Новини для українців всього свту

Sunday, Dec. 8, 2019

Баскетболісти NBA в складі «Духовної дипломатії»

Автор:

|

Травень 16, 2013

|

Рубрика:

Баскетболісти NBA в складі «Духовної дипломатії»

Ідея створення руху «Духовна дипломатія» народилася 1991 року, під час зустрічі в Москві американських духовних лідерів і Михайла Горбачова, президента СРСР. Концепція руху була сформульована так: «Припинення конфліктів між країнами й усередині них за допомогою духовних цінностей конфліктуючих сторін». Тоді, 22 роки тому, п. Горбачов пророчо зауважив, що «мине час, і ця ідея, утопічна для нашого цинічного сьогодення, може стати новим шляхом до миру на планеті».

За минулі роки працівники «Духовної дипломатії» зустрічалися з лідерами багатьох країн: Росії, України, Білорусі, Грузії, Киргизії, Ізраїлю й інших. Були як перемоги, так і невдачі. Але сама ідея досягнення миру за допомогою духовних цінностей нікого не залишала байдужим.
У моїй книзі «Духовна дипломатія», виданій російською мовою шість разів, є важливі слова: «Квіти любові виростають із коренів терпіння. Любов починається з терпіння. Терпіння — початок шляху до миру. Це один із рецептів «Духовної дипломатії».
«Духовна дипломатія» йде до досягнення своєї мети крізь різні сфери життя: політику, культуру, релігію, спорт. Наприкінці квітня — на початку травня ц. р. відбувся візит представників «Духовної дипломатії» в Україну. Саме в столиці цієї давньої держави місті Києві понад 1000 років тому утвердилося християнство, що поширилося опісля й по всій Русі та Московщині. Однак свій новий шлях до свободи та демократії Україна почала трохи більше, ніж 20 років тому, після розпаду СРСР. Український політик Олександр у бесіді зі мною зазначив: «Ми будуємо країну всього 20 років. Америці 237 років — і то ви робите помилки. Дайте й нам право на помилки. Згадайте, як співав Френк Сінатра: «Це – мій шлях». Головне — зберегти дружбу між нашими країнами. Не забувайте, що колись саме Україна відправила своїх солдатів до вас у Афганістан і в Ірак! Хіба це не є доказом дружби?»
У цій поїздці також брали участь ветерани баскетбольної ліги NBA, об’єднані в групу «Спортпаур». Серед них були Девід Вуд, Джим Бартолотта, Пол Грант, Ентоні Боннер і Вільям Алекс.
Програма тривала тиждень. За цей час члени делегації відвідали місто Чорнобиль, де стався атомний вибух, що забрав життя тисяч людей і заразив радіацією чи не всю Європу. Там, як і раніше, стоять багатоповерхові будинки, де не живуть люди, приватні садиби, у стінах яких уже ніколи не зазвучать людські голоси. Чорнобиль — це ще один скорботний пам’ятник людству в одному ряду з Бухенвальдом, Хіросімою та примарами веж-близнюків у Нью-Йорку.
Ми відвідали дитячі будинки для хлопців із психічними вадами. В Україні, згідно з неофіційними даними, є близько 350 тис. бездомних дітей, але числа офіційної статистики — значно занижені. Безумовно, ці зустрічі з гігантами баскетболу стали справжнім святом для місцевих дітей. Члени делегації принесли зі собою подарунки, комп’ютери й ігри. Атмосферу свята доповнювали відомі українські співаки.
Ветерани NBA провели майстер-клас для української баскетбольної школи. Перейняти досвід провідних баскетболістів Америки мало змогу понад 200 юних спортсменів України. Апофеозом цього дійства став баскетбольний товариський матч між учнями спортивної школи й американськими професіоналами.
Крім того, баскетболісти оглянули величний кафедральний собор Святої Софії, чудові архітектурні місця, милувалися з Володимирської гірки синім поясом Дніпра. Недарма Київ називають одним із найстаровинніших і найгарніших міст Європи.
Наприкінці поїздки відбулася зустріч із президентом Януковичем і членами українського уряду. Глава України подякував баскетболістам за любов до його країни, за допомогу дітям, що надається фондом «Духовна дипломатія». За його словами, Україна завжди шанобливо ставилася до Америки, її народу та представників влади, крім того ці країни колись були союзниками в боротьбі з нацизмом.
В Америці є гарне прислів’я: «Хто молиться разом, той буде в труднощах разом». Як я зазначив у відповідному виступі: «Кожен народ заслуговує на щастя. Ми віримо, що зможемо бути союзниками в мирному житті. Будуймо мости любові між нашими народами».
На завершення спортсмени подарували президенту м’яч із автографами відомих американських баскетболістів і побажали Україні подолати всі труднощі на її складному історичному шляху. Президент додав, що духовна складова зміцнює будь-яке суспільство. Тому Дух і Божественна присутність є необхідні для зміцнення України.
Візит баскетболістів в Україну вкотре довів, що спокою в нашому бурхливому світі зараз можна досягти не тільки методами традиційної дипломатії, а й за допомогою нових ідей і концепцій, які народжує світове співтовариство. Головне – не боятися унікальних експериментів. Бо все це відбувається в ім’я збереження миру, що і є головним завданням на нашій Землі.

Микола Хоменко

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply