Новини для українців всього свту

Saturday, Sep. 26, 2020

Дружина з Америки для Президента України

Автор:

|

Вересень 01, 2016

|

Рубрика:

Дружина з Америки для Президента України

Катерина Ющенко

1 вересня 1961 року в Чикаґо (штат Іллінойс) народилася Катерина Ющенко. Вона українська й американська економістка, підприємець, друга дружина третього Президента України Віктора Ющенка (2005–2010). Мала успішну кар’єру в уряді США та в приватному бізнесі, а тепер займається благодійною діяльністю.

Катерина народилася у сім’ї українських еміґрантів. Її батько Михайло Чумаченко (1917–1998) народився в с. Зайцівка Харківської області, а мати Софія — у с. Літки Київської області 1927-го, а померла у Києві 30 жовтня 2012 року після тривалої хвороби.
Під час Другої світової війни майбутніх батьків Катерини вивезли на примусові роботи до Німеччини, де вони зустрілися та побралися 1944-го. 1945 року у Німеччині народилася Ліда Чумаченко — старша сестра Катерини. Михайло довгий час хворів на туберкульоз і лікувався в Німеччині. 1956-го сім’я еміґрувала в США на запрошення Української православної церкви в Чикаґо. Там Михайло Чумаченко працював електриком, а мама — швачкою. З дня народження доньки мама стала домогосподаркою та доглядала за дітьми. 1987 року родина переїхала жити в штат Флорида.
У дитинстві Катруся, як і багато українців діаспори, була членом Спілки української молоді, брала активну участь у житті громади. У 15 років стала працювати офіціанткою в ресторані, а вже навчаючись у середній школі — і нянею, і помічницею в офісі. Вступила до Джорджтавнського університету та 1982-го завершила навчання ступенем бакалавра з міжнародної економіки. З 1985 року продовжила здобувати освіту в Чиказькому університеті й отримала ступінь магістра за фахом «Міжнародні фінанси» та «Менеджмент громадських неприбуткових проектів». В університетські роки стажувалася у торговому департаменті штату Іллінойс і в митній службі США. А ще працювала у Вашинґтоні редактором Центру вивчення проблем моралі та суспільної політики.
Закінчивши університет, Катерина Чумаченко стала директором Української національної інформаційної служби (1983–1984). У 1986–1988 рр. працювала помічником із особливих доручень у заступника Державного секретаря США з питань прав людини та гуманітарних справ. З квітня 1988-го по січень 1989 року була заступником голови Офісу громадських зв’язків Білого Дому. 1989-го Катерина Чумаченко працювала у секретаріаті Міністерства фінансів США. 1991 року отримала посаду економіста у Конґресі США з питань економіки й одночасно, на громадських засадах, працювала віце-президентом фундації «Україна-США», яку заснувала 1991-го. Була директором Інституту Пилипа Орлика, а 1993 року отримала посаду консультанта та менеджера української філії компанії «Піт Марвік Барентц Груп».
З 1991-го Катерина Чумаченко часто відвідувала Україну. 1993-го на борту літака, що летів до Америки, познайомилася з Віктором Ющенком. 1998 року вони побралися — і 1999-го у них народилася перша дитина — Софія. Згодом, 2001-го народилася донька Христина, а 2004-го — син Тарас. 2005 року Катерина Ющенко стала громадянкою України. 30 серпня 2007 року вона вийшла з громадянства США.
У деяких медіа, особливо російських, велася кампанія з дискредитації Катерини Ющенко. Зокрема, російський журналіст Михайло Леонтьєв поширював чутки про її службу в ЦРУ. 2002-го Катерина Михайлівна подала в суд на журналіста й виграла справу. А вже 2003 року виграла і судову справу про поширення неправдивих чуток про неї також проти одного з українських телеканалів.
Катерина Ющенко є головою наглядової ради міжнародного благодійного фонду «Україна 3000». Основним завданням фонду є пошук іноземних і місцевих партнерів для придбання нового устаткування для лікарень, для забезпечення медичних установ ліками та персоналом. У складі фонду також є культурні й історичні напрямки.
Вона була ініціатором проекту «Дитяча лікарня майбутнього», який передбачав будівництво й обладнання лікарень для важкохворих дітей. Щоправда, з різних джерел, під долею цього проекту криється чимало загадок, зокрема, достовірно не відомо, на що були витрачені 77 % зібраних коштів, при тому, що далі частково завершеного фундаменту будівництво не просунулося. Згідно з даними преси, на побудову лікарні громадяни перерахували більше 260 млн грн., з них майже 3,5 млн — через SMS по 5 грн. Проект будівництва рекламувався на телеканалах ICTV, «1+1», «Інтер», НТН, «Новий», К1, «Тоніс», СТБ, НТКУ, канал «24», «Україна» та музичному «М1». Також цю кампанію підтримували всі оператори стільникового зв’язку. Будівництво медичного закладу вартістю 600 млн USD покладалося на британську компанію Building Design Partnership Structures, фінансувати її діяльність планувала американська компанія «Ґенезиз Євразія Корпорейшн». Кошти проекту мали обслуговуватись на рахунку «Трансбанку». Катерина Ющенко заявляла, що перші пацієнти будуть лікуватись вже в березні 2009 року, проте будівництво закладу так і не розгорнулося.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply