Новини для українців всього свту

Monday, Jan. 25, 2021

Дякую українській діаспорі в США за допомогу!

Автор:

|

Червень 07, 2018

|

Рубрика:

Дякую українській діаспорі в США за допомогу!

Христина Гошовська, Евген Сидор, Катерина Базюк, Мирон Баб’юк і Тамара Денисенко

Справді, кращої за рідну землю немає. Проте не можна не дивуватися тій часточці рідної землі, яку береже в собі українська діаспора за океаном. Тисячі кілометрів віддаляють Україну та діаспору в Америці, але ці неймовірні люди зуміли не лише зберегти культуру своїх прабатьків, а й примножувати її. Українська мова звучить по-іншому в Рочестері (штат Нью-Йорк), але гріє серце так само, як і житомирська говірка.
З Житомирської області доля завела мене до маленького містечка Острог. Там я дізналася про багату історію цього міста та про видатних людей, котрі навчалися в Острозькій академії (ОА). Разом із привидами минулого й амбіціями майбутнього, у вихорі подій, які досі не вкладаються в голові, я полетіла до Рочестеру, у гості до друзів ОА. Адже завдяки ініціативі Тамари Денисенко, президента Українсько-американської громадської фундації, Невана Фішера, директора міжнародних студій при коледжі «Назарет» та Ігоря Пасічника, ректора ОА, й було створено програму для стажування студентів академії. За допомогою української спільноти Рочестеру п’ятеро студентів академії мають змогу провести навчальний семестр в американському університеті.
Першим таким студентом став Дмитро Байда 2017-го, а я— другою. Без цього досвіду мені було важко уявити всю значущість діаспори. Для мене вона була чимось абстрактним, далеким. Насправді все інакше. Цих людей прихистила інша держава, коли Батьківщина була неспроможна гарантувати безпечне та гідне життя, тому американські українці мають тепер дві домівки. А Україна завдячує діаспорі духовною та матеріальною підтримкою, позитивним іміджем на міжнародному рівні та збереженням культури впродовж усіх цих років. Від Союзу українок Америки до клубу «Сніданок», як тепер називається спільнота молодих серцем і душею людей, котрі щосереди за сніданком діляться своїм досвідом і мудрістю, українська діаспора продовжує свою діяльність. ОА та коледж «Назарет» об’єднані програмою українського партнерства, яка була б неможливою без Тамари Денисенко, Христини Гошовської, Володимира Пилишенко, Мирона Баб’юка й Українсько-американської громадської фундації при Українській федеральній кредитній спілці. Безцінною є підтримка сім’ї Евгена Сидорa, довголітніх фундаторів ОА, родини Боднаруків, а також Українського народного союзу для забезпечення надзвичайної можливості для студентів ОА навчатися у США. Разом із українською спільнотою Рочестеру коледж «Назарет» також бере активну участь у сприянні навчанню студентів з Острогу в Америці. Неван Фішер, Олена Прокопович, Лора Барнард були одними з багатьох, з ким мені вдалося познайомитися особисто.
Українська мова багата на слова щирості й удячності, але мені їх недостатньо, щоб висловити подяку усім цим людям за все, що роблять для нас. Сподіваюся, що згодом разом із своїми колегами зможу зробити те саме для наших американських друзів, котрі приїдуть до нас у гості вже наступного року. З нетерпінням чекатимемо делегацію студентів та викладачів з коледжу «Назарет» із візитом. Можливо, до них приєднаються й представники Рочестерської громади. Вам завжди раді в Україні!

Катерина Базюк

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply