Новини для українців всього свту

Monday, Jan. 20, 2020

«Чорноморська січ» відсвяткувала 90-літній ювілей

Автор:

|

Січень 15, 2015

|

Рубрика:

«Чорноморська січ» відсвяткувала 90-літній ювілей

Чорноморська січ

Одна з найстаріших українських спортивних організацій західної діаспори — українське спортивно-виховне товариство (УСВТ) «Чорноморська січ» у Виппані (штат Нью-Джерзі) – успішно відсвяткувала славний 90-річний ювілей. Участь у врочистих заходах узяло понад 250 гостей. Уперше в історії українського діаспорного спорту було відзначено заслужених діячів січового осередку, у т. ч. надійшли вітання, подяки та грамоти від президента Національного Олімпійського комітету України Сергія Бубки, начальника управління молоді і спорту Львівської обласної державної адміністрації Юрій Майбороди та від усієї спортивної громади Львівщини, а найкращих представників було введено до «Палати Слави». А для Михайла Фарміги, провідного футболіста товариства, прозвучало привітання від його доньки Віри, популярної акторки Голівуду.

На свято прибули керівники Української спортової централі Америки та Канади (УСЦАК), інших українських спортових осередків, суспільно-громадських і українських фінансових установ США, а також популярний український оркестровий колектив «Світанок». Упродовж усієї імпрези на екранах двох залів демонструвалося понад тисячу світлин, які назбиралися за 90-літню історію «Чорноморської січі».
«Мені випала честь очолювати цей осередок у його дев’ятій декаді, що в спортовій ділянці в сучасності є унікальним випадком. Я гордий тим, що цей осередок у своєму ювілейному році видав із своїх спортових лав нового борця, яким став сл. п. Маркіян Паславський. Він загинув як герой України в бою під Іловайськом у новій війні з московськими ордами й був похований на Аскольдовій могилі. Пишаюся, що протягом цих декад Січові дружини здобули сотні трофеїв і плакатів, між якими – гратуляційні листи від президентів Америки Рональда Рейґана, Біла Клінтона і Джорджа Буша. Радію,що цей Січовий осередок виховав низку заавансованих талантів у копаному м’ячі, відбиванці, плаванні, шахах, настільному тенісі, які виступали в репрезентаціях Америки на олімпіадах та інших міжнародних змаганнях», — сказав Омелян Твардовський, багаторічний голова цього українського спортивно-виховного товариства.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply