Новини для українців всього свту

Monday, Jan. 27, 2020

Діти учасників воєнних дій на Сході України побували в США

Автор:

|

Жовтень 13, 2016

|

Рубрика:

Діти учасників воєнних дій на Сході України побували в США
Мрії збуваються: вперше біля Статуї Свободи

Мрії збуваються: вперше біля Статуї Свободи

Цими днями завершилася двотижнева програма подорожей Північною Америкою для вісьмох дітей воїнів-учасників воєнних дій на Сході України, яка була організована Всеамериканським громадським об’єднанням «Нова українська хвиля» (НУХ). Проект був задуманий весною разом із фондом «Майбутнє Прикарпаття», який очолює волонтер Наталія Перцович.
Здійснений він був за підтримкою Посольства України та Генерального консульства у Нью-Йорку. Спонсорами проекту виступили «Міжнародні авіалінії України», зокрема, відділення компанії у Північній Америці, який очолює Ґреґорі Трумен, осередки НУХ у Нью-Йорку, Пассейку (штат Нью-Джерзі), Філадельфії та Пітсбургу (штат Пенсильванія), та компанія Meest-America.
Перебування на землі Вашинґтона завершилось для дітей у Стемфорді, у колегії св. Василія Великого, де їх гостинно приймав о. ректор Роман Малярчук. Владика Павло Хомницький, єпископ Стемфордський, зустрічав юних гостей в аеропорту ім. Кеннеді першого дня прильоту і проводжав їх у день повернення на Батьківщину. Благословення Преосвященного Владики, молитви о. Андрія Дуткевича церкви св. Миколая у Пасейку й о. Володимира Костюка церкви Архангела Михаїла у Філадельфії оберігали дітей у цій подорожі.
Увага і любов, щедрі пожертви багатьох наших людей на подарунки, теплий одяг в усіх місцях, де вони побували, чи залишались на нічліг, зігріли їхні серця і наповнили вдячністю та вірою у те, що добро перемагає все.
Дякуємо також жертовності багатьох людей і зокрема, громаді та волонтерським групам зі Статен-Айленду, яку очолює Олег Мельник і ToyDrive із Нью Йорку, парафіянам церкви Пресвятої Родини на Лонг-Айленді й їхньому пароху о. Олів’яну Поповичу та Лілії Мельничук, заступнику голови церковного комітету парафії св. Михаїла у Джанкінтавні (штат Пенсильванія). Тут не в змозі перечислити всіх поіменно, хто в той чи інший спосіб долучився до того, щоб діти, котрі так багато пережили, очікуючи своїх батьків із війни, укріпились у вірі в те, що мрії збуваються. Ось як про це розповіли самі діти.

Христина Непеляк, 16 років, учениця 11-го класу Івано-Франківської Католицької школи. Разом із мамою, волонтером Вірою Гаврильців, із початку війни активно брала участь у багатьох волонтерських проектах та акціях. Батько Христини Руслан Непеляк — учасник бойових дій, нещодавно демобілізований військовослужбовець 128-ї бригади, брав участь у боях у Карлівці, Озерному та під Донецьком:
— Щиро дякую усім за те, що дали нам можливість подорожувати і так багато побачити у цій омріяній для багатьох країні. Ми побували у Нью-Йорку, Вашинґтоні, Філадельфії, Стемфорді (штат Коннектикут) та у малих містечках, таких як Ліндергурст, що на Лонг-Айленді, Пасейк, ознайомились із культурою, традиціями Америки, побачили, як живуть тут люди. Я вражена побаченим у музеї «9.11», що на місці веж-близнюків. Дуже цікаво було у музеї Мадам Тюсо, не вірилося, що стоїмо біля Білого дому та Капітолію у Вашинґтоні. Незабутня і Філадельфія з її історичними пам’ятками, музеєм мистецтв і багато, багато іншого.

Юля Лутчин, 15 років, учениця 11-го класу Івано-Франківської школи № 3. Батько Юлі Ігор — демобілізований військовослужбовець 26-ї артилерійської бригади, брав участь у бойових діях на Артемівському напрямку, його частина дислокувалася в Горлівці, перебував у зоні проведення антитерористичної операції (АТО) більше року:
— Два тижні свободи, щастя неземного. Це не передати словами. Ми побачили надзвичайно багато. Емоції вирують: ти саме тут, у столиці світу, де так мріяла побувати. Але найзворушливішими стали зустрічі з неймовірно привітними людьми, котрі приймали нас, як рідних, котрі зустрічають і проводжають із усмішкою. Я щиро вдячна організації «Нова українська хвиля» за те, що мрії таких дітей, як я, збуваються.

Юля Фіцик, 15 років, учениця 10-го класу Івано-Франківської гімназії № 3. Батько Юлі Володимир — демобілізованиий військовослужбовець 128-ї бригади, учасник АТО, в лютому 2015 року отримав поранення руки підчас виходу з Дебальцевого:
— Нас усюди приймали дуже тепло. Ми були, як одна дружня родина. Я навіть не відчувала, що не вдома, не на рідній землі. Вперше я летіла літаком, уперше плила кораблем (на феррі добирались із Статен-Айленду до Нью-Йорку). А сам Нью-Йорк — це не просто мрія, це — казка. Ми щодня бачили щось нове, відкривали для себе новий світ. Я дуже хотіла побачити Статую Свободи і моя мрія здійснилася. А далі був ще й Вашинґтон і Філадельфія з такими ж прекрасними людьми, котрі приймали та супроводжували нас. Ви відкрили для нас інший незнаний нам світ. Велике вам щире спасибі!

Іванка Курган, 12 років, учениця 7-го класу Старомартинівської школи, Галицького району Івано-Франківської області. Тато Іванки Іван Степанович — кадровий військовослужбовець, старшиий прапорщик 80-ї аеромобільної бригади. Брав участь у миротворчих місіях в Іраку. З квітня 2014-го і дотепер перебуває в зоні проведення АТО:
— Мені досі не віриться, що я побувала в Америці. Як багато нового побачила: міста, музеї, нічний Нью-Йорк, і відкритий океан, і всюди є багато добрих і світлих людей. Смачні сніданки та дружні розмови за вечерею — приємний і теплий спомин на все життя. Я безмежно вдячна всім добрим і щирим людям!

Назар Маріяш, 14 років, учень 9-го класу Івано-Франківської школи № 13. Батько Назара Віталій був демобілізований 19 липня ц. р. Він — учасник бойових дій, військовослужбовець 24-ї механізованої бригади, воював у Попасній і Кримському. Час перебування в зоні проведення АТО — рік і три місяці:
— Мені захоплювало подих, коли ми плили на феррі до Статуї Свободи. Стояли біля Капітолію та Білого дому. Я знайшов нових друзів і відчував теплоту сердець дорослих. Дякую. Це — незабутнє.

Наталія Перцович, волонтер, керівник групи:
— Ми відвідали скільки значимих і важливих місць, стільки не відвідали, як нам казали люди, котрі живуть у США багато років, — старовинний Вашинґтон, Посольство України, Філадельфія, з якої почалась свобода Америки, Організація Об’єднаних Націй… Дякуємо за чудово організовані екскурсії та весь час перебування дітей! Побачивши самодостатність США, ці діти тепер знають, якою має бути наша країна. Пройшовши своєрідну психологічну реабілітацію після повернення їхніх батьків зі зони проведення АТО, вони матимуть стимул до навчання та праці на благо України!

Мирослава Роздольська

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply