Новини для українців всього свту

Thursday, Oct. 29, 2020

«Брат — братові»: клич ЗУАДК в дії

Автор:

|

Грудень 17, 2015

|

Рубрика:

«Брат — братові»: клич ЗУАДК в дії
Дирекція ЗУАДК

Дирекція ЗУАДК

Кожний думай, що на Тобі
Міліонів стан стоїть,
Що за долю міліонів
Мусиш дати Ти одвіт.
Ці слова Івана Франка і далі залишаються актуальними для всіх українців і в Україні, і для нас в Америці. Нам далі потрібно працювати і не опускати рук. Нещодавно в Філадельфії відбулися річні нараду Злученого українського американського допомогового комітету (ЗУАДК). На нарадах звітували члени Екзекутивної ради.

Контейнери
Із жовтня 2014-го до жовтня 2015 року було вислано вісім 40-футових контейнерів. Перший був відправлений у жовтні 2014 року на адресу Спілки безквартирних ветеранів Афганістану у Львівській області «Наш дім». Допомога була розподілена на Львівський обласний шпиталь інвалідів війни та репресованих ім. Ю. Липи, Рудківську районну лікарню, Пустомитівську центральну лікарню, Міністерство оборони (Військова частина А2339 у Хмельницькій області) та військові підрозділи, залучені до виконання завдань у зоні проведення антитерористичної операції (АТО) в Україні.
Другий контейнер був відправлений у листопаді 2014-го на адресу релігійної громади Преображення Господнього «Лоґус» Української православної церкви Київського патріархату. В цьому контейнері був одяг, канцелярське, офісне, домашнє та медичне приладдя. Більшість вантажу було розподілено серед біженців і бідних. Третій контейнер був відправлений у грудні 2014 року також на адресу Спілки безквартирних ветеранів Афганістану. Там були нові рукавиці (4,32 тис. пар), шкарпетки, термобілизна (4,92 тис. комплектів), обігрівачі на руки та ноги (39,12 тис. шт.), лікарські маски (29,48 тис.), засіб QuikClot для припинення кровотечі (738), бандажі (350), джгути для припинення кровотечі (150), військові чоботи, інвалідні візки, ходунці тощо. Допомогу вручили добровольцям АТО, громадській ініціативі «Галичина» в Івано-Франківську, Українській лізі бейсболу для сиротинців та потребуючим бідним. Вартість трьох контейнерів, висланих наприкінці 2014-го, становила 220,878 тис. USD.
У квітні 2015 року було вислано четвертий контейнер на руки Віри Принько, директора бюро ЗУАДК у Києві. Три чверті речей були зібрані українською католицькою парафією св. Івана Хрестителя у Виппані (штат Нью-Джерзі). Керівниками проекту були Роксоляна Васкул-Лещук та Іван Лещук. До контейнера увійшли: нові комплекти термобілизни, рукавиці, медичні ковдри, медичне приладдя, одяг, взуття, іграшки, постіль, рушники та ковдри. Загальна вартість: 40,044 тис. USD.
П’ятий контейнер також був відправлений у квітні ц. р. в бюро ЗУАДК у Києві. До контейнера увійшли: дві вживані, але повністю укомплектовані карети «швидкої допомоги» та 146 пачок із новим медичним обладнанням та одягом. Також була станція для промивання очей, термобілизна, медичні ковдри, медичне приладдя, жгути-турнікети, засіб QuikClot, грілки для рук і тіла, військові чоботи, підгузники для дорослих і матраци. Одну карету доставили прикордонникам, а другу — Міністерству оборони, вона зараз перебуває на фронті в с. Широкине Донецької області. Загальна вартість — 86,477 тис. USD.
У травні ц. р. ЗУАДК відправив шостий контейнер на Головний військово-клінічний шпиталь у Києві. В контейнері було нове й уживане медичне обладнання та вживане терапевтичне приладдя. Загальна вартість — 133,088 тис. USD.
У вересні 2015-го було відправлено сьомий контейнер на Спілку безквартирних ветеранів Афганістану. В контейнері було 106 пачок медичних витратних матеріалів, 33 пачки нових медичних теплих ковдр, 19 пачок обігрівачів на руки, 55 пачок обігрівачів на тіло й інші речі. Вартість вантажу — 106 тис. USD.
Восьмий контейнер був висланий у листопаді ц. р. В ньому було 40 тис. пар вовняних шкарпеток, таких що відповідають військовим потребам. ЗУАДК закупив їх за дуже знижені кошти. Вартість шкарпеток — близько 430 тис. USD. Контейнер був надісланий на адресу спільноти «Громадська рада добровольців» для військовослужбовців Національної гвардії України.
Усі контейнери були оплачені ЗУАДК, кошт їхньої висилки — від 4,5 тис. до 6 тис. USD. На жаль, ситуація в Україні продовжує бути тривожною, і наша допомога досі вкрай необхідна.

Табори
2014 року через війну в Україні ЗУАДК не провадив літні табори. 2015-го ЗУАДК зафундував табори 200 дітям. Табори відбулися в оселі Опілля в селі Добринів Рогатинський району Івано-Франківська обл. У червні та липні ц. р. були три сесії: перша мала 80 дітей, друга — 80, а третя — 40. Учасниками були діти загиблих і поранених воїнів, діти-біженці з Донецької та Луганської областей, діти з Маріуполя та Сумів. Кошт таборів і переїзду дітей становив 26 тис. USD. Єдина офіційна допомога була від Державної служби з надзвичайних ситуацій України. ЗУАДК також передав по 1 тис. USD на табори СУМ, «Пласту» й організацію «Харітас» у Дрогобичі.

Постійні програми ЗУАДК
«Пізнай свій рідний край»
У грудні 2014 року 20 дітей-біженців із Донбасу брали участь в різдвяній програмі «Пізнай свій рідний край». Діти побували в українському католицькому жіночому монастирі Успіння Матері Божої в Івано-Франківській області, де зустріли Різдво, відвідали Музей писанки в Яремче та гірськолижний курорт у Буковелі, мали екскурсію по Івано-Франківщині. В Києві діти відвідали різні собори, Байкове кладовище, Золоті ворота та Києво-Печерську лавру. На свято Миколая ЗУAДК вручив різдвяні кошики з продуктами для дітей-сиріт, малозабезпечених, інвалідів, стареньких, немічних і дітей загиблих воїнів. Також було придбано продуктові набори поодиноким репресованим політв’язням похилого віку.

«Іду з дитинства до Тараса»
2007 року на заклик вчителів української мови та літератури ЗУАДК розпочав конкурс «Іду з дитинства до Тараса». Цей конкурс розпочинається по селах і районах, а відтак відбувається по областях, де переможці отримують у нагороду дводенну прогулянку до Києва та Канева. 2015-го конкурси відбулися в Донецькій (на території, підконтрольній Україні, екскурсія відбулася в травні), Запорізькій (екскурсія відбулася в жовтні), Луганській, Дніпропетровській, Харківській і Сумській (екскурсії відбулися в листопаді) областях. Групи були по 30 дітей та учителів із кожної області. Діти відвідали Київ і Канів, виходили на Чернечу гору, щоб вклонитися Кобзареві. Цей конкурс і мадрівка до Києва та Канева допомагають школярам повірити в добро, відчути силу єдності розкиданих по цілому світі українців, відчути велич і красу рідної України та забути хоч на короткий час про війну.

«Свічка надії»
Із 1992 року ЗУАДК уділяє грошеву допомогу хворим і немічним письменникам, котрі незважаючи на свій вік і стан здоров’я далі працюють. На кінець 2014-го у списку залишилося 14 письменників, котрі отримують по 20 USD. ЗУАДК також уділяє допомогу Святославові Караванському.

«Дідусь і бабуся»
ЗУАДК продовжує проект «Дідусь і бабуся», який був започаткований 1999 року. Спонсори надають допомогу в сумі 20 USD на місяць старшим людям в Україні, яку їм виплачують директори наших канцелярій. Це — велика поміч для немічних, хворих і самотніх людей. Програму веде Оксана Ворох. 2014-го таку допомогу отримали 80 потребуючих.

«Голодні кухні»
У Львові з цієї програми користають 35 осіб, котрі міняються й одержують п’ять днів на тиждень обід із чотирьох страв. Першість тут мають ветерани УПА, особи похилого віку, колишні в’язні сибірських каторг, інваліди та діти-сироти. Річний кошт становить 29,256 тис. USD. У Миколаєві користуються кухнею 25 осіб по два тижні, і що два тижні міняються люди. Річний кошт — 13,719 тис. USD. У Новій Одесі ця кухня перейшла на систему, схожу на Meals on Wheels, але у формі продуктів. Раніше кухня обслуговувала 42 особи, а тепер — 84 осіб. Річний кошт — 7,8 тис. USD. Наприкінці 2011 року ЗУAДК відкрив четверту кухню в смт. Понорниці Чернігівської області. Тут годують 25 осіб зі змінами. Річний кошт — 16,949 тис. USD.

«Усиновіть пораненого українського вояка»
Унаслідок російської загарбницької політики, українські лікарні переповнені вояками, котрі боронили незалежність і територіальну цілісність України, а тепер терплять від важких поранень, отриманих під час цієї війни. Число поранених постійно зростає. З метою підтримки та допомоги пораненим і потерпілим, ЗУАДК створив програму під назвою «Усиновіть пораненого українського вояка». За 25 USD на місяць, або 300 USD одноразово спонсор допомагає пораненому воякові оплатити медичні потреби. Програма почалася в листопаді 2014-го і за один рік було надано допомогу вже понад 405 воякам. Програму ведуть Неля Павлюк і Христя Сеник.

Лариса Кий

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply