Новини для українців всього свту

Monday, Sep. 21, 2020

Дайте зброю Україні!

Автор:

|

Квітень 02, 2015

|

Рубрика:

Дайте зброю Україні!

Мітиґувальники під Білим домом

У Вашинґтоні, біля Білого дому, 26 березня ц. р. відбулася велелюдна багатонаціональна демонстрація з метою осуду війни Росії проти України та вимогою до Президента США Барака Обами надати Україні летальну зброю, щоби вона могла протистояти аґресії Російської Федерації (РФ) і її президента Путіна. На захід прибули українці зі штатів Нью-Йорк, Нью-Джерзі, Пенсильванія, Коннектикут та інших, а також представники численних етнічних об’єднань у США. Кілька годин тривало віче, яке провадив Михайло Савків, директор інформаційного відділу Українського конґресового комітету Америки (УККА). Акцію організували відділи УККА, Український народний союз та організація «Нова українська хвиля».

Молитву виголосив єпископ-помічник Філадельфійської архієпархії Української католицької церкви Іван Бура. З промовами виступили колишній посол США в Україні Джон Гербст, посол Литви в США Зигімантіс Павільоніс, посол Грузії в США Арчіл Гегешидзе, член Українського конгресового кокусу, конгресмен Біл Паскрел, радник посольства Грузії в США Мамука Церетелі, журналіст Аскольд Крушельницький, котрий був свідком бойових дій 37-го батальйону Збройних сил України, провідний фахівець європейської програми Центру стратегічних і міжнародних досліджень у Вашинґтоні (CSIS) Януш Бугайський, представники Коаліції Центральної та Східної Європи Аусма Томсевич із Латвії, Браян Ардоні з Вірменії, Марія Рік-Абель із Естонії, Діана Відутіс і Аста Бононіс із Литви, а також Карл Алтау з Об’єднаного балтійсько-американського національного комітету, доброволець 25-го батальйону «Київська Русь» Іван Родиченко, активіст Євромайдану Роман Волицький (він привіз прапор батальйону «Айдар» і свої щит і шолом із Євромайдану), голова Крайової управи Спілки української молоді Юрій Микитин.
Усі промовці засудили аґресію РФ, застерегли про загрозу Москви світовій безпеці, закликали підтримати боротьбу України за свою цілісність і суверенітет. Свій вірш «Пісня про Майдан» прочитала Галина Руденко. Учасниками віча були також Лео Тактакішвілі з Грузії, Аліс Кіпель із Білорусі, Кароль Клоновський із Польсько-американського конґресу й інші особи.
Після виступів представників національних громад за підказкою п. Савкова присутні хором виголошували слова подяки їхніми мовами. Михайло Савків розповів про підтримку України, яку висловили у своїх листах і заявах численні сенатори та конґресмени, інші впливові особи США.
Пісню «Червона калина» заспівали Святослава Качарай, Михайло Козюпа, Марія Дупляк, Ірина Лятошинська, Галина Семеняк, Софія Держко, і спів підхопили усі присутні. Потім так само разом виконали «Повіяв вітер степовий», «Дороги іншої не треба», інші закличні пісні. Учениця Академії св. Юра в Нью-Йорку Божена Дергало заспівала разом із усіма «Ще не вмерла України і слава, і воля».
Після віча делегації штатів Нью-Йорк та Нью-Джерзі за участю п. Савкова і своїх провідників поклали квіти до пам’ятника Тарасові Шевченку та виконали «Заповіт». Про життя й творчу спадщину поета розповіла Галина Семеняк із Пасейка (штат Нью-Джерзі).
Учасник акції Іван Лещук виготовив і роздав летючки «Не будьте байдужими», де пропонувалося вислати до президента Барака Обами прохання допомогти Україні зброєю. Текст звертання бувтаким: Please send military aid to Ukraine to help her fight the Russian terrorist invaders.

Ларіон Костенко

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply