Новини для українців всього свту

Saturday, Oct. 19, 2019

Бал дебютанток СУМ-2012

Автор:

|

Березень 15, 2012

|

Рубрика:

Бал дебютанток  СУМ-2012

18 лютого 2012 року в готелі Sheraton, що в Парсиппані (штат Нью-Джерзі), за присутності більш як 600 гостей відбувся 48-й Бал дебютанток Спілки української молоді (СУМ) Америки. Уже майже півстолітня ця традиція є однією з найважливіших і найочікуваніших подій в українській громаді східного узбережжя Америки, яка втілює красу, народження надій і майбутність нашої нації.

Офіційна частина балу починається з представлення дебютанток. Ведучі Оля Фіґоль і Юрій Симчик зачитують імена батьків, а також розповідають про основні досягнення дебютанток в академічному, спортивному та громадському житті. Виходячи до центру зали, кожна дівчина несе корону на голові, білі рукавички — на руках, шляхетну впевненість — на обличчі, і, звісно, розкішну сукню, оздоблену витонченими мережками й делікатними вишивками та гідну королівських балів Європи.

Після привітання батьків дебютантка приймає з рук матері букетик рожевих троянд і стає пліч-о-пліч із кавалером, який за руку веде її колом. Протягом кількох хвилин пара зосереджує на собі увагу всієї громади. Повернувшись до центру зали, кожна дебютантка дякує за честь бути прийнятою в громаду, із лебединою грацією присідаючи в реверансі.

Цього року були представлені дебютантки з таких осередків СУМ: Марта Яриш (Пассейк) у супроводі Петра Худолія; Зоряна Зарицька (Нью-Йорк) у супроводі Теодора Боднара; Оленка Омеляш (Гартфорд) у супроводі Романа Дідуха; Марія Сурмачевська (Пассейк) у супроводі Олександра Дробота; Софія Сорока (Джерзі-ситі) у супроводі Ріяна Завойського; Оля Бігуняк (Пассейк) у супроводі Михайла Бетлея; Надя-Анна Клапач (Виппані) у супроводі Ростика Сидора; Діана-Люба Микула (Виппані) у супроводі Миколи Головка; Леся Дубенко (Філадельфія) у супроводі Олександра Шемечка; Джесика Дем’янич (Джерзі-ситі) у супроводі Павла Добощака; Нуся Керда (Балтимор) у супроводі Василя Столяра; Карина-Анна Гудима (Балтимор) у супроводі Миколи Шафрана; Вікторія-Анна Харук (Бінґгемптон) у супроводі Степана Кобилецького; Христина-Марія ДеБруїн (Йонкерз) у супроводі Матвія Скальського; Романна Дум’як (Філадельфія) у супроводі Дмитра Грицьков’яна; Дана Курилик (Нью-Йорк) у супроводі Андрія Кебала; Христина Млинарик (Йонкерз) у супроводі Матея Томашевського й Оксана Варшавська (Виппані) у супроводі Олександра Сазоненка.

У своєму привітанні друг Андрій Бігун, голова СУМ в Америці, поздоровив дебютанток зі вступом у зріле життя, побажав їм особистого успіху, а з ним — активної участі в громадському житті Америки й України. Від імені всіх дебютанток СУМ Софія Сорока зачитала врочисту обіцянку продовжувати справу батьків і бути гордістю української нації.

Кульмінацією офіційної частини балу було виконання віденського вальсу. Хореографія цьогорічного танцю, здійснена Григорієм Момотом, вражала плавністю рухів, чудовим поєднанням кружляння та різноманітних ориґінальних елементів. У фіналі танцю хлопці підносять дівчат у повітря, кружляючи опускають їх на землю, щоби вже за мить у розвороті юні красуні сіли їм на коліно. Котра би дівчина не хотіла ось так, літаючи на руках у кавалера, зустрічати сотні захоплених поглядів?

Спустившись на землю, дебютантки танцюють наступний вальс із батьками, а кавалери, вишикувавшись у ряд, чинно віддають честь у стійці «струнко». Після цього батьки передають дебютанток під опіку ескортів до кінця вечора. На цьому офіційна частина закінчується.

Ну а потім почалася забава, на якій грали популярні гурти «Грім» із Нью-Йорка та «Ворони» із Сиракузів. Довгоочікувана коломийка у виконанні дебютанток і найкращих танцюристів східного узбережжя була подібна до святкового феєрверку.

Бал дебютанток укотре довів, наскільки важливим є чинник єднання всіх українців нашої громади. Представлені дебютантки з різних осередків СУМ урочисто вступили в зріле життя, ставши частиною сумівської громади. Із ними, молодими, пов’язані надії на підтримання традицій і примноження нових досягнень, виховання наступних поколінь і майбутність нашої громади. Утім, їм завжди буде потрібна любов і підтримка родичів та близьких.

Організатором Балу дебютанток СУМ 2012 року виступив Організаційний комітет на чолі з головою — подругою Ларисою Благою-Татаренко, у складі: Ґеня Кузьмович-Блага, Дарка Горбачевська, Оля Загнійна, Наталка Горбачевська та Мирон Приймак.

Спонсорську підтримку надали: Федеральна кредитова кооператива СУМА (Йонкерз, Н. Й.); Українська національна федеральна кредитна спілка; Домівка СУМ у Йонкерсі; Федеральна кредитова кооператива «Самопоміч» (Нью-Йорк).

Організаційний комітет висловлює щиру подяку Крайовій управі СУМ, маестро Андрію Стасіву за створення святкового настрою своїми віртуозними обробками музичних творів і волонтерам за добровільну працю та підтримку! Особлива подяка батькам за зразкове виховання та представлення дебютанток, а ескортам — за виконання обов’язку супроводжувати дебютанток! Шкода, що Бал дебютанток-2012 завершився. Але організаційний комітет із приємністю повідомляє, що можна складати плани на участь у Балі дебютанток-2013, який відбудеться 9 лютого 2013 року.

Віктор Курилик

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply

Loading...