамлення здалеку впізнати, що тут відбувається велике свято трьох складових нашої культури — танцю, пісні та кухні. Відбувається щорічне дійство в останній вікенд червня, і відвідує його велика кількість людей — не лише українці, а й американці різного національного походження.
Українці ж з’їжджаються звідусіль. Серед них — Іван Генсьор, ветеран української дивізії «Галичина». Він потрапив у США далекого 1949 року, а до того йому як військовополоненому довелося побувати в Німеччині, Італії й Англії. В Америці чоловік виховав чотирьох доньок. І в свої 94 роки з двома з них прибув на український фестиваль із Юніону, а одна з доньок — аж із далекого Гьюстона.
Серед шанованих і знаменитих людей був на фестивалі й владика Стефан Сорока, митрополит Української католицької архієпархії у Філадельфії. Владика наголосив, що проведення таких церковних свят — дуже важливе: з одного боку, це робить парафії живими, згуртовує парафіян, спонукає зберігати свою національну ідентичність, а з іншого, дозволяє американському суспільству краще пізнати українців, їхню культуру та традиції, що особливо актуально тепер, коли на сході України йде війна й наша держава потребує підтримки міжнародної спільноти.
Про теперішню біду в Батьківщині постійно пам’ятали на фестивалі. Частина зароблених від його проведення коштів піде на допомогу українським воякам, котрі воюють на сході держави, і цілком природно, що на фестивалі парафії був переданий національний прапор, підписаний воїнами 1-го батальйону 79-ї бригади, що тримає оборону українських рубежів. «Наперекір ворогам, часто крізь сльози, ми несемо свої посмішки людям, стараємося дарувати радість усім», — каже о. Іван Турик, парох церкви Успіння Пресвятої Богородиці в Перт-Амбої.
Митрополит Стефан Сорока також звернув увагу на те, що при церкві Успіння Богородиці уже 52 роки діє українська католицька школа — одна з трьох на теренах цієї української митрополії, що є найбільшою українською цілоденною початковою школою в США. Зараз тут навчається 170 дітей різних національностей, від садочку до восьмого класу. Школа акредитована державою, в ній вивчають українську історію, культуру та мистецтво. Минулої осені школу відвідав Блаженнійший Святослав, глава Української греко-католицької церкви.
Побував на фестивалі і Сергій Фоменко, відомий український музикант і громадський діяч, лідер популярного гурту «Мандри» та промоутер групи Path to Freedom. Він зізнається, що на такому церковному святі в Америці він був уперше і воно дуже нагадує українські локальні фестивалі на західній Україні. Увагу відомого музиканта привернули дитячі танці, хоровий спів, розмаїття вишиванок, смачна українська кухня. Для читачів тижневика «Міст» Фома (музичне псевдо п. Фоменка) ексклюзивно повідомив, що в Україні готує новий музичний альбом, а тут в Америці та Канаді працює над новими проектами в рамках Path to Freedom і сподівається, що вони стануть приємним сюрпризом.
Активну участь у фестивалі взяла й компанія Meest-America, яка стала головним спонсором цього свята. Її представники вже традиційно дарувала гостям торбинки, горнятка та практичні сувеніри з логотипом Meest-America, часопис «Міст», а художниця Оксана Ізбянська невтомно розмальовувала личка дітям і дорослим під час майстер-класу face paint. Також відбувся розіграш призів. Щасливим власником головного призу — фотоапарату — стала Леся Марічак, безкоштовну авіапосилку зможе відправити Марія Джумак, а безкоштовне морське перевезення дісталося Марії Шарван.
«Усе прекрасне, що було на фестивалі, не стається просто так. Цьому передувала дуже копітка праця ревних парафіян, серед котрих є група жінок, котрих називаю «українськими бджілками» й яким дуже вдячний за їхнє старання, — каже о. Іван Турик. — У нашій парафії діють різні організації — сестрицтво, братство, хор, товариство сеньйорів. Вони виконують різні функції, мають свої окремі імпрези, а фестиваль об’єднує усіх в єдине ціле, дає змогу на далекій чужині відчути свою приналежність до України, відчути себе єдиною родиною, неподіленою на різні хвилі української еміґрації».

Іван Бескид

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply

Loading...