Новини для українців всього свту

Sunday, Jan. 17, 2021

Діаспора домагається військової допомоги Україні

Автор:

|

Вересень 18, 2014

|

Рубрика:

Діаспора домагається військової допомоги Україні
Пікетування Постійного представництва РФ при ООН

Пікетування Постійного представництва РФ при ООН

Українська діаспора у Вашинґтоні 17 вересня провела «український день», спрямований на лобіювання в Конґресі розширених заходів із підтримки України, включно з виділенням летальних видів озброєння. Про це в коментарі розповів Михайло Савків, директор Українського національного інформаційного центру.

«Цей день не був приурочений до візиту Президента України у Вашинґтон, але пов’язаний із тим, що Конґрес завершує свою сесію перед початком виборчої кампанії. Тому є нагода обговорити з його членами питання підтримки України, в тому числі військової або будь-якої іншої допомоги», — зауважив п. Савків.
Уже вранці в середу відбулася коротка сесія за участю трьох колишніх послів США в Україні, а далі упродовж цілого дня тривали зустрічі в кабінетах Конґресу. «Обговорювалася, головним чином, можливість надання Україні летальних видів озброєння та гуманітарної допомоги для постраждалих реґіонів. Це — найголовніша мета для нашої громади», — зазначив активіст. Крім того, піднімалося питання щодо підтримки виборів до Верховної Ради України (ВРУ) міжнародними спостерігачами.
Увечері того ж дня був організований прийом із нагоди української незалежності, «де членам Конґресу, котрі підтримують Україну впродовж останніх років, були вручені спеціальні грамоти». Відповідаючи на запитання щодо очікувань від візиту Петра Порошенка у Вашинґтон, Михайло Савків відповів: «Очікуємо від президента Обами позитивної реакції та всебічної підтримки України».
А напередодні двох сенаторів США від штату Іллінойс — Марка Кірка та Діка Дурбіна — нагородиили відзнаками «Друзі України». Нагороди вручили під час святкування 400-ліття Національного університету «Києво-Могилянська академія» в Університетському клубі Чикаґо. Обидва сенатори засудили нелегальну анексію українського Криму, вторгнення Російської Федерації (РФ) на схід України та закликали до потужних санкцій проти Росії. Вони обоє відвідали Україну цього року, щоби краще зрозуміти ситуацію в державі, і зверталися до Білого дому з проханням надати військову допомогу Україні.
Зі закликом зберегти Україну того ж дня вересня прийшло під стіни Постійного представництва Російської Федерації при Організації Об’єднаних Націй у Нью-Йорку кілька десятків українців та небайдужих американців. Протестувальники вимагали припинити військове вторгнення Росії в Україну.
Нагадаємо, що раніше в НАТО підтвердили кремлівську аґресію та інтервенцію російських військ на територію України. Наразі в зоні бойових дій оголошено перемир’я, однак, за інформацією української сторони, воно вже кілька разів порушувалось окупантами.

Євген Клен

До слова
У Державному департаменті заявили, що прийнятий 16 вересня ц. р. ВРУ закон про особливий статус Донбасу підкреслює прихильність українського уряду до мирного врегулювання конфлікту на сході України. Вашинґтон вітає прийняття в Україні законів про амністію й особливий статус окремих районів Донбасу, а також поздоровляє український народ із ратифікацією Угоди про асоціацію України з Європейським Союзом (ЄС). Про це йдеться в заяві Марі Харф, представника Держдепартаменту. «Ми вітаємо український народ із тим, що український та європейський парламенти одночасно ратифікували Угоду про асоціацію України з ЄС», — заявила п. Харф.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply